Jaką poduszkę wybrać? Puchową, piankową czy syntetyczną?

Kolejny poranek zaczynasz od gimnastyki zdrętwiałej szyi i bolącego karku? Kości strzelają, choć ponoć jesteś przecież “w kwiecie wieku”? Być może cierpisz z powodu złej poduszki. Pościel nie musi być ogólnie zła, może po prostu Ty akurat potrzebujesz innej. Tylko jak ją wybrać? Dowiesz się z poniższego poradnika!

Spis treści:
1. Jaką poduszkę wybrać? Wybór poduszki ze względu na pozycję
- na boku
- na brzuchu lub na wznak
2. Wybór wypełnienia poduszki
- puchowe
- piankowe
- syntetyczne
3. Co polecają Experci?

Jaką poduszkę do spania wybrać? Wybór poduszki ze względu na pozycję, w której śpisz.

Choć zarówno w przypadku poduszek jak i ludzi liczy się wnętrze, skupmy się jeszcze na kilku istotnych aspektach - jak wybrać poduszkę do spania? Czym się kierować? Poduszka z wypełnieniem z puchu? A może piankowa? Albo jeszcze lepiej ergonomiczna?


Poduszka nie tylko poprawia komfort snu, ale przede wszystkim powinna stanowić podparcie dla kręgosłupa szyjnego w zależności od naszej ulubionej pozycji spania. Jej zadaniem jest pomoc w tym, by naturalne krzywizny kręgosłupa zostały zachowane, a mięśnie mogły odpocząć. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej popularnym pozycjom do spania i dobierzmy do nich odpowiedni typ poduszek:Poduszka dla śpiących na boku

Jeśli lubisz spać na boku, twój bark może się dość głęboko zapadać w materac, dlatego potrzebujesz poduszki do spania na boku, która ma odpowiednią wysokość i twardość. Jeśli rano odczuwasz ból lub sztywność w bocznej części szyi, może to być spowodowane zbyt niską lub też zbyt wysoką poduszką. Dlatego potrzebujesz poduszki o odpowiedniej stabilności. W pozycji na boku świetnie sprawdzi się na przykład poduszka Soft marki GUENO, która została stworzona właśnie do spania na boku. Jej innowacyjna formuła i kształt sprawiają, że twój kręgosłup jest prosty, dzięki czemu rano budzisz się w pełni sił! Wszystkim entuzjastom spania na boku poleca się poduszkę ze specjalnym wałkiem w okolicy szyjnej, który zapewni dodatkowe podparcie tej części twojego ciała. Świetnie w tej roli sprawdzają się poduszki anatomiczne.Poduszka dla śpiących na brzuchu lub na wznak

Jeśli śpisz na brzuchu lub na wznak, zdecyduj się na niską poduszkę, która nie będzie nadwyrężać kręgów szyjnych, ponieważ zbyt wysoka poduszka może prowadzić do bólu kręgosłupa. Natomiast fanom spania na plecach poleca się poduszki o średniej twardości i stosunkowo niskiej wysokości.


Jakie wypełnienie poduszki wybrać? Przegląd poduszek puchowych, piankowych i syntetycznych

Ustaliliśmy już, że wybór poduszki nie może być przypadkowy, źle dobrana może skutkować bólem kręgosłupa, czego chcemy uniknąć. Jak zatem wybrać poduszkę ze względu na jej wypełnienie? Kiedyś nie mieliśmy zbyt dużego wyboru, ale dzisiaj dzięki nowoczesnym technologiom możemy wybierać między poduszkami z naturalnym wypełnieniem (puch i pierze) czy syntetycznym, piankowym. W przypadku poduszek to, co naturalne, nie zawsze jest najlepsze. Przynajmniej nie dla każdego. Dlaczego? Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym rodzajom wypełnień.Poduszki puchowe

Puch to wciąż najpopularniejszy rodzaj wypełnienia poduszek. Czym się charakteryzuje? Jakie ma właściwości? Dlaczego poduszka z puchem nie jest dla każdego?
Puch wykorzystywany do wypełnienia poduszek pochodzi od gęsi albo kaczek. Jest przewiewny, utrzymuje ciepło i jednocześnie absorbuje wilgoć. Puchowe poduszki, takie jak choćby z kolekcji DREAM (90% puchu) świetnie wchłaniają pot, są lekkie, puszyste i sprężyste. Uchodzą za doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfortowy i wygodny sen.


Dla kogo poduszki z naturalnym wsadem? 
Nadają się do spania w każdej pozycji i dla każdej osoby. Jest to wybór dość uniwersalny, choć należy pamiętać, że niepozbawiony wad. Wypełnienie z pierza może uczulać, jest trudne do pielęgnacji i utrzymania w czystości - ma ograniczone możliwości prania w pralce i wymaga delikatnych programów, ponieważ puch czy pierze mogą się zbić. Ponadto produktów z puchem nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego osoby, które mają małe dzieci, albo lubią w łóżku wypić poranną kawę czy wieczorny kieliszek wina, powinny zastanowić się, czy nie lepsza będzie w ich przypadku poduszka syntetyczna lub piankowa.
Poduszki piankowe

Pod nazwą poduszki piankowe kryją się różne rodzaje materiałów. Omówimy każdy z nich.
- Poduszki z pianki termoelastycznej jak na przykład marki GUENO są sprężyste i miękkie. W momencie, gdy piankowe wypełnienie zagrzeje się od naszego ciała, staje się ono jeszcze bardziej delikatne i idealnie dopasowuje się do kształtu naszej szyi i głowy. Poduszki z pianki termoelastycznej są polecane dla osób, które lubią uczucie delikatnego zapadania się w materiał.
- Poduszki z pianki wysokoelastycznej stanowią idealne podparcie dla kręgosłupa, są bardzo sprężyste, ale szybko wracają do pozycji wyjściowej. Dobrym wyborem w tej kategorii jest np poduszka profilowana NATURALIS, która zapewnia optymalne podparcie, ale bardzo szybko odzyskuje swój pierwotny kształt.
- Poduszki lateksowe są zrobione z naturalnego lateksu Talalay, pozyskiwanego z mleczka drzewa kauczukowego. Poduszki z lateksu takie jak Ergo Talalay są elastyczne, higieniczne i szybko dopasowują się do kształtu ciała.


Dla kogo poduszki piankowe?

-dla osób z alergiami, które nie mogą korzystać z puchu
-dla osób, które lubią w poduszce uczucie sprężystości
-dla osób lubiących spać w różnych pozycjach
-dla osób z problemami z kręgosłupem

od 441,00 zł

termoelastyczna, możliwość prania, do spania w każdej pozycji

  • Bestseller
Producent: M&K Foam
Rodzaj poduszki: piankowa
Wypełnienie: pianka termoelastyczna
Poszycie: pokrowiec z kolekcji M&K Foam
- opinie:
od 407,00 zł

z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania na boku lub na plecach, profilowana

  • Bestseller
Producent: M&K Foam
Rodzaj poduszki: lateksowa
Wypełnienie: lateks talalay
Poszycie: pokrowiec z kolekcji M&K Foam
- opinie:
od 398,00 zł

z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania na boku lub na plecach, profilowana

  • Bestseller
Producent: M&K Foam
Rodzaj poduszki: lateksowa
Wypełnienie: lateks Talalay
Poszycie: pokrowiec z kolekcji M&K Foam
- opinie:
od 360,00 zł

z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania w każdej pozycji

  • Bestseller
Producent: M&K Foam
Rodzaj poduszki: lateksowa
Wypełnienie: lateks TALALAY
Poszycie: pokrowiec z kolekcji M&K Foam
- opinie:
od 350,00 zł

z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania w każdej pozycji

  • Bestseller
Producent: M&K Foam
Rodzaj poduszki: lateksowa
Wypełnienie: lateks TALALAY
Poszycie: pokrowiec z kolekcji M&K Foam
- opinie:
Poduszki syntetyczne

Poduszki syntetyczne są antyalergiczne i mają korzystną cenę. Są miękkie, trwałe i stanowią alternatywę dla poduszek naturalnych. Syntetyczne włókna nie ulegają odkształceniom i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Ich ogromną zaletą jest możliwość prania w pralce oraz suszenia w suszarce bębnowej.


Dla kogo poduszki syntetyczne? Przede wszystkim dla wszystkich alergików. Włókna syntetyczne nie uczulają. Dobrze dobrana poduszka jest jednym z czynników, które wpływają na Twój zdrowy i spokojny sen. Jest także gwarantem tego, że nie obudzisz się z bólem kręgosłupa. I pamiętajmy, na dobrze dobranej poduszce, spokojna głowa!

od 122,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: syntetyczna
Wypełnienie: włókno OUTLAST
Poszycie: delikatny batyst- 100% bawełna
- opinie:
od 103,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 50x80, 70x80

  • Bestseller
Producent: POLDAUN
Rodzaj poduszki: antyalergiczna
Wypełnienie: Fossflakes® (70% polietylen, 30% poliester)
Poszycie: 100% bawełna puchoszczelna
- opinie:
od 86,00 zł

40x40, 50x60, 50x70, 50x80, 70x80

Producent: POLDAUN
Rodzaj poduszki: antyalergiczna
Wypełnienie: Hollofil® Allerban®  100% poliester (4-kanałowy)
Poszycie: 100% bawełna
- opinie:
Rodzaj Antyalergiczna Zalety Pranie
Puchowa NIE

-uniwersalna
-naturalne wypełnienie
-nadaje się do spania w każdej pozycji

TAK
Syntetyczna TAK

-łatwość czyszczenia
-odpowiednie dla alergików
-przystępna cena

TAK
Piankowa TAK

-dużo rodzajów
-specjalistyczne
-ergonomiczne kształty

NIE

Co polecają nasi Eksperci?

Powyżej znajduje się kompendium wiedzy na temat poduszek, ale co dokładnie wybrać? Obecnie na rynku znajduje się ogromny wybór poduszek syntetycznych, puchowych i piankowych. Poniższe propozycje to produkty najwyższej jakości, zapewniające komfortowy i higieniczny sen na lata!

Poduszka AMZ ROYAL to ekskluzywna, niezwykle miękka i leciutka poduszka. Dzięki wypełnieniu 100% puchem gęsim, którego cechuje najwyższa wyporność i sprężystość oraz tkaninie poszyciowej z najwyższej jakości mako-bawełny poduszka ta zapewni idealne otulenie, delikatność oraz odpowiednią cyrkulację powietrza niesprzyjającą rozwojowi roztoczy i innych drobnoustrojów.

Poduszka lateksowa Ergo Talalay H2 poduszka, której wkład to 100% lateks Talalay wulkanizowany na bazie naturalnej żywicy wykonany w specjalnej technologii talalay. Otwarta struktura lateksu umożliwia oddychanie i bardzo dobrą cyrkulację powietrza dzięki czemu głowa nie poci się podczas snu co oznacza, że lateks jest również wrogim środowiskiem dla rozwoju roztoczy. Wkład lateksowy nie odkształca się wraz z upływem czasu, a specjalne wycięcie umożliwia idealne podparcie okolic szyi podczas snu.

Data: Mar 3, 2021

Kategorie: Poradnik , Poduszki i kołdry

Wybrane produkty z naszej oferty

92,00 zł od 79,12 zł

40x40, 50x60, 50x70, 70x80

  • PROMOCJA
  • -14%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: syntetyczna
Wypełnienie: włókno ADVANSA 4-kanalikowe
Poszycie: delikatny batyst- 100% bawełna
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się