Jaki materac wybrać dla dwojga?

Data: kwi 7, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Każda para chce, aby sypialnia małżeńska zapewniała najwyższy komfort. Nie ulega wątpliwości, że spanie na materacu może być niezwykle wygodne, ale jednocześnie może stanowić powód do niezadowolenia. Dlaczego? Jeśli między partnerami jest duża różnica wagowa, jedna część materaca może się nadmiernie zapadać. To dlatego kluczem do efektywnego, komfortowego snu jest odpowiedni materac dla dwojga. Obecnie oferta materacy jest naprawdę bogata. Do wyboru mamy materace piankowe, materace lateksowe, materace kieszeniowe. Jaki materac wybrać dla dwojga? Podpowiadamy!

Jaki materac dla dwojga

Jeśli śpisz z drugą osobą na jednym materacu, a czujesz dyskomfort, to znak, że trzeba wymienić materac. Najczęściej przyczyną jest to, że obecny materac dla dwojga nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla każdego z użytkowników materaca. Przeważnie jest tak, że materac jest dla jednej osoby zbyt miękki, zaś dla drugiej zbyt twardy. W zasadzie w takich przypadkach trudno jest znaleźć złoty środek i wybrać najlepszy materac. Niestety, ale wtedy materac o średniej twardości, czyli taki, który posiada oznaczenie H3, może być niewygodny dla obojga partnerów.

Jak wybrać materac dla dwojga

Dodatkowym problemem może być tworzenie się zbyt dużego wgłębienia przez nacisk ciała osoby o wyższej wadze. W takich przypadkach lżejsza osoba nie śpi na równej powierzchni, a więc nie czuje się komfortowo. Rano może dokuczać jej ból pleców lub po prostu będzie mieć złe samopoczucie. Wcale nie musimy wtedy decydować się na spanie w osobnych łóżkach. Używanie jednego materaca z partnerem czy partnerką nie musi być problemem. Zatem, jak wybrać materac dla dwojga?

Jaki materac dla dwóch osób

Pierwszą kwestią, jaką trzeba rozważyć, jest to, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej zdecydować się na jeden materac dopasowany do dwóch osób, czy na dwa osobne materace. To kluczowe dla uzyskania odpowiedniego komfortu podczas snu. Przeważnie, gdy dotychczasowy materac nie był komfortowy dla dwojga, a chcemy spać w jednym łóżku, najlepiej jest zdecydować się na zakup dwóch materacy. Każdy z nich będzie wtedy odpowiednio dopasowany do wagi, wzrostu oraz potrzeb użytkownika. Łóżko powinno wtedy posiadać co najmniej 160 cm szerokości, aby zmieścić dwa węższe materace o szerokości 80 cm.

Jaki materac do łóżka dwuosobowego

Jaki jest idealny materac dla pary? Przede wszystkim wykonany z jednolitego materiału. Sprawdzi się w przypadku par o różnym ciężarze, które mają takie same oczekiwania względem twardości materaca. Materac ten ma jednolitą twardość, np. może mieć oznaczenie H2, czyli średniomiękki. Materac do łóżka dwuosobowego powinien być także wykonany z pianki bądź sprężyn kieszeniowych. Dodatkowo musi posiadać wysoką elastyczność punktową. Druga opcja to dwie twardości w jednym materacu. Możemy kupić materac, w którym w jednym pokrowcu umieszczono dwie konstrukcje. Materace wtedy różnią się między sobą twardością, a każda z nich odpowiada indywidualnym preferencjom danego użytkownika.

Produkty powiązane z tym wpisem

Wyślij komentarz

Zaloguj się