Pokaż filtry
od 960,00 zł

dla osób o większej wadze, dla osób lubiących twarde materace, dla osób często zmieniających pozycję 

Producent: GUENO
Rodzaj materaca: kokosowy
Twardość: H3/H4
Wysokość: 19 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com
Materac do spania H4 bardzo twardy

Materace do spania H4 - bardzo twardy

Szukasz naprawdę twardego materaca do spania dla osoby o dużej masie ciała? Sprawdź nasze materace twarde H4, które są przystosowane do bardzo dużego obciążenia. Dowiedz się, jak dopasować materac do wagi i wzrostu i czym różnią się poszczególne typy materacy. Nasz sklep internetowy oferuje bardzo twarde materace H4 od najlepszych polskich producentów.

Jaki materac do spania wybrać?

Jaki materac do spania wybrać? Sen to niezwykle ważny element zdrowego i szczęśliwego życia. Jako eksperci od snu z wieloletnim doświadczeniem zawsze staramy się edukować naszych klientów, że dobry materac to inwestycja nie tylko w we własny komfort, ale także i zdrowie. Sen to jedyny moment, kiedy nasz organizm może się zregenerować, dotyczy to całego ciała, ale w dzisiejszych czasach szczególnie obciążony jest nasz kręgosłup i mięśnie, które przez codzienny stres są w nieustannym napięciu. Dlatego niezbędny jest dobry, czyli odpowiednio dobrany do użytkownika materac do spania.

Dlaczego twardość materaca ma znaczenie?

Duże znaczenie ma też wybór prawidłowej twardości, bo większość materacy jest dostępna w co najmniej kilku różnych twardościach. Ponadto twardy materac piankowy będzie inny w odczuciu niż materac kieszeniowy o tej samej twardości. To bardzo ważne, żeby wybrać materac o odpowiedniej twardości, bo zbyt twardy materac będzie niewygodny i będzie nam trudno się na nim wygodnie ułożyć, co z kolei będzie mieć przełożenie na jakość snu i poziom wyspania się. Z drugiej strony jeśli materac będzie zbyt miękki to ciało może się za bardzo zapadać, co z kolei skutkować będzie bólem kręgosłupa i mięśni w całym ciele.

Materacbardzo twardy h4

Jaki twardy powinien być materac?

Twardość materaca i to, jak ją postrzegamy to bardzo indywidualna sprawa i tak naprawdę każdy człowiek może tego inaczej doświadczać. Duże znaczenie ma jednak wzrost, waga, budowa ciała i ulubiona pozycja do spania. Dobry materac nie może być ani zbyt miękki ani za twardy. Dla osób cięższych zdecydowanie lepiej sprawdzają się twardsze materace, które zapewniają mocniejsze podparcie przy dużym nacisku. Wyróżniamy cztery rodzaje twardości materaca, które są odpowiednio oznaczone symbolami H1, H2, H3 i H4.

Rodzaje twardości materaca

Najbardziej miękkie są materace o twardości H1, a najtwardsze są materace H4. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze są materace H2 i H3 i to właśnie w tej kategorii znajdziemy najwięcej ciekawych modeli. Na prawidłowy wybór twardości materaca składa się wiele czynników, dlatego najlepiej jest wybrać materac razem ze specjalistą. Nasz sklep internetowy oferuje pomoc w wyborze odpowiedniego modelu materaca oraz jego twardości. Zapewniamy pomoc i wsparcie na każdym etapie zakupów, a z naszej pomocy można skorzystać zarówno podczas wizyty w jednym z kilkunastu salonów stacjonarnych, jak i podczas zakupów w sklepie internetowym. Aby uzyskać bezpłatną poradę eksperta od zdrowego snu wystarczy napisać do nas na czacie na naszej stronie internetowej.

Materace H4 dla kogo

Jak dobrać twardość do wzrostu i wagi?

Samodzielne wybieranie materaca zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeśli jednak chcesz to zrobić samodzielnie, to warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wzrost i wagę użytkownika materaca. Im cięższa osoba tym bardziej twardy powinien być materac. Materace o twardości H1 to najbardziej miękkie i elastyczne materace stworzone z myślą o bardzo drobnych i szczupłych osobach. To propozycja wyrobów do spania dla osób o naprawde delikatnej i filigranowej budowie ciała. Taki materac będzie dobry dla kogoś o wadze do ok. 60 kg przy założeniu, że taka osoba ma ok 150-180 cm wzrostu. Trzeba jednak pamiętać, że są to obliczenia przy założeniu, że osoba ma prawidłowe proporcje ciała. Powyżej 60 kg często stosuje się materace H2, z kolei materac twardszy oznaczony symbolem H3 będzie dobry dla osoby o wadze od ok 80 do 100 kg. Powyżej 100 kg często proponujemy naprawdę twarde materace czyli H4. Oczywiście od każdej zasady są wyjątki, bo H4 wybierają niekiedy nawet lżejsze osoby, które po prostu lubią bardzo twarde materace. Dużą rolę odgrywają nasze przyzwyczajenia i indywidualne doświadczenia. Najlepiej jest skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą.

Materace twarde h4

Materac twardy H4

Nasz sklep internetowy oferuje bogaty wybór materacy od najlepszych producentów. Polecamy materac twardy H4 szczególnie dla osób o naprawdę dużej masie ciała. Materace twarde H4 są często wybierane przez osoby o wadze powyżej 100 kg i więcej. Jeśli szukasz dobrego i zdrowego materaca dla osoby o bardzo dużej masie ciała to wybierz materac twardy H4. Dla kogo jeszcze to dobry wybór? Materace tej klasy są też często wybierane przez osoby, które są przyzwyczajone do spania na bardzo twardych materacach, wersalkach czy kanapach. Nasz sklep internetowy oferuje w tej twardości dobre i sprawdzone materace od najlepszych polskich producentów. Materac twardy h4 będzie dawał stabilne podparcie nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Równocześnie taki materac może być wygodny i komfortowy, pod warunkiem, że dobrze dobierzemy jego rodzaj, wielkość i typ wypełnienia.

Materace H4 - dla kogo to dobry wybór?

Materac twardy H4 to nasza propozycja dla miłośników naprawdę twardego posłania. Jest to najtwardszy rodzaj materacy, jakie najczęściej można spotkać w dobrych sklepach z materacami. Niekiedy co prawda można się spotkać z nawet z jeszcze twardszymi wyrobami do spania, bo niektórzy producenci wykonują nawet modele o twardości H5. Jest to jednak już naprawdę rzadki wybór, który sprawdzi się tylko w specyficznych sytuacjach i dla osób o bardzo nietypowej budowie ciała i równocześnie bardzo dużej wadze. Materac H4 twardy będzie natomiast prawdopodobnie całkowicie wystarczający nawet przy masie ciała powyżej 100 kg (przy założeniu 150-180 cm, w końcu ktoś ważący 100 kg przy 170 cm wzrostu będzie miał zupełnie inną budowę i co za tym idzie potrzeby w porównaniu do kogoś o wadze 100 kg i np 190 cm wzrostu.)

Materace h3 czy h4

Materac H3 czy H4?

Wiele osób zastanawia się często nad wyborem pomiędzy materacem H3 a H4. Zarówno materac H4 twardy, jak i materac średnio twardy H3 są przeznaczone dla osób o większej masie ciała. Tak naprawdę osoba poniżej 80 kg wagi (przy wzroście 150-180 cm) nie powinna w ogóle brać ich pod uwagę. Materac H4 twardy lepiej wybrać, jeśli użytkownik materaca ma naprawdę dużą masę ciała (znacząco powyżej 100 kg) albo jest osobą, która dobrze wysypia się tylko na bardzo twardym posłaniu. Jeśli jesteś osobą, która lubi spać na boku lub na brzuchu to zdecydowanie powinieneś rozważyć kupno twardszego materaca o twardości H3 lub H4. Śpiąc na boku lub na brzuchu zbyt miękki materac będzie powodował zbytnie zapadanie się sylwetki, co może skutkować bólami pleców i problemami z kręgosłupem.

Jaki rozmiar i typ materaca wybrać?

Twardość się też różnić w zależności od rodzaju zastosowanych materiałów. Z kolei sam rozmiar materaca trzeba dobrać indywidualnie do swoich potrzeb lub możliwości sypialni. Materac bardzo twardy 140x200 cm to dobry i sprawdzony wybór do dwuosobowej sypialni, gdzie obydwie osoby są dużej wagi. Wśród twardych materacy dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele wykonane z różnych rodzajów pianek materacowych. Materac piankowy 140x200 H4 czy nawet materac piankowy 160x200 H4 z pewnością sprawdzi się dobrze dla cięższych osób, które lubią elastyczne oddziaływanie pianek i to, że materiał szybko wraca do pierwotnego kształtu, a zatem jest odporny na odkształcenia i zgniatanie. Materace w rozmiarze 140x200 czy 160x200 to najpopularniejsze rozmiary jeśli chodzi o sypialnię dwuosobową. W tym rozmiarze klienci często decydują się także na materac kieszeniowy 140x200 H4, który będzie nieco mniej plastyczny od materacy piankowych czy lateksowych i przez to jeszcze sztywniejszy. Jaki rodzaj materaca zatem wybrać?

Materace lateksowe h4

Materace lateksowe H4

Lateks to zdaniem wielu najlepszy materiał do produkcji materacy. Jest higieniczny i niezwykle trwały, doskonale przepuszcza powietrze pozwalając na utrzymanie wypełnienia materaca i sypialni w czystości. W materacach lateksowych nie rozwijają się grzyby ani bakterie, nie ma też warunków do rozwoju roztoczy dlatego materace lateksowe polecamy zwłaszcza dla alergików i osób z uczuleniami. Materac lateksowy H4 będzie twardy, jednak gumowa struktura lateksu sprawia, że nawet przy dużej twardości może to być wygodny i komfortowy materac. Materace lateksowe mają właściwości ortopedyczne, dlatego są polecane dla osób mających problem z kręgosłupem czy bólem pleców.

Materac piankowy H4

Materace piankowe są bardzo wygodne i znajdziemy wśród nich wiele modeli wykonanych z różnych rodzajów pianek o ciekawych właściwościach. Materac piankowy H4 to jedno z najpopularniejszych wyszukiwań w naszym sklepie internetowym. Nic dziwnego, materace piankowe są bardzo wygodne i świetnie przepuszczają powietrze, co gwarantuje wysoki poziom higieniczności w sypialni i długą trwałość materaca. Materac piankowy H4 będzie prawdopodobnie dobrym wyborem dla osoby o dużej wadze (powyżej 100 kg), która jednak lubi plastyczne materace i uczucie delikatnego zapadnięcia się ciała w strukturę materaca. Wśród materacy tego typu bardzo popularne są zwłaszcza materace termoelastyczne, które dopasowują się do ciała pod wpływem jego temperatury. W materacu pod wpływem nacisku ciała i jego ciepła po chwili tworzy się tzw ślad ciała.

Materace kieszeniowe h4

Materac kieszeniowy H4

Wybierz materac kieszeniowy H4 jeśli szukasz twardego materaca o klasycznym działaniu. W materacach kieszeniowych zastosowano nowoczesne sprężyny nowej generacji typu multi pocket. To znaczy, że w wypełnieniu materaca można znaleźć mnóstwo (ponad 500) sprężyn w przeliczeniu na 1m2. Są to drobne sprężyny, gdzie każda z nich znajduje się w osobnym woreczku (kieszeni). Dzięki temu każda sprężyna działa niezależnie od innych. Nie każdy przepada za materacami ze sprężynami. Być może wynika to z faktu, że dawniej w sklepach można było znaleźć nieco inne sprężyny niż ma to miejsce dzisiaj. W materacach sprężynowych starego typu stosowano duże i niezbyt gęsto rozmieszczone sprężyny typu bonellowego. Nie było to optymalne rozwiązanie, bo takie sprężyny były ze sobą wzajemnie połączone, przez co oferowały dość kiepskie punktowe dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała. Duże i rzadko rozmieszczone sprężyny były też czasem po kilku latach użytkowania nieprzyjemnie wyczuwalne w materacu. Na szczęście dzisiaj ta technologia to już przeżytek i każdy może się cieszyć dobrym snem dzięki mateacom ze sprężynami kieszeniowymi multi pocket. Materace kieszeniowe to najbardziej stabilne i punktowe podparcie. Materac kieszeniowy H4 to dobry wybór dla kogoś szukającego mniej plastycznych materacy, dla osoby lubiącej sprężynujące oddziaływanie materaca.

bardzo twardy materac dla otyłych

Nakładka na materac H4 bardzo twarda

Nasz sklep oferuje nie tylko klasyczne materace do spania, ale także specjalistyczne materace nawierzchniowe, które można nałożyć na dotychczasowy materac albo położyć na kanapę czy wersalkę. Nakładka na materac H4 twarda to propozycja dla osób, które mają zbyt miękki materac i potrzebują nieco utwardzić podłoże do spania. Stosując nakładkę można sprawdzić, że nasze codzienne posłanie stanie się bardziej twarde lub miękkie w zależności od tego, jaki rodzaj nakładki wybierzemy. Czasami zdarza się, że klienci wybierają materac na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą. Ciężko jest dobrać samodzielnie twardość materaca, bo nie zawsze to, co wydaje nam się wygodne, będzie też zdrowe. Miękki materac może wydawać się kuszący, ale jeśli będzie zbyt miękki i plastyczny w stosunku do wagi użytkownika, to skutkować to będzie pogorszeniem jakości snu, problemami z kręgosłupem, bólami pleców i mięśni. Czasami ktoś kupuje miękki materac, bo wydaje mu się, że taki będzie dobry. Jednak po kilku nocach w domu okazuje się, że ciało za bardzo zapada się w materac, a sam sen nie jest najlepszej jakości. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się właśnie nakładka na materac H4 twarda, która stabilizuje podłoże. Jak widać wybór materaca czy nakładki na niego to dość złożona sprawa, dlatego nie warto tracić czasu na to, aby samodzielnie wybierać materac, bo wymaga to sporej wiedzy i doświadczenia. Dobre sklepy z materacami i salony sypialniane takie jak Expert Snu polegają przede wszystkim na wykwalifikowanych zespołach specjalistów, którzy codziennie pomagają dobrać odpowiedni materac. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na zdrowy sen, dlatego zawsze chętnie pomożemy w doborze produktów z naszego sklepu internetowego.