Pokaż filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Poduszki 15x45

W trakcie zakupów akcesoriów do sypialni główną uwagę skupiamy zazwyczaj na materacu i kołdrze. Niestety, efektem tego jest najczęściej kupno poduszki, której jedyną zaletą jest odpowiednia wielkość i fakt, że zmieści się do pościeli. Takie postępowanie może być jednak niezwykle ryzykowne dla zdrowia naszego kręgosłupa, samopoczucie czy efektywności. Źle dobrana poduszka potrafi ograniczyć wszystkie właściwości lecznicze materaca i kołdry.

Odpowiednia poduszka kluczem do zdrowego odpoczynku

Wybór poduszki powinien być uwarunkowany naszymi preferencjami, ale przede wszystkim wynikać z potrzeb zdrowotnych. Produkt wybrany na podstawie naszych rozmiarów i wagi sprawi, że będziemy wypoczęci, poprawi się jakość i długość naszego snu, a kręgosłup utrzyma swoją kondycję przez długie lata. Aby osiągnąć wszystkie te elementy, warto postawić na poduszki 15x45 należące do kategorii produktów anatomicznych.

Właściwości poduszki anatomicznej

Charakterystykę poduszek anatomicznych można zacząć od wskazania na nietypowy kształt i materiał, z jakiego są wykonane. Pianka termoelastyczna lub lateks dopasowujące się pod względem temperatury i nacisku naszego ciała, do głowy, nie ulegają deformacji w trakcie użytkowania, a dzięki właściwościom sprężystym za każdym razem powracają do pierwotnego kształtu wałka. Warto również dodać, że poduszki przepuszczają i zapewniają przepływ powietrza oraz odprowadzają wilgoć.

Kolejną cechą charakterystyczną popularnych ,,wałków” jest idealne dopasowanie i podparcie dla odcinka szyjnego, co pozwala utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji. Biorąc pod uwagę, ile czasu potrafimy spędzić, pracując przy komputerze, funkcja ma zbawienne działanie dla naszych pleców. Poduszki anatomiczne są polecane osobom z wszelkiego rodzaju problemami z kręgosłupem, ale również dla tych, którzy chcą uniknąć podobnych schorzeń w przyszłości. Warto również wspomnieć, że przy wyborze produktu należy zwrócić uwagę na twardość naszego materaca. Im twardszy, tym twardsza powinna poduszka.

Kształt poduszki anatomicznej

Szeroka gama poduszek dostępnych na naszym rynku nie ominęła również produktów anatomicznych. Jeżeli zastanawiasz się jaki kształt ,,wałka” najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, zastanów się przede wszystkim nad tym, w jakiej pozycji najczęściej śpisz lub odpoczywasz. Jeżeli w nocy przekręcasz się na bok, dobrym rozwiązaniem będzie zakup poduszki wyższej ze specjalnie dopasowanym wgłębieniem. Dzięki temu zapewnisz sobie podparcie nie tylko dla odcinka szyjnego kręgosłupa, ale również prawidłowe ułożenie ramion i głowy. Anatomiczne poduszki 15x45 sprawdzą się w każdej sytuacji.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, dlatego wybór odpowiedniej poduszki powinien być priorytetem tak samo, jak zakup materaca czy kołdry hipoalergicznej. Warto przy tym pamiętać, że na sen i odpoczynek przeznaczamy połowę naszego życia. Z tego względu powinny mu towarzyszyć zarówno komfort, jak i elementy zdrowotne.