Pokaż filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Poduszki 20x60

Poduszka jest jednym z najbardziej niedocenianych elementów znajdujących się w sypialni. Podczas zakupu mebli do wnętrza, w głównej mierze zwracamy uwagę na materac i hipoalergiczną kołdrę, nie zastawiając się jaki wpływ na nasz sen i zdrowie ma odpowiednie podparcie głowy. Źle dobrana poduszka potrafi ograniczyć do minimum wszystkie walory zdrowotne materaca. Niestety nawyk spania na takich akcesoriach jest bardzo szkodliwy dla zdrowia naszego kręgosłupa.

Poduszki anatomiczne

Jedną z najlepszych kategorii poduszek dostępnych w różnych rozmiarach i spełniających kryteria zdrowotne są produkty anatomiczne. Poduszki wałki produkuje się z pianek wysokoelastycznych, regulujących nacisk oraz temperaturę, a także gwarantujących anatomiczne wsparcie dla szyjnego odcinka kręgosłupa. Dzięki odpowiedniej sprężystości nie ulegają odkształceniu i nie zmieniają pozycji naszej głowy w trakcie snu. Odpoczynek lub sen na poduszce anatomicznej 20x60 typu wałek to gwarancja zdrowia i ulga dla kręgosłupa.

Różnice między wałkiem a poduszką ortopedyczną

Ze względu na kojące i prozdrowotne działanie, wiele osób myli poduszki typu wałek, z produktami ortopedycznymi. Druga kategoria to akcesoria, które zostają wyprofilowane przez ułożeniem na nich głowy, natomiast wałki anatomiczne, dzięki odpowiednim materiałom potrafią dostosować się do naszego ciała pod każdym kątem, ciężarem i temperaturą. Wyższa uniwersalność tych poduszek stawia je półkę wyżej od klasycznych leczniczych akcesoriów.

Kształt poduszki 20x60

Poduszka wałek występuje zazwyczaj w kilku rozmiarach. Produkt stanowi doskonałą podporę pod głowę, która utrzymuje kręgosłup w odpowiedniej pozycji niezależnie od tego, czy śpimy na boku, plecach czy na wznak. Jej zaletą jest również fakt, że można ją stosować jednakowo podczas leżenia, siedzenia, w trakcie podróży czy w pracy.

Inną podobną poduszką, spełniającą takie same kryteria jak wyżej wymieniony produkt jest tak zwany półwałek. Dodatkową zaletą poduszki jest możliwość podparcia w trakcie siedzenia dolnej części pleców. Z tego względu często nazywa się ją również poduszką lędźwiową. Ostatnim produktem należącym do grupy poduszek anatomicznych jest belka. Jej cechą charakterystyczną jest inny niż w przypadku wałka design oraz proste krawędzie.

Wypełnienie poduszek anatomicznych

Ostatnim kluczowym elementem, który warto poznać przed zakupem poduszki anatomicznej, jest jej wypełnienie. Eksperci z zakresu akcesoriów sypialnianych podają, że produkt powinien uginać się pod ciężarem naszego ciała, dlatego elastyczność jest najważniejszą cechą poduszki. Przed jej zakupem warto również zastanowić się nad materiałem wypełniającym. Biorąc pod uwagę, że produkt będzie znajdował się w bezpośrednim kontakcie z naszą skórą, najlepiej postawić na materiały antyalergiczne.