Najnowsze wpisy

Pokaż wszystko

Porady Experta

Ekspert to specjalista, autorytet w swojej dziedzinie. Ekspert snu jako profesjonalista w branży materacy i praktyk zdrowego snu zawsze i chętnie służy radą. Stąd wziął się nasz poradnik, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane nam pytania. Służymy pomocą, gdy przychodzi wybrać materac i opowiedzieć o jego typach. Opowiemy Wam o pościeli, poduszkach, łóżkach, urządzaniu sypialni i zaciekawimy tematem zdrowego snu.

21.09.2022 Inspiracje
Sypialnia w kamperze czy busie – jak zorganizować?

Coraz więcej ludzi chce podróżować na własną rękę i poczuć niezależność. Stąd powrót mody na busy i kampery, które były popularne kilkadziesiąt lat temu zwłaszcza w krajach Europy zachodniej. Jak zorganizować sypialnię w domu na kółkach?

Czytaj więcej
Jaką kołdrę wybrać?

Kołdra może bardzo poprawić komfort spania, pod warunkiem że dobrze wybierzesz. Są kołdry naturalne i syntetyczne, a wśród tych pierwszy można wyróżnić puch, pierze i półpuch, dodatkowo surowiec może pochodzić od gęsi albo od kaczek. Jak wybrać dobrą kołdrę?

Czytaj więcej
Poduszki z pierza – co warto o nich wiedzieć?

Naturalne poduszki z pierza to częsty widok w polskich sypialniach. Mamy zaufanie do tradycyjnych wyrobów, bo pamiętamy, że dawniej z takich wyrobów korzystali nasi dziadkowie i babcie. Poduszki z pierza to szczególny rodzaj wypełnienia. Co warto o nich wiedzieć?

Czytaj więcej
29.08.2022 Materace
Materac do kampera – jaki wybrać?

Podróżowanie kamperem jest coraz modniejsze, bo pozwala na dużą niezależność i znacznie większą wygodę niż w przypadku klasycznego kempingu z namiotem. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób szuka dobrego materaca do kampera. Jaki powinien być?

Czytaj więcej
Sprężystość puchu - czym jest jednostka CUIN?

Produkty puchowe to najlepszy wybór dla osób szukających wysokiej jakości naturalnych materiałów do spania. Zapewniają zdrowy sen, są nieziemsko otulające i nieprawdopodobnie komfortowe. Natura obdarowała nas naprawdę znakomitym surowcem, jakim jest naturalny puch gęsi. Im więcej puchu o dobrej sprężystości, tym lepsza poduszka czy kołdra. Jak wybrać dobry produkt z naturalnym puchowym...

Czytaj więcej
Klasyfikacja puchu i pierza według Piórex

Puch gęsi to najlepsze wypełnienie, jeśli chodzi o naturalne kołdry i poduszki. Puch jest ceniony przez śpiochów na całym świecie ze względu na swoją miękkość, delikatność, doskonałe zdolności termoizolacyjne i naturalną lekkość. Produkty puchowe mogą się od siebie różnić zarówno procentową zawartością puchu, jak i innymi parametrami, które wspólnie tworzą odpowiednią dla danego puchu klasę...

Czytaj więcej
26.07.2022 Materace
5 najlepszych materacy lateksowych M&K Foam Koło

Koło to znany i ceniony producent wysokiej jakości materacy lateksowych. Wyroby są wykonywane w Polsce, a klienci pokochali je za niezawodność, trwałość i ogromny komfort. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem materacy M&K Foam Koło i od lat polecamy je również naszym klientom. Rosnącą popularnością w ostatnich latach cieszą się zwłaszcza materace z lateksu, dlatego nie przedłużając - oto nasz...

Czytaj więcej
21.07.2022 Materace
Materac lateksowy czy termoelastyczny

Zastanawiasz się, który materac będzie bardziej odpowiedni, lateksowy czy może z pianki termoelastycznej? Chcesz wiedzieć, czym się od siebie różnią te dwie technologie produkcji materacy do spania? Wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego poradnika.

Czytaj więcej
Materac lateksowy dla dziecka - jaki powinien być?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny materac lateksowy dla dziecka? Zadajesz sobie pytanie: a dlaczego akurat lateks jest tutaj najlepszym wyborem? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej
11.07.2022 Łóżka
Łóżko drewniane – z jakiego rodzaju drewna?

Drewniane łóżka to nieśmiertelna klasyka, która pomimo upływu lat i zmiany trendów w wyposażeniu sypialni, wciąż ma swoje liczne grono zwolenników. Mówi się, że drewniane meble mają ‘duszę’. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj drewna najlepiej sprawdzi się na łóżko do sypialni, przeczytaj nasz poradnik.

Czytaj więcej
Jaka kołdra dla dziecka?

Materac, kołdra, a nawet poduszka - każda z tych rzeczy powinna być dopasowana do konkretnej osoby. Oczywiście zupełnie inaczej dobierzesz produkt dla dorosłego, a inaczej dla małego dziecka, które ma inne ciało i potrzeby od osoby dorosłej. Jeśli jesteś rodzicem, to na pewno chcesz dla swojej pociechy jak najlepiej. Szukasz produktów wysokiej jakości, które zagwarantują Twojemu dziecku...

Czytaj więcej
Jak i gdzie przechowywać kołdry i poduszki?

Prawidłowe przechowywanie kołdry i poduszki pomaga utrzymać wysoki poziom czystości w sypialni oraz sprawia, że same produkty zyskują dłuższą żywotność. Jeśli masz w domu zapasowy komplet pościeli albo wymieniasz kołdrę w zależności od pory roku, to koniecznie musisz wiedzieć, jak to wszystko prawidłowo przechowywać.

Czytaj więcej