Pokaż filtry
od 1 069,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:
od 2 421,00 zł

sprężyna Multipocket, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: sprężynowy
Twardość: H2 i H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 548,00 zł

sprężyny Punktoflex, pianka T25

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 838,00 zł

pianka Standard Bio, pianka T25, pianka wysokoelastyczna

Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2/H3
Wysokość: 19 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Materace 7 stref twardości podstawą komfortu podczas snu

Materace z siedmioma strefami twardości należą do tych najbardziej pożądanych. Przede wszystkim gwarantują idealne podparcie ciała. Głowa spoczywa na powierzchni o średniej twardości, z kolegi barki i ramiona na twardej strefie, a część piersiowa ciała jest średnio twarda. Odcinek, w którym mają znajdować się biodra jest najszerszy a zarazem najbardziej twardy. Kolejna część, w której materac ma średnią twardość, to uda. Pod łydkami znajduje się część twarda, z kolei stopy spoczywają na części średnio twardej. Wszystko to przekłada się na ogromny komfort podczas snu. Materace siedmiostrefowe są zbudowane symetrycznie. Możemy je dowolnie odwracać, aby przedłużyć jego żywotność i nadal cieszyć się ogromną wygodą.

Dlaczego warto wybierać materace 7 strefowe?

Materace siedmiostrefowe wyróżniają się doskonałym dopasowaniem do wagi poszczególnych części ciała. Można zdecydować się na materace lateksowe czy wysokoelastyczne, które są uzupełnione dodatkowymi warstwami. Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort snu, warto zdecydować się właśnie na nie. Warto pamiętać, że nasz sen znacząco wpływa na samopoczucie, dlatego nie warto bagatelizować spraw związanych z doborem materaca. Obecnie materace siedmiostrefowe są praktycznie najlepszymi na rynku. Jednocześnie można je nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wybierając meble do sypialni, największą uwagę przywiązujemy do wyboru łóżka. Tymczasem to stelaż oraz odpowiednio dobrany materac mają kluczowe znaczenie dla naszego wysypiania się. Bez względu na to, czy interesuje nas materac jednoosobowy, czy dwuosobowy, warto poświęcić nieco więcej czasu na dobór tego idealnego. W razie potrzeby, w salonach Experta Snu skutecznie Ci doradzimy i pomożemy wybrać materac spełniający Twoje potrzeby.

Materac siedmiostrefowy - czy warto go kupić do sypialni w swoim domu lub mieszkaniu?

Jeśli odpowiednio zadbamy o materac, posłuży nam on przez długi czas. Regularnie go odwracając, przedłużymy jego żywotność. Odpowiednio użytkowany materac siedmiostrefowy może posłużyć nam nawet 10 lat! Choć mogłoby się wydawać, że jego zakup wiąże się z jednorazowym dużym wydatkiem, wbrew pozorom jest to wydatek raz na kilka lat. Cena często idzie w parze z jakością materaca, dlatego nie warto się wyłącznie nią kierować, jeśli chcemy się wysypiać i cieszyć dobrym samopoczuciem.

W łóżku spędzamy ponad połowę naszego życia. Bóle pleców, kończyn nie biorą się z niczego. Mają one związek z nieprawidłowym dobraniem materaca czy stelaża. Jeśli chcesz dokonać świadomego wyboru, warto zastanowić się nad zakupem materacy siedmiostrefowych. W salonach Experta Snu znajdziesz je w różnorodnych wariantach, dzięki czemu dopasujesz je stuprocentowo do swoich potrzeb. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty materacy siedmiostrefowych.

Nie ulega wątpliwości, że każdy chce, aby jego sen był komfortowy i wysokiej jakości. Sypialnia powinna być miejscem, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu. Wiele osób twierdzi, że jest to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. To dlatego musimy zadbać o jej odpowiednie urządzenie. Przez wiele dni potrafimy wybierać odpowiednie łóżka, meble - szafy, komody, szafki nocne, toaletki, stelaże, ale zapominamy o tym, że kluczowe znaczenie ma dobór materaca. Nowością, a zarazem ogromnym udogodnieniem są strefy twardości w materacu. Są one dopasowane do budowy ciała. Warto zwrócić uwagę na tego rodzaju materace podczas zakupów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dopasowywać się do krzywizn, pozwalać na odpowiednie ułożenie sylwetki. Materac posiada siedem stref. Ciało wywołuje nacisk na strefy. Są one wzmocnione w odpowiednich miejscach, aby sylwetka nie zapadała się mocno. To zupełnie coś innego niż materace nawierzchniowe. Materace wysokiej jakości poprawiają krążenie krwi. Do wyboru mamy materace 7-strefowe różnych rodzajów: materace kieszeniowe, materace sprężynowe, materace sprężynowo-lateksowe. W trakcie snu materac zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, głowy, barków, łydek. Dzięki temu użytkownik ma najlepsze ułożenie ciała. To materac dla każdego. W przeciwieństwie do materacy z pianki, które są dedykowane osobom poniżej 80 kg, materace ze strefami twardości dopasują się do budowy ciała każdego.

Czym są strefy twardości? Bardzo często w opisach materaców możemy zobaczyć określenie „7 stref twardości” czy „„materac 7-strefowy”. Co to oznacza w praktyce? Materace siedmiostrefowe zapewniają takie ukształtowanie się powierzchni materaca, aby doskonale dopasował się do ciała. To dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę, by dowiedzieć się, co tak naprawdę drzemie w strefach twardości. Każdy materac siedmiostrefowy jest podzielony poziomo na 7 części, które odpowiadają za wsparcie konkretnej części ciała: głowa, ramiona, kręgosłup, miednica, biodra, kolana stopy. Takie rozwiązanie sprawia, że kręgosłup jest ułożony w linii prostej. Jak łatwo się domyślić, jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojego zdrowia. Materace 7-strefowe zapewniają nam właśnie takie ułożenie. Materac będzie nieco bardziej twardy w strefie krzyża oraz ud. Ramiona i biodra delikatnie się zapadają w miękkich częściach. Tego rodzaju rozwiązanie sprawia, że nasze ciało podczas spania w naturalny sposób może utrzymywać prawidłową postawę - i to niezależnie od tego, czy śpimy na plecach, czy na boku. Mięśnie mogą sobie swobodnie wypoczywać, gdyż są prawidłowo wsparte.

To, co wyróżnia materac 7-strefowy, to fakt, że jest to innowacyjne rozwiązanie, które jest jednocześnie bardzo uniwersalne. Tego rodzaju materace są jednak szczególnie polecane osobom, które skarżą się na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Bardzo często okazuje się, że zmiana materaca na taki, który gwarantuje lepsze wsparcie dla kręgosłupa, niweluje ból, jednocześnie poprawiając komfort zarówno snu, jak i całego funkcjonowania następnego dnia. Nierzadko zdarza się także, że źle dobrany materac niskiej jakości powoduje inne szkodliwe dolegliwości u jego użytkownika. Jeśli nie możemy zdiagnozować źródła bólu, warto zastanowić się, na jakim podłożu śpimy. Zakup materaca siedmiostrefowego to inwestycja, która z pewnością się opłaci.