Pokaż filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Pościel 200x220

Nie ulega wątpliwości, że dobra pościel 200x220 odpowiada za komfortowy wypoczynek. Jednocześnie wysoka jakość pościeli powinna pozwalać na ograniczenie problemów z praniem czy prasowaniem. Do wyboru jest bardzo wiele rodzajów pościeli, jednak nie każda z nich będzie odpowiednia. Należy kupować ją wyłącznie od sprawdzonych producentów, by mieć gwarancję, że będzie miła w dotyku i pozwoli skórze oddychać. Tego rodzaju pościel można otrzymać właśnie w salonach Experta Snu.

Oferowane przez nas pościele są funkcjonalne i estetyczne. Będą wspaniałą ozdobą każdej sypialni, a jednocześnie zapewnią oczekiwany wypoczynek. Do wyboru jest pościel bawełniana, jersey czy z satyny bawełnianej. Na którą z nich się zdecydować?

Estetyka wykonania

Wybierając pościel, bardzo często kierujemy się przede wszystkim estetyką wykonania. Choć oczywiście ważne jest, aby pościel była dopasowana do stylistyki sypialni, nie powinna być czynnikiem decydującym. Warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od danej pościeli i czego brakuje nam w obecnej.

Do popularnych rozwiązań należy pościel z satyny bawełnianej. Bawełniana satyna jest pościelą całoroczną. Nie tylko jest ładna i trwała, ale także nie wymaga prasowania, dlatego jest wysoce praktyczna. Panuje przekonanie, że najlepsza pościel to ta, która jest wykonana stuprocentowo z naturalnych materiałów, czyli bawełny, wełny, lnu, jedwabiu. Trudno się z nim nie zgodzić. Istnieje jednak jeden wyjątek od reguły. Warto rozważyć zakup pościeli z dobrej gatunkowo mikrofibry.

Pościel z naturalnych materiałów

Pościel 200x220 wykonana z naturalnych materiałów przede wszystkim gwarantuje odpowiednią wentylację. Czujemy się komfortowo podczas snu, ciało może odpoczywać, a my nie pocimy się. Pot jest pożywką do różnego rodzaju bakterii, dlatego dobrze jest wybierać pościel z naturalnych tkanin, która niweluje to ryzyko.

Oprócz dobrze dobranej pościeli, trzeba także zadbać o odpowiedni materac oraz łóżko. Kluczową rolę będzie odgrywać sama piżama. Jeśli jest wykonana ze sztucznych materiałów, możemy spodziewać się podobnego efektu, jak w przypadku poszewek z syntetyku. Tkanina będzie blokować dostęp powietrza do skóry, która się poci. W efekcie skóra będzie szybciej się starzeć. To same minusy, dlatego warto zadbać o swój komfort.

Pościel a rodzaj tkaniny

Od rodzaju użytego materiału będzie także zależeć uczucie chłodu, ciepła, przytulności, miękkości. Kolejna istotna kwestia to trwałość tkaniny oraz sposób, w jaki się z nią obchodzimy. Obecnie w każdym domu znajduje się pralka oraz odpowiednie programy do prania pościeli. Warto sprawdzać metki i obchodzić się delikatnie z pościelą. Wtedy posłuży nam przez dłuższy czas, ciesząc swoim efektownym wyglądem.

Niektóre rodzaje pościeli wymagają prasowania, w przypadku innych nie jest to konieczne. Warto to także wziąć pod uwagę na etapie zakupów, jeśli chcemy zaoszczędzić sobie dodatkowych czynności domowych. W salonach Experta Snu skutecznie Ci doradzimy!