Pokaż filtry

Poduszki pierzowe

Poduszki z pierza to naturalne i tradycyjne wyroby do spania z wypełnieniem w postaci miękkich piór gęsich. W naszym sklepie oferujemy poduszki pierzowe we wszystkich dostępnych rozmiarach zaczynając od najmniejszych jaśków 40x40cm, kończąc na największym, standardowym rozmiarze poduszki z pierza gęsiego 70x80cm.

od 52,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: półpuch
Poszycie: inlet bawełniany 185g/m2
- opinie:
od 44,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: pierze
Poszycie: inlet bawełniany 185g/m2
- opinie:
od 61,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 60%
Poszycie: inlet bawełniany 185g/m2
- opinie:
68,00 zł od 57,80 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • PROMOCJA
  • -15%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 70%
Poszycie: inlet bawełniany 185g/m2
- opinie:
od 92,00 zł

40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80

  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 70%
Poszycie: inlet bawełniany 130g/m2
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Poduszki z pierza to naturalne i tradycyjne wyroby do spania z wypełnieniem w postaci miękkich piór gęsich lub kaczych. Lepsze jest pierze gęsie, które jest bardziej delikatne i sprężyste, ma też lepsze właściwości termoizolacyjne. Jakie zalety mają poduszki z pierza, dla kogo będzie to dobry wybór a kto powinien ich unikać?

Zalety poduszek z pierza

Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór poduszek z pierza i innych wyrobów do spania. Gwarantujemy świetną obsługę i najlepsze ceny. Dobre poduszki z pierza od polskich producentów to gwarancja wysokiej jakości produktu, dobrego wypełnienia i komfort podczas każdej nocy. Zalety poduszek z pierza to przede wszystkim sprężystość piór i wygoda używania naturalnych produktów. Na poduszkach z pierza i puchu spali nasi rodzice i dziadkowie, to surowiec używany od bardzo dawna do produkcji kołder i poduszek. Warto już na początku wspomnieć, że pierze to nie to samo, co puch. Puch jest surowcem znacznie lepszym, ale i droższym. Puch to najdelikatniejsze pióra wyrastające jeszcze przed piórem właściwym, z kolei pierze to mieszanina puchu i piór ptasich. Pierze jest nieco cięższe od puchu, co dla niektórych osób może być plusem, bo np. poduszki z pierza są bardziej twarde od tradycyjnych wyrobów z puchu, które dla wielu osób mogą być po prostu zbyt subtelne i delikatne w odbiorze. Puch jest bardziej ceniony, ponieważ jest lżejszy, ma lepszą sprężystość i lepsze właściwości termoizolacyjne, jednak są osoby, które szukają naturalnych i tradycyjnych produktów, ale wypełnienie puchowe jest dla nich zbyt delikatne i lekkie. Ma to znaczenie zwłaszcza przy produkcji poduszek, bo modele z pierza są bardziej zdecydowane w odbiorze. Jeśli ktoś jest na przykład przyzwyczajony do wyższych i twardszych poduszek i nie lubi klasycznej sprężystości znanej w wyrobów puchowych, to pierze może się idealnie sprawdzić. Pierze ma tę ciekawą właściwość, że jest lekko wygięte i dzięki temu często lepiej sprawdza się właśnie w poduszkach. Pod wpływem nacisku ciała, pierze próbuje odzyskać swój pierwotny kształt i formę. Jednak na tle puchu największą zaletą pierza jest przede wszystkim znacznie niższa cena takich wyrobów. Jeśli ktoś szuka tradycyjnych i naturalnych produktów, ale równocześnie ma mocno ograniczony budżet, to można spróbować wybrać pierzowe wypełnienie w poduszce, która będzie znacznie tańsza od swojego puchowego odpowiednika.

Wady poduszek z pierza

Poduszki z pierza mają duże grono zwolenników, jednak ten rodzaj wypełnienia w poduszkach nie jest oczywiście pozbawiony wad. Wyroby z pierza gorzej wypadają na tle puchowych pod względem jakości, trwałości i termoizolacji. Pierze w przeciwieństwie do puchu nie ma aż takich dobrych właściwości, jest też bardziej zbite, mniej sprężyste, czyli poduszka z pierza będzie też cięższa i mniej ‘plastyczna’ w odbiorze niż poduszka z puchu. Poduszki z pierza wypadają także gorzej od puchowych pod względem zdolności do odprowadzania nadmiaru wilgoci, chociaż zdaniem niektórych i tak są lepsze niż poduszki syntetyczne. Z pewnością jest to kwestia indywidualna, bo każdy ma swój gust i to, co się podoba czy sprawdza w przypadku jednej osoby niekoniecznie musi się tak samo sprawdzić w przypadku kogoś innego. Natomiast zdolność do przepuszczalności powietrza czy odprowadzania nadmiaru wilgoci w produktach do spania to zdecydowanie coś, czego nie warto zaniedbywać. Polecamy wybierać dobre produkty, które nie gromadzą wilgoci, bo może to powodować rozwój drobnoustrojów takich jak bakterie, wirusy, grzyby czy pleśń. Wilgoć i brak wentylacji to także idealne warunki do rozwoju roztoczy, które wręcz uwielbiają okolice naszego łóżka, bo żywią się naszym martwym naskórkiem. A roztocze mogą być przyczyną wielu dolegliwości czy alergii. Każdy z nas się poci w nocy, chociaż niektórym może się wydawać, że ich ten proces nie dotyczy. Niektórzy pocą się bardziej niż inni, jednak każdy organizm reguluje w ten sposób temperaturę w trakcie snu, bo podczas nocy nasze ciało musi się schłodzić, aby organy wewnętrzne, mięśnie i mózg mogły odpocząć. Warto w miarę możliwości sprawdzić jakość pierza i producenta, bo dobra poduszka nie powinna gromadzić potu w trakcie nocy, chociaż oczywiście nie będzie to taka sama jakość jak delikatny puch.

Rodzaje pierza – cięte vs darte pierze

Wiesz już, że poduszka naturalna może mieć wypełnienie z pierza lub z puchu, oraz że surowiec może pochodzić od gęsi, lub rzadziej od kaczek. Jednak nie każdy wie, że samo pierze też można podzielić na dwie różne kategorie. Warto wiedzieć, że poduszki pierzowe możemy podzielić na te z wypełnieniem z pierza ciętego oraz dartego. Na czym polega różnica i który rodzaj pierza jest lepszy? Różnica jest znacząca. Pierze darte jest znacznie lżejsze oraz bardziej sprężyste od pierza ciętego, dlatego lepiej sprawdza się jako surowiec używany do wypełnienia poduszek. Pierze cięte ma znacznie ostrzejsze krawędzie, charakteryzuje się większą twardością i ciężarem, co sprawia, że poduszki z takim wypełnieniem są raczej postrzegane jako mniej wygodne od swoich odpowiedników z wypełnieniem z pierza dartego.

Pielęgnacja poduszki z pierza

Poduszki z pierza, podobnie jak puchowe, syntetyczne czy jakiekolwiek inne, wymagają regularnej pielęgnacji. Wyroby naturalne są na ogół znacznie delikatniejsze i mniej trwałe niż produkty syntetyczne, dlatego przed podjęciem decyzji warto jest zweryfikować, czy będziemy w stanie odpowiednio pielęgnować poduszkę pierzową. Naturalne wypełnienie to w tym wypadku ptasie pióra. Jest to materiał delikatny i wrażliwy, zatem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiele poduszek z pierza nie nadaje się do prania w pralce, bo mogłoby to uszkodzić wypełnienie. W przypadku innych trzeba tak czy siak liczyć się z faktem, że podczas prania pierze w środku poduszki będzie się bardzo zbijać i gromadzić w jednym miejscu. Ma to bezpośrednie przełożenie także na suszenie produktu, bo wyroby z puchu czy pierza wymagają bardzo skrupulatnego i dokładnego suszenia oraz wietrzenia, najlepiej na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz się cieszyć naturalną poduszką przez długi czas to bez wątpienia warto zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, czyli prawidłowe pranie i suszenie. Zacznijmy jednak od prania. Pierzowe wypełnienie, podobnie zresztą jak puchowe, jest bardzo delikatne i nietrwałe. Podczas prania bardzo łatwo może ulec uszkodzeniu, co może skutkować utratą naturalnych właściwości surowca takich jak choćby jego sprężystość czy miękkość. Najpierw należy sprawdzić instrukcję producenta na metce produktu. Jeśli wyrób nadaje się do prania w pralce to należy ustawić delikatny program do prania produktów puchowych i pierzowych, albo ręcznie wybrać program do delikatnych tkanin. Temperatura prania nie może być zbyt wysoka, bo zniszczy to wypełnienie. Optymalna temperatura do prania pierza to 30-40oC. Program w pralce nie może zawierać intensywnego wirowania, a podczas prania warto wrzucić do bębna pralki piłkę tenisową, co zapobiegnie zbijaniu się pierza w jednym miejscu. Używamy tylko delikatnych środków piorących, najlepiej dedykowanego detergentu do wyrobów puchowych. Jeśli jednak takiego nie posiadamy, warto zaopatrzyć się w delikatny płyn przeznaczony dla dzieci. Najważniejsze, aby środek nie posiadał w składzie enzymów. Po praniu bardzo ważne jest też wietrzenie i strzepywanie poduszki, aby uniknąć zbijania się wypełnienia w jednym miejscu oraz gromadzenia wilgoci. Trzeba mieć świadomość, że pióra ptasie schną bardzo długo, a suszenie takiej poduszki może zająć czasami nawet kilka dni. Jeśli nie mamy możliwości odpowiedniego wysuszenia poduszki na świeżym powietrzu to być może lepiej zdecydować się na poduszkę z wypełnieniem syntetycznym, która jest znacznie prostsza w pielęgnacji.