Pokaż filtry

Kołdry termiczne

Wiele osób ma problem z uczuciem ciepła, które często towarzyszy leżeniu pod kołdrą. Inwestują w najlepszej jakości super przewiewne bawełniane kołdry o cienkiej gramaturze, a jednak pot i ciepło i tak się pojawiają, przeszkadzają w odpoczynku, obniżając jakość i higieniczność snu. Właśnie z myślą o nich stworzono inteligentne kołdry termiczne z włóknem Outlast!

626,00 zł od 532,10 zł

135x200, 155x200, 180x200, 200x200, 200x220, 220x240

  • PROMOCJA
  • -15%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: włókno OUTLAST
Poszycie: delikatny batyst-100% bawełna
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Kołdra termiczna – co to jest?

Jest wiele dobrej jakości produktów, wśród nich są też wyroby, które często potocznie określamy mianem ‘termicznych’. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o produkty mające unikalną strukturę czy wykorzystujące innowacyjne technologie produkcji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tzw. kołdry termiczne. To specjalny rodzaj kołdry stworzonej z myślą o osobach mierzących się codziennie z problemem nadmiernej potliwości, ale nie tylko. Kołdra termiczna sprawdzi się też dla każdego, komu po prostu jest w nocy zbyt ciepło i to niezależnie od tego, czy towarzyszy temu pot, czy tylko uczucie ciepła lub gorąca. Nasz sklep internetowy oferuje kilkanaście produktów tego typu, można je rozpoznać przede wszystkim po tym, że noszą oznaczenie Outlast. Jest to innowacyjny materiał i zarazem technologia produkcji wykorzystująca rozwiązania pierwotnie zaprojektowane dla astronautów NASA.

Kołdry termiczne Outlast

Outlast to amerykańska technologia stworzona przez NASA. Włókno Outlast wykorzystuje materiał przemiany fazowej PCM, dzięki czemu może regulować temperaturę i zapewniać optymalne warunki dla człowieka. Materiał Outlast był pierwotnie wykorzystywany do tworzenia i ulepszania kombinezonów astronautów pracujących dla NASA, którzy często musieli spędzać w kosmosie dużo czasu i chodziło o to, aby zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki w kombinezonach. Outlast świetnie się tutaj sprawdził – innowacyjne i zaawansowane technologicznie włókno reaguje na zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę, wychwytując ją bezpośrednio z otoczenia. Ta sama technologia jest dziś dostępna dla zwykłych użytkowników i to w formie kołdry do spania! Nic dziwnego, że kołdry termiczne z włóknem Outlast wzbudzają ogromne emocje i cieszą się sporym zainteresowaniem.

Jak działa kołdra termiczna?

Kołdry termiczne nie należą do najtańszych, ale z pewnością jest to coś, za co warto zapłacić jeśli ktoś ma problemy z poceniem się, albo jest mu gorąco pod każdą kołdrą, nawet pod cienką i bardzo przewiewną kołdrą letnią z dobrej gatunkowo bawełny. Każdy człowiek jest inni i w różny sposób reagujemy na temperaturę. Są ludzie, którzy są przyzwyczajeni do spania w bardzo niskich temperaturach i wietrzenia sypialni przez cały rok, nawet w zimie, gdy temperatura spada poniżej zera. Są też tacy, którzy pocą się pod każdą kołdrą i to w zasadzie bez związku z pogodą czy porą roku. Czasami problem udaje się rozwiązać poprzez kupienie dobrej jakości kołdry wykonanej w 100% z naturalnych, dobrze oddychających tkanin. Jednak nie zawsze, czasami w grę wchodzi po prostu nasza indywidua gospodarka hormonalna – czasami w takich przypadkach może pomóc Outlast. Nasz sklep internetowy oferuje nowoczesne kołdry zawierające w tkaninie wszyte włókno Outlast i mikrokapsułki wykorzystujące materiał zmiennofazowy PCM (ang. PCM - phase-change material). Mikrokapsułki reagują na temperaturę jaka tworzy się pod kołdrą w kontakcie ze skórą i jeśli jest zbyt gorąco, to ją obniża. Outlast utrzymuje optymalną temperaturę na poziomie ok. 37oC.

Dla kogo sprawdzą się kołdry termiczne?

Polecamy kołdry termiczne z włóknem outlast przede wszystkim dla osób mających problem z nadmierną potliwością czy dla osób, którym jest pod każdą kołdrą zbyt ciepło. Jednak warto zaznaczyć, że kołdry termiczne z kolekcji Outlast oferowane w naszym sklepie internetowym to nie jest produkt specjalistyczny, przeznaczony tylko dla wąskiego grona osób o bardzo specyficznych. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy mógł korzystać z takich wyrobów. W końcu każdy zasługuje na zdrowy i komfortowy sen, a kołdra termiczna Outlast może w tym znacznie pomóc.