Zawsze chciałeś tworzyć, kreować, projektować? A może po prostu tym razem masz własny pomysł na idealne łóżko? Takie, które będzie odpowiadało potrzebom i znakomicie wkomponuje się w przestrzeń, którą budujesz? W którym jednego elementu nie będziesz musiał wybierać kosztem innego?

Brzmi jak bajka? Już nie!

Wejdź do naszego świata i zaprojektuj swoje wymarzone łóżko!


Od czego zacząć konfigurowanie łóżka?

Zacznij od ustalenia jakie cechy powinno posiadać Twoje idealne łóżko. W Box Multisystem łóżko składa się z konkretnych elementów: korpusu ze stelażem lub bez, zagłówka (w różnej formie) oraz dopełniającego wszystko materaca.

Aby skonfigurować optymalne łóżko do Twojej sypialni, powinieneś wybrać wskazane elementy zgodnie z własnymi potrzebami i gustem. Na początek pomyśl o stronie praktycznej – czy łóżko ma mieć pojemnik na pościel lub szuflady? A może wolisz regulowany elektrycznie stelaż? Czy podstawa łóżka - korpus - ma sięgać do ziemi, czy może stać na nóżkach? Czy masz odpowiednio dużo miejsca na typowe zagłowie do łóżka, czy lepiej wybrać panel bądź elementy tapicerowane, które nie zabierają dodatkowego miejsca?

Następnie zastanów się nad stroną estetyczną – co ci się podoba? Czy rama łóżka powinna być szeroka i mocno zarysowana, czy raczej delikatna? Czy wolisz ozdobne i wysokie zagłowie, czy raczej proste, minimalistyczne? Jeśli masz już wstępną wizję swojego łóżka – czas na zapoznanie się z dostępnymi elementami, z jakich może ono powstać!

Krok 1

Wybierz podstawę łóżka - korpus


Dopasuj korpus

Korpus czyli podstawa Twojego łóżka stanowi bazę i najbardziej funkcjonalną część łóżka – to w tym momencie decydujesz o użytecznych cechach łóżka.

 • Określ parametry korpusu – rozmiar łóżka – jego szerokość i długość
 • Spośród wybranego rodzaju korpusów wybierz wersję z pojemnikiem/szufladami bądź samą ramę łóżka (w tym przypadku dobierz stelaż), możesz także wybrać korpus z regulowanym elektrycznie stelażem
 • Określ czy łóżko ma mieć nóżki czy nie
 • Wybierz tkaninę obiciową na łóżko, która będzie pasowała do Twojej sypialni

Do wyboru masz podstawę łóżka spośród trzech głównych rodzajów: Korpus z pojemnikiem lub szufladami, prosty korpus bez stelaża - rama łóżka, korpus z regulowanym elektrycznie stelażem. Zdecyduj, jakie funkcje ma posiadać Twoje łóżko - z czego będziesz korzystać, co jest Ci potrzebne. Zastanów się także nad stroną estetyczną - szukasz masywnej bryły czy lekkiego, delikatnego łóżka? Wybierz korpus najlepiej pasujący do Twoich potrzeb.

Zobacz korpusy z pojemnikiem

Możesz wybrać korpus z dużym pojemnikiem na pościel otwieranym od zanóżka lub z boku. Zyskujesz obszerne miejsce do przechowywania nie zabierając dodatkowej przestrzeni w sypialni. Łóżko z pojemnikiem posiada wbudowany stelaż na solidnych podnośnikach gazowych.

 • Określ rozmiar łóżka - szerokość i długość
 • Określ rodzaj stelaża - możesz wybrać stelaż na ramie metalowej Duoflex lub wersję ze stelażem na ramie metalowej Trioflex
 • Możesz wybrać korpus z pojemnikiem w stylu tradycyjnym (z ramą) lub kontynentalnym (bez ram)
 • Określ czy łóżko ma mieć nóżki czy nie
 • Zwróć uwagę na wysokość korpusu - wolisz niższe czy wyższe łóżko?
 • Wybierz tkaninę obiciową na łóżko
 • Wybierasz łóżko kontynentalne z pojemnikiem? Zweryfikuj możliwość wniesienia zabudowanego stelaża łóżka, stanowiącego jedną dużą płytę w wymiarze łóżka (szer. i dł.)

Zobacz korpusy bez pojemnika i stelaża

Możesz wybrać korpus bez pojemnika - jest to sama rama łóżka, do której w zdecydowanej większości przypadków musisz dobrać stelaż (oprócz łóżek kontynentalnych). Masz do wyboru wiele modeli ram - od wąskich i delikatnych, po szerokie, masywne, o obłych kształtach - wybierz to, co ci się podoba!

 • Określ rozmiar łóżka - szerokość i długość
 • Dobierz stelaż - określ jego rodzaj - możesz wybrać jeden spośród wielu dostępnych stelaży, również ze wzmocnieniami lub regulacją ręczną czy elektryczną części pod głowę oraz stopy.
 • Możesz wybrać korpus w stylu tradycyjnym (z ramą) lub kontynentalnym (bez ram; w tym przypadku nie ma potrzeby dobierania stelaża)
 • Określ czy łóżko ma mieć nóżki czy nie
 • Zwróć uwagę na wysokość korpusu - wolisz niższe czy wyższe łóżko?
 • Wybierz tkaninę obiciową na łóżko

Zobacz korpusy z regulowanym stelażem

Wybrane korpusy mają wbudowany stelaż z elektryczną regulacją za pomocą pilota - to niezwykle wygodne i estetyczne rozwiązanie jeśli marzy nam się łóżko z regulowaną pozycją materaca. Możesz wygodnie manewrować wysokością części pod głowę oraz stopy, by przyjąć wygodną pozycję w trakcie wypoczynku.

 • Określ rozmiar łóżka - szerokość i długość
 • Zdecyduj czy pilot do regulacji powinien być w wersji bezprzewodowej, czy z przewodem
 • Wybierz odpowiednie nóżki do łóżka
 • Pamiętaj, że łóżko z regulacją elektryczną nie będzie miało pojemnika!
 • Wybierz tkaninę obiciową na łóżko

Krok 2

Wybierz wezgłowie


Dobierz zagłówek

Zagłówek pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną, nadaje charakteru w pomieszczeniu. Jeśli jednak często korzystasz z łóżka siedząc, warto zwrócić uwagę na grubsze, miękkie zagłowia.

Odpowiednio dobrane zagłowie nadaje charakteru całej sypialni. Warto więc poświęcić chwilę na jego wybór. W naszej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli zagłowi z rozmaitymi wzorami przeszyć i pikowań. Do wybranych modeli możesz dodać kryształy Swarovskiego! Wybierając zagłowie określ, czy powinno mieć ono jakąś maksymalną wysokość, czy też nie ma co do tego ograniczeń. Najczęściej wybiera się zagłowia o szerokości łóżka, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić je szersze, tak by jeszcze bardziej spełniało funkcję dekoracyjną. Możesz wybierać spośród trzech podstawowych rodzajów zagłówków: Zagłówek montowany do korpusu (połączony z łóżkiem); Panel montowany na kołki do ściany; Elementy tapicerowane klejone do ściany.

Zobacz zagłówki

Wybierz model zagłowia, który najbardziej ci się podoba. Zwróć uwagę na wzór przeszyć, pikowań. Jeśli chcesz, w wybranych modelach możesz dodać kryształy Swarovskiego! Wszystkie zagłówki mają pewne wysokości określone fabrycznie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać dany model niższy lub wyższy - zdecyduj jakiej wysokości zagłowia potrzebujesz. Możesz także określić jego szerokość. Zwróć uwagę na grubość tego elementu jeśli istotne jest dla ciebie, by łóżko miało jak najmniejsze wymiary zewnętrzne. Ten rodzaj zagłowia montujesz bezpośrednio do wybranego przez siebie korpusu. Zagłowie opiera się również na podłodze.

 • Wybierz model zagłowia i ewentualne dodatki
 • Określ rozmiar zagłowia - jego wysokość oraz szerokość
 • Wybierz tkaninę obiciową - może być taka sama jak do korpusu lub inna - to Ty projektujesz jak będzie wyglądało twoje łóżko!

Zobacz panele tapicerowane

Wybierz model panelu, który najbardziej ci się podoba ze względu na wzór przeszyć. Jeśli chcesz, w wybranych modelach możesz dodać kryształy Swarovskiego! Wszystkie panele mają pewne wysokości określone fabrycznie, jednak możemy wykonać dany model niższy lub wyższy - zdecyduj jaką wysokość powienien mieć panel. Możesz także określić jego szerokość. Ten rodzaj zagłowia montujesz na ścianie za pomocą kołków. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić kilka-kilkanaście centymetrów w długości łóżka.

 • Wybierz model paneli tapicerowanych i ewentualne dodatki
 • Określ rozmiar panelu - jego wysokość oraz szerokość
 • Wybierz tkaninę obiciową - może być taka sama jak do korpusu lub inna - od ciebie zależy, jak będzie wyglądało twoje łóżko!

Zobacz elementy tapicerowane

Elementy tapicerowane klei się bezpośrednio do ściany. Masz bardzo duże możliwości jeśli chodzi o zaprojektowanie ściany tapicerowanej. To od ciebie zależą jej wymiary i wzór. Przedstaw nam swój projekt - wykonamy go dla Ciebie! Wybierz odpowiednią tkaninę i ciesz się pięknym zagłowiem! To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić kilka-kilkanaście centymetrów w długości łóżka - poszczególne elementy kleimy bezpośrednio do ściany, możesz więc dosunąć do niej korpus i zyskać nieco przestrzeni w sypialni.

 • Określ wzór elementów tapicerowanych (prostokąty lub heksagony), wymiary pojedynczych elementów i ich ilość.
 • Wybierz tkaninę obiciową - może być taka sama jak do korpusu lub inna - od ciebie zależy, jak będzie wyglądało twoje łóżko! Możesz wybrać jedną, dwie lub więcej tkanin - określ ile jakich elementów ma być wykonanych w danej tkaninie.
 • Pamiętaj, by do montażu elementów tapicerowanych zaopatrzyć się w odpowiedni klej.

Krok 3

Wybierz odpowiedni materac


Wybierz odpowiedni materac

Materac jest bezpośrednio odpowiedzialny za komfort snu. Warto zwrócić szczególną uwagę na jego wybór. Nie jesteś pewien, jaki produkt będzie najlepszy? Zapytaj Doradcę na czacie!

 • Dopasuj rozmiar materaca do rozmiaru łóżka
 • Wybierz rodzaj materaca – piankowy, sprężynowy, lateksowy i inne
 • Pamiętaj, że wybierając korpus i stelaż regulowany elektrycznie należy dobrać materac nie posiadający sprężyn!
 • Zwróć uwagę na wysokość materaca i głębokość mocowania stelaża w korpusie - czy materac nie będzie zbyt mocno wpadał w ramę łóżka

Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze łóżko na nic się się zda, jeśli nie będzie miało odpowiedniego materaca. W naszej ofercie dostępnych jest bardzo wiele modeli materacy. Różnią się znacząco od siebie. Warto na wstępie zastanowić się, czy zależy nam na konkretnym typie materaca - piankowym, sprężynowym, lateksowym; jakiego odczucia szukamy, czy borykamy się z jakimiś problemami związanymi ze snem, czy mamy jakieś zalecenia co do właściwości materaca. Mając już zebrane podstawowe informacje możemy zacząć wybierać dobry materac. Warto posłużyć się filtrami na naszej stronie oraz poprosić o pomoc doradcę na czacie. Po przeprowadzeniu wywiadu zaproponuje on kilka produktów najbardziej odpowiadającym waszym oczekiwaniom. Dobrym rozwiązaniem jest także przetestowanie materaca w jednym z naszych salonów stacjonarnych.

Zobacz materace piankowe

Materace piankowe mogą być zbudowane z jednego rodzaju pianki - stanowić jeden zwarty blok, lub być połączeniem dwóch lub więcej różnych pianek o zróżnicowanych właściwościach. Materac piankowy generalnie cechuje się nieco większą plastycznością w porównaniu do materaca sprężynowego, daje możliwość płynniejszego dopasowania do ciała użytkownika, zwłaszcza w przypadku jego niższej wagi. Materac piankowy w mniejszym stopniu przenosi drgania, dwie śpiące osoby nie wybudzają się wzajemnie. Generuje także mniejszy nacisk na ciało użytkownika. Ma to duże znaczenie dla lekkich, szczupłych osób oraz dla osób spędzających dużo czasu w łóżku, choćby ze względów zdrowotnych - materac piankowy będzie delikatniejszy. Materace piankowe zalecane są także dla dzieci, ze względu na fakt, iż w każdym swoim punkcie dają tak samo dobre podparcie dla ciała użytkownika. Materace piankowe do wysokości około 20cm bardzo dobrze pracują na stelażach regulowanych.

 • Zwróć uwagę na rodzaj pianki, z jakiej zbudowany został materac, dopytaj o szczegóły doradcy na czacie
 • Określ rozmiar materaca dopasowany do łóżka
 • Określ twardość materaca
 • Zwróć uwagę na ewentualną strefowość materaca
 • Zwróć uwagę na wysokość materaca - czy głębokość osadzenia materaca w wybranym modelu łóżka jest odpowiednia dla danego materaca
 • Określ jaki rodzaj pokrowca na materac wybierasz

Zobacz materace lateksowe

Materac lateksowy to produkt z naturalnego mleczka kauczukowego lub lateksu syntetycznego. Lateks syntetyczny jest mieszanką naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznych dodatków. Jest on trwały, elastyczny, zaś jego właściwości są bardzo zbliżone do właściwości naturalnego lateksu. Materac lateksowy to produkt o wysokim komforcie użytkowania i możliwościach niezwykle precyzyjnego dopasowania do użytkownika. Materace lateksowe wyróżniają się dużą strefą ugięcia, dzięki czemu zapewniają wspomniany efekt dopasowania, ale bez odczucia zapadania się. Cechują się plastycznością, a jednocześnie sprężystością - są niezwykle często polecane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Mają także znakomite właściwości wentylacyjne - w najwyższym stopniu zachodzi w materacu lateksowym cyrkulacja powietrza, dzięki czemu możemy mówić o właściwościach antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych oraz antyalergicznych. Materac lateksowy doskonale pracuje na stelażach regulowanych. Decydując się na materac lateksowy mamy możliwość wybrania produktu w postaci bloku z mleczka kauczukowego bądź takiego, gdzie lateks jest jednym z komponentów, zaś bazę stanowią sprężyny czy jakiś rodzaj pianki. Obecnie, lateks jest jednym z najtrwalszych komponentów materacy.

 • Zwróć uwagę na rodzaj lateksu, z jakiego zbudowany został materac, jeśli to możliwe, wybierz lateks naturalny Talalay
 • Określ rozmiar materaca dopasowany do łóżka
 • Określ twardość materaca
 • Zwróć uwagę na wysokość materaca - czy głębokość osadzenia materaca w wybranym modelu łóżka jest odpowiednia dla danego materaca
 • Określ jaki rodzaj pokrowca na materac wybierasz
 • Jeśli zamierzasz użytkować materac lateksowy na stelażu regulowanym, wybierz model bez sprężyn

Zobacz materace sprężynowe

Największą zaletą materacy sprężynowych jest sprężystość, swoboda ruchu na materacu, dobry rozkład masy ciała użytkownika na powierzchni materaca. Nowoczesne materace sprężynowe mają budowę kieszeniową - zbudowane są ze sprężyn umieszczonych każda oddzielnie w płóciennych kieszonkach. Stanowią one wkład, który gwarantuje bardzo dużo punktów podparcia dla osoby na nim śpiącej. Dzięki kieszeniom, sprężyny nie stykają się, nie słychać żadnych zgrzytów, nie ścierają się wzajemnie, mają znacznie dłuższą żywotność. Materac ze sprężynami kieszeniowymi zapewnia stabilne podparcie dla ciała użytkownika. Wyróżniamy materace kieszeniowe 1-polowe (1-strefowe) lub 7-polowe (7-strefowe). Te pierwsze oznaczają, że występuje 1 stała twardość na całej powierzchni materaca. Natomiast materac, który posiada 7 stref ma zróżnicowaną twardość w różnych miejscach swojej długości. Każda strefa odpowiada za wsparcie konkretnej części ciała. Materace kieszeniowe posiadają wkład sprężynowy oraz warstwę zewnętrzną - może nią być jeden z rodzajów pianki czy lateks. Zasadniczo, w każdym przypadku sprężyna występuje w połączeniu z innym komponentem. Warto wziąć pod uwagę również ten aspekt, gdyż właściwości konkretnych komponentów przekładają się na odczucia płynącego z użytkowania danego produktu. Materace sprężynowe nie powinny być użytkowane na stelażach regulowanych.

 • Zwróć uwagę na typ sprężyny, z jakiej zbudowany został materac, czy jest to nowoczesna sprężyna kieszeniowa
 • Zwróć uwagę na dodatkowe części składowe materaca - obok spręzyny zawsze występuje jakiś rodzaj pianki lub lateks - wybierz najlepszą dla siebie opcję - dopytaj doradcy na czacie
 • Określ rozmiar materaca dopasowany do łóżka
 • Określ twardość materaca
 • Zwróć uwagę na ewentualną strefowość materaca
 • Zwróć uwagę na wysokość materaca - czy głębokość osadzenia materaca w wybranym modelu łóżka jest odpowiednia dla danego materaca
 • Określ jaki rodzaj pokrowca na materac wybierasz

Materace Lublin Gala
Materace Lublin Gala
Materace Lublin Gala
Łóżka Lublin Gala
Sklep z materacami Lublin Gala
Sklep z Łóżkami Lublin Gala
Lublin materace
Sklep sypialniany Lublin CH Gala

Galeria projektów


Skonfigurowałeś z nami swoje wymarzone łóżko?

Podziel się efektem!

Zdjęcia z Waszych realizacji niezmiernie nas cieszą i stanowią inspirację dla innych. Wiemy, że skomponowanie idealnego łóżka to nie lada wyzwanie, tym bardziej jesteśmy ciekawi efektów!

Prześlij do nas e-mail ze zdjęciem/grafiką oraz zgodą na udostępnienie na naszej stronie, a my opublikujemy je w tej galerii.

Twoje łóżko może być naszą inspiracją!