Pokaż filtry

Panele ścienne

Panel ścienny to rodzaj wezgłowia do łóżka tapicerowanego z serii BOX Multisystem. To świetna alternatywa dla tradycyjnego zagłówka. Panele ścienne najczęściej można znaleźć w nowocześnie urządzonych sypialniach. Dobrze też sprawdzają się w pokojach hotelowych, bo mogą zwiększać dźwiękoszczelność. Dowiedz się, jak wybrać idealny panel ścienny do łóżka w sypialni.Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Panel ścienny do łóżka BOX Multisystem

Lubisz urządzać sypialnię po swojemu i zawsze masz tysiąc pomysłów na to, jak udekorować swoją przestrzeń? To świetnie się składa, bo znaczy to, że BOX Multisystem to rozwiązanie w sam raz dla ciebie! W łóżku BOX Multisystem możesz samodzielnie skompletować poszczególne elementy łóżka, dzięki czemu mebel będzie miał absolutnie niepowtarzalny i ponadczasowy wygląd. Do łóżka możesz wybrać klasyczny zagłówek lub panel ścienny, który sprawi, że sypialnia zyska jeszcze bardziej nowoczesny wygląd. Nasz sklep internetowy oferuje piękne i praktyczne panele ścienne do łóżek BOX Multisystem od znanego polskiego producenta, marki M&K Koło.

Panel ścienny czy zagłówek?

Wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać do swojej sypialni: zagłówek czy może lepiej panel montowany bezpośrednio do ściany. Warto zaznaczyć, że mówimy łóżkach tapicerowanych, gdzie zarówno wezgłowie, jak i panel będą obite tkaniną. Nasz sklep internetowy oferuje mnóstwo wzorów, kolorów i materiałów. Można wybierać spośród kilkuset dostępnych rozwiązań, a często można trafić nawet na luksusowe propozycje z naprawdę prestiżowych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy panelami a zagłówkami wynika ze sposobu montażu. Zagłówek montuje się najczęściej do ramy (korpusu) łóżka, a panel ścienny jest mocowany bezpośrednio do ściany. Stąd łóżko z zagłówkiem będzie nieco inaczej wyglądać niż model z panelem. Zagłówki często wybierają klienci indywidualni do sypialni w domu czy mieszkaniu, podczas gdy panele to rozwiązanie, które najczęściej spotkamy w pokojach hotelowych. Panel ścienny może mieć kształt zbliżony do klasycznego zagłówka, czyli formę prostokąta. Czasami jednak można spotkać także zupełnie inne panele, często o finezyjnych i oryginalnych kształtach. Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór paneli tapicerowanych, w tym elementy tapicerowane do zamontowania bezpośrednio na ścianie, składające się z mniejszych prostokątów. Taki element tapicerowany przyjmuje często formę asymetrycznej instalacji, która sprawi, że twoja sypialnia zyska absolutnie niepowtarzalny i artystyczny klimat.

Kiedy lepsze będą panele ścienne zamiast klasycznego zagłówka?

Urządzanie sypialni trzeba zacząć od łóżka, które zawsze powinno stanowić centralny element wyposażenia każdego takiego wnętrza. Zagłówki są zdecydowanie popularniejsze, dlatego w tej podkategorii znajdziemy z pewnością znacznie większy wybór. Panele ścienne nie są tak popularne, chociaż przy odpowiednim projekcie sypialni mogą stanowić wspaniały element dekoracyjny, który sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny klimat, a odwiedzający nas przyjaciele będą patrzeć pożądliwym wzrokiem. Warto jednak odpowiednio przemyśleć ten temat i dobrze zaplanować rozkład pozostałych mebli i dekoracji w sypialni. W końcu zakup czy wymiana łóżka to nie jest coś, co robimy codziennie, dobrze więc, żeby było to rozwiązanie wysokiej jakości i służyło przez wiele lat. Wiele osób staje przed trudnym dylematem, co wybrać: panele ścienne czy klasyczny zagłówek do korpusu łóżka. Panele montuje się bezpośrednio do ściany, co sprawia, że całość łóżka ma bardzo nowoczesny wygląd. Podobnie jak zagłówek, panel pełni funkcję ochronną dla ściany. Niektórzy lubią łóżka złożone z samego korpusu, jednak wówczas trzeba się liczyć z tym, że po jakimś czasie ściana może nosić ślady codziennego ocierania poduszką. W temacie paneli ściennych warto wspomnieć także o innych ciekawych właściwościach takiego rozwiązania. Panel może dodatkowo poprawiać dźwiękoszczelność wnętrza, dlatego taki rodzaj wezgłowia jest często stosowany w pokojach hotelowych. Dobry panel nie tylko podniesie ogólną estetykę wnętrza, ale także zadba o prywatność gości hotelowych.

Jaki panel wybrać?

Wybór panelu ściennego dobrze jest połączyć z innymi zmianami w sypialni, tak aby stworzyć spójną i przemyślaną całość. Tapicerowane panele ścienne mają zazwyczaj nowoczesny wygląd, więc będą dobrze komponować się z wystrojem współcześnie urządzonej i modnej sypialni. Nasz sklep oferuje panele w wielu tkaninach, wzorach, kolorach i kształtach. Bardzo popularne są klasyczne panele w kształcie prostokąta. Do minimalistycznie urządzonej sypialni można wybrać panel oszczędny w formie i pozbawiony licznych przeszyć czy dodatków. Niektóre panele mogą mieć przecięcie w pionie lub w poziomie, co daje ciekawe możliwości aranżacji sypialni. Ciekawym rozwiązaniem może być też wybór panelu w formie elementu tapicerowanego. Drobne prostokąty tworzą asymetryczny wzór co jest świetną propozycją do artystycznej sypialni albo dla osób, które cenią nieszablonowe i oryginalne rozwiązania.

Praktyczne zastosowanie paneli ściennych

Panel ścienny do łóżka tapicerowanego może być ciekawą i oryginalną dekoracją, ale ponadto takie rozwiązanie ma też znaczenie praktyczne. Zagłówki tapicerowane w formie paneli to coraz częściej wybór podyktowany układem, wielkością czy kształtem sypialni lub pokoju hotelowego. Jakie dokładnie znaczenie praktyczne mają panele?

Dźwiękoszczelność

Panel montuje się bezpośrednio do ściany, co pozwala nieco wyciszyć wnętrze, a zwłaszcza przestrzeń za łóżkiem. Panele mają różne rozmiary i kształty, jednak większość modeli ma formę zbliżoną do prostokąta i szerokość przynajmniej taką, jak szerokość ramy łóżka. Panel zamontowany na ścianie za łóżkiem może nieco wytłumić pomieszczenie i poprawić dźwiękoszczelność sypialni. Dlatego panele często wykorzystuje się zwłaszcza w pokojach gościnnych na wynajem oraz w hotelach.

Zabezpieczenie dla ścian

Panel chroni ścianę przed codziennym ocieraniem poduszki, dzięki czemu można dłużej utrzymać ją w czystości. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla ruchliwych osób, które często zmieniają pozycję w nocy i dużo poruszają poduszką, co może z czasem prowadzić do śladów otarć na ścianie.

Oryginalny i modny wygląd

Dzięki panelowi możesz sprawić, że twoja sypialnia czy pokój hotelowy zyskają wyjątkowo oryginalny i ponadczasowy design. Dużą zaletą paneli jest spory wybór dostępnych modeli, wiele wzorów, kształtów, mnóstwo tkanin i kolorów. Z pewnością każdy znajdzie tu coś wymarzone dla siebie.