Pokaż filtry
2 761,00 zł od 2 208,80 zł

interaktywne sprężyny woreczkowe 7 strefowe, pianka T35, lateks, pianka termoelastyczna

  • PROMOCJA
  • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 27 cm
- opinie:
od 1 680,00 zł

dla dzieci, dla osób pocących się, dla osób mających problemy z krążeniem

Producent: GUENO
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H1, H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
od 1 364,00 zł

dla dziecka, dla nastolatka, dla seniora, dla osób pocących się

Producent: GUENO
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H1, H2 lub H3
Wysokość: 15 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com
Materac do spania H1 miękki

Materace do spania H1 - miękki

Masz już upatrzony swój wymarzony materac, ale nie wiesz, jaką twardość wybrać? Zastanawiasz się, czy materac miękki H1 będzie odpowiedni? Nasz sklep internetowy oferuje najlepsze miękkie materace od uznanych polskich producentów jak GUENO i M&K Foam Koło. Większość modeli dostępna jest w co najmniej kilku rodzajach twardości, dlatego u nas każdy znajdzie dla siebie idealny materac.

Jaka twardość materaca?

Lepszy materac twardy czy miękki? Dobry materac nie powinien być ani zbyt miękki ani za bardzo twardy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wybór prawidłowej twardości materaca ma ogromne znaczenie dla komfortu i wygody snu. Twardość materaca wpływa też na nasze zdrowie, dlatego odpowiednio dobrany materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani za twardy. Bardzo miękki materac czyli np. materac H1 może być dobry dla bardzo lekkich osób. Inaczej nacisk na materac będzie zbyt duży, co może powodować obniżenie komfortu oraz będzie negatywnie wpływać na funkcjonalność materaca. Jeśli na materacu H1 będzie spał ktoś ciężki, to taki wyrób będzie zgniatany, co obniża jego żywotność i sprawia, że materac szybciej się zużywa.

miękki materac do spania

Jaki materac miękki czy twardszy wybrać?

Bardzo miękki materac może być dobrym wyborem, pod warunkiem, że ma to być materac dla wyjątkowo szczupłej i drobnej osoby. Materace H1 to najbardziej miękkie i plastyczne materace, które będą odpowiednie dla osób o bardzo drobnej i delikatnej budowie ciała. Przy filigranowej budowie ciała często mamy do czynienia z problemami z układem kostnym, dlatego potrzebny jest bardzo miękki i plastyczny materac, który dopasuje się do naturalnych krzywizn ciała i zapewni im odpowiednie podparcie bez uczucia ucisku i dyskomfortu, jaki mógłby wywołać twardszy materac. Przy materacach H1 warto rozważyć zwłaszcza modele wykonane w całości z pianki lub lateksu, które będą bardziej plastyczne niż modele ze sprężynami obłożone z góry i z dołu warstwą pianki czy lateksu. Miękkie materace do spania nadają się też dla dzieci. Materac miękki oznaczony symbolem H1 to najbardziej miękki materac ze wszystkich rodzajów oznaczonych odpowiednio symbolami H1, H2, H3 i H4. Materac miękki H1 to dobry wybór dla osoby o bardzo niewielkiej wadze. Taki wyrób sprawdzi się w przypadku kogoś o wadze poniżej 60 kg i naprawdę drobnej, wręcz filigranowej budowie ciała. Górna granica dla materaca H1 to 60 kg, ale pod warunkiem, że mamy do czynienia z osobą o wzroście do 180 cm. Dla niskich osób lepiej przyjąć kryterium, że nawet 50 kg to waga odpowiednia dla materaca H1.

bardzo miękki materac do spania

Miękkie materace do spania

Miękkie materace cieszą się co prawda mniejszą popularnością niż twarde, ale zawsze będzie to dobry wybór dla bardzo szczupłej i drobnej osoby, dla dziecka czy nastolatka. Zbyt miękki materac będzie dawał wrażenie zapadania się. Takie uczucie może być dla jednej osoby przyjemne, podczas gdy dla kogoś innego wprost przeciwnie. Dlatego zawsze polecamy dobierać twardość materaca do konkretnej osoby, a zwłaszcza do jej wagi, wzrostu i budowy ciała. Miękki materac może dawać wrażenie delikatnego zapadania, tym bardziej jeśli wybierzemy materac piankowy czy lateksowy. Jednak uczucie powinno być subtelne, lekko wyczuwalne. Jeśli mamy wrażenie, że ciało za bardzo zapada się w materac, to może znaczyć, że wybraliśmy zbyt miękki model. Taki materac nie będzie zdrowy dla naszego kręgosłupa oraz mięśni. Cięższe partie ciała jak biodra czy pośladki będą się zapadać, co powoduje nienaturalne wygięcie kręgosłupa i w efekcie problemy z napięciem mięśni po przebudzeniu. Bardzo miękkie materace mogą przyczyniać się do problemów ortopedycznych, albo pogłębiać dolegliwości związane z bólem pleców, siedzącym trybem życia czy wadami postawy.

materace do spania h1

Jaki materac wybrać do spania?

Można powiedzieć, że ludzie dzielą się na tych, którzy wolą miękkie materace i na miłośników twardszego podłoża do spania. Miękki materac to dobry wybór dla kogoś lekkiego i szczupłego, ale to właśnie twardsze materace są częstszym wyborem w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj jednak, aby nie wybrać zbyt twardego materaca, bo szybko odczujesz pogorszenie jakości snu i rano będziesz czuć się niekomfortowo. Bardzo miękki materac może być równie kiepskim pomysłem, co wybór zbyt twardego materaca. Materac powinien być w sam raz, czyli ciało nie powinno się zapadać, ale nie możemy też na materacu leżeć sztywno niczym w trumnie albo jak na podłodze. Ciało musi się delikatnie osadzić w strukturze materaca, jednak nie może zapadać się zbyt głęboko, bo będzie to powodowało ciągłe napięcie mięśni. Podobnie rzecz ma się z twardszymi materacami, które również nie są polecane. Jeśli wybierzesz materac o zbyt dużej twardości to będzie ci na nim niewygodnie, zasypianie będzie utrudnione, a każda próba zmiany pozycji może wiązać się z dyskomfortem. Twarde materace do spania wiążą się z ryzykiem, że wybierzemy zbyt sztywny model, co może powodować problemy z krążeniem czy wrażenie ucisku mięśni. Trzeba pamiętać, że przesypiamy średnio kilka godzin każdej nocy i jest to jedyny moment, kiedy ciało może się zregenerować, a mięśnie odpocząć. Zadbaj o zdrowy sen i zapewnij swojemu ciału odpowiednie warunki do regeneracji, wybierając odpowiedni i dopasowany do swojej wagi materac.

miękkie materace do spania dla szczupłych

Materace miękkie dla osób szczupłych

To prawda, że osoby bardzo szczupłe (do ok. 60 kg przy wzroście 150-180 cm) najlepiej czują się na bardziej miękkim podłożu. Materace miękkie dla osób szczupłych są w naszym sklepie internetowym oznaczone symbolem H1. Najczęściej dany model materaca można jednak znaleźć również w innej twardości np. H2, H3 czy H4. Jednak trzeba wiedzieć, że niektóre modele materacy do spania są dostępne tylko w dwóch najpopularniejszych twardościach czyli H2 i H3. Materace miękkie H1 to rzadszy wybór, co wcale jednak nie znaczy, że gorszy. Twardość materaca zależy po prostu w dużej mierze od naszej indywidualnej budowy ciała, wzrostu i wagi, a materac miękki H1 to wybór zdecydowanie dla bardzo drobnej i lekkiej osoby, a jednak większość osób można określić mianem średniej wagi.

Miękkie materace do spania - dla kogo?

Materac miękki H1 może mieć różne odczucie twardości w zależności od tego, z jakich materiałów został wykonany i jaka jest jego budowa. Materac miękki piankowy H1 będzie inny od materaca H1 kieszeniowego, czyli ze sprężynami. Jako specjaliści od zdrowego snu z wieloletnim doświadczeniem zawsze staramy się edukować naszych klientów, aby nie wybierać materaca ani twardości samodzielnie. Lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy od zdrowego snu, który pomoże z wyborem produktu i zaproponuje odpowiednią twardość w oparciu o naszą budowę ciała, wzrost i wagę. W końcu zupełnie inaczej będzie się dobierać materac dla osoby o wadze 60 kg, która ma 190 cm wzrostu, a inaczej dla kogoś ważącego tyle przy wzroście np. 160 cm. Łatwo się pomylić, a w końcu przecież materaca do spania nie kupuje się codziennie. Warto odpowiednio przemyśleć i zaplanować taki zakup. Najlepiej jest też skonsultować się z profesjonalnym doradcą od snu, co można zrobić zarówno podczas wizyty w salonie stacjonarnym, jak i w trakcie zakupów online w naszym sklepie internetowym. Napisz do nas za pomocą czatu na naszej stronie internetowej, a nasz specjalista sprawdzi specjalnie dla ciebie, czy twardość materaca jest prawidłowa.

miękki materac 160x200

Materac 160x200 cm miękki czy 140x200 cm?

Nasz sklep internetowy oferuje materace miękkie H1 w różnych rozmiarach. Posiadamy w ofercie najpopularniejsze rozmiary materacy jak np. materac 160x200 cm miękki, 140x200 cm czy inne, ale jesteśmy też w stanie dostarczyć materac w nietypowym rozmiarze. Materace miękkie H1 są możliwe do wykonania w niestandardowych wymiarach, na specjalne zamówienie klienta. Miękki materac może być bardzo wygodny, pod warunkiem, że jego twardość (miękkość) będzie dopasowana do twojej wagi i wzrostu, a rozmiar materaca pozwala na swobodny i nieskrępowany sen. Nasz sklep oferuje materace H1 w takich rozmiarach jak 90x200 cm, 120x200 cm, 140x200cm, 160x200 cm czy 180x200 cm.

Jaki rozmiar materaca wybrać?

Materac powinien być na tyle szeroki, żeby z każdej strony było minimum 20 cm wolnej przestrzeni. Inaczej użytkowanie takiego materaca w dłuższej perspektywie może się wiązać z dyskomfortem, bo zbyt mały materac będzie ograniczał nasze pole ruchu i każda zmiana pozycji może powodować, że znajdziemy się na krawędzi materaca. Rozmiar materaca jest też bardzo istotny w sytuacji, jeśli mają na nim spać dwie osoby. Miękki materac H1 raczej sprawdzi się dla pojedynczej osoby i to o bardzo drobnej i wyjątkowo szczupłej budowie ciała, niż jako wybór dla pary. W przypadku jednej osoby polecamy wybrać materac w takim rozmiarze, aby było nam komfortowo. Co prawda często ogranicza nas budżet, metraż albo układ pomieszczenia, jednak jeśli tylko mamy możliwość, to dobrze jest wybrać możliwie jak największy materac. Duża ilość wolnej przestrzeni podczas snu może być szczególnie istotna dla osób, które mają niespokojny sen lub często lubią zmieniać pozycję. Materac 90x200 cm miękki to częsty wybór dla jednej osoby, jednak jeśli mamy możliwość to warto rozważyć nawet większy model. Materac 120x200 cm miękki będzie z pewnością bardziej komfortowy i pozwoli na zdrowy, regeneracyjny sen.

Materace miękkie h1 140x200

Czy twardość materaca naprawdę ma znaczenie?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest dobre podejście do wyboru twardości materaca. Niektórzy nie wiedzą też, że najpierw należy wybrać konkretny model materaca, a dopiero potem jego twardość. Dlaczego to ma tak duże znaczenie? Bo klienci często szukają materacy twardych i uważają, że to jedyne kryterium wyboru. Zdarza się, że ktoś podczas wizyty w salonie albo w trakcie zakupów online zobaczy oznaczenie o twardszym materacu i zupełnie nie zważa na inne czynniki, takie jak rodzaj zastosowanych materiałów. Nasz sklep internetowy oferuje materace do spania w różnych twardościach. Większość modeli jest dostępna aż w czterech rodzajach, chociaż niektóre materace występują tylko w dwóch najpopularniejszych twardościach czyli wersji średniej oraz lekko twardszej. Oferujemy materace kieszeniowe, lateksowe, piankowe i hybrydowe. Każdy z nich będzie się inaczej zachowywał przy twardości H1. Tak samo każdy rodzaj wypełnienia ma nieco inne właściwości. Materac sprężynowy będzie dawał najbardziej klasyczne i dość sprężyste podparcie. Materac wykonany tylko z lateksu będzie miał gumową strukturę, a materac piankowy miękki będzie prawdopodobnie elastyczny i będzie szybko reagował na zmianę pozycji. Najpierw zawsze wybieramy model i wypełnienie materace, zwracając równocześnie uwagę na zastosowane materiały oraz ich ilość lub grubość. Następnie dopiero warto zastanowić się nad określeniem twardości takiego materaca.