Pokaż filtry

Materace nawierzchniowe

Szukasz dobrego i sprawdzonego sklepu internetowego z materacami nawierzchniowymi? Dobrze trafiłeś! Expert Snu to nowoczesny sklep, w którym każdy może znaleźć dla siebie idealny materac nawierzchniowy. Oferujemy nie tylko wysokiej jakości produkty, ale także fachową pomoc i wsparcie praktycznie na każdym etapie wyboru produktów. Nasz sklep oferuje bogaty wybór produktów do spania z kategorii materace nawierzchniowe, a ponadto otrzymasz tu profesjonalne wsparcie i niezbędną pomoc.

od 755,00 zł

dla par, dla osób śpiących w każdej pozycji, na kanapę, do domku letniskowego

Producent: GUENO
Rodzaj przekładki: piankowa
Wysokość: 8 cm
- opinie:
od 469,00 zł

dla par, dla osób śpiących w każdej pozycji, na kanapę, do domku letniskowego

Producent: GUENO
Rodzaj przekładki: piankowa
Wysokość: 6 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Co to jest materac nawierzchniowy?


Oprócz zwykłych materacy wyróżniamy także cieńsze materace nawierzchniowe. Są nieco inaczej skonstruowane niż tradycyjne materace. Materac nawierzchniowy najczęściej stosuje się jako dodatkową nakładkę na zwykły materac, albo na tapczan czy wersalkę. Cienki materac nawierzchniowy daje się łatwo zrolować i można zabrać go ze sobą w podróż samochodem. Jest to świetne rozwiązanie dla biznesmenów, przedstawicieli handlowych i czy pracowników korporacji, którzy jadą na delegację.

Odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy może znacząco poprawić komfort spania praktycznie w każdej sytuacji. Jego głównym zadaniem jest najczęściej zmiękczenie lub wyregulowanie dotychczasowego miejsca do spania. Materac nawierzchniowy to sposób na to, aby niewielkim kosztem poprawić komfort spania. Za pomocą materacy nawierzchniowych można też łatwo odświeżyć swój stary materac, który po kilku czy kilkunastu latach zaczyna się stopniowo zużywać i z czasem może stracić swoje właściwości.


Jaki materac nawierzchniowy wybrać?


Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego oczekujesz. Cienki materac nawierzchniowy doskonale sprawdza się do zmiękczenia zbyt twardego materaca głównego. Można go też położyć na kanapie czy wersalce i w ten sposób znacząco poprawić zdrowotne aspekty snu. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawsze staramy się tłumaczyć naszym klientom, dlaczego zawsze powinni spać na materacu a nie na kanapie czy wersalce.

Jednak nie zawsze mamy możliwość spania na materacu i łóżku z prawdziwego zdarzenia. Często też mamy swoje przyzwyczajenia, które po wielu latach naprawdę ciężko jest zmienić. Do naszego sklepu przychodzi dużo wiadomości od osób, których rodzice są w podeszłym wieku i od kilkudziesięciu lat śpią na rozkładanej kanapie czy wersalce. Zawsze wówczas doradzamy, aby rozważyć kupno materaca z prawdziwego zdarzenia. Czasami jednak nie ma takiej możliwości, albo koszt zakupu nowego materaca jest zbyt wysoki.

W takiej sytuacji można przynajmniej kupić materac nawierzchniowy, który może nieco poprawić komfort spania. Taka cienka nakładka jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu, bo jest dużo lżejsza od zwykłego materaca.W razie potrzeby można ją stosunkowo łatwo zrolować i przechowywać na przykład w szafie. Wiele osób zastanawia się, jaki materac nawierzchniowy wybrać dla siebie albo rodzica. Nakładek jest mnóstwo rodzajów, podobnie jak zwykłych materacy. Wśród cienkich materacy nawierzchniowych nie znajdziemy co prawda wyrób ze sprężynami, ale wyroby piankowe czy z lateksu już tak.


Cienki materac nawierzchniowy - rodzaje


Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materacy nawierzchniowych. Te cienkie warstwy materaca doskonale nadają się do zmiękczania zbyt twardego podłoża. Istnieje wiele typów i technologii wykonania takiego materaca, więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb jego użytkownika czy wcześniejszych doświadczeń z materacami do spania lub innymi nawierzchniowymi. Dobry materac powinien być wygodny i dawać zdrowe podparcie dla ciała.

Materac nawierzchniowy nie może uciskać, a kręgosłup w trakcie snu powinien układać się w naturalny sposób. Sen to tak naprawdę jedyny moment w ciągu całej doby, kiedy ciało ma szansę odpocząć i się zregenerować. Dlatego odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy może znacząco w tym pomóc. W naszym sklepie internetowym oferujemy nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również fachową i profesjonalną obsługę.

Możemy wyróżnić na przykład materace nawierzchniowe piankowe, gdzie znajdziemy wiele różnych podtypów i rodzajów. Dużą popularnością cieszą się choćby materac nawierzchniowe z pianki termoelastycznej nazywanej też często pianką termoplastyczną. To nowoczesne wyroby do spania, gdzie inteligentna pianka reaguje nie tylko na nacisk ludzkiego ciała, ale również na jego temperaturę. Materac nawierzchniowy z pianki termo stopniowo nagrzewa się od ciepła ciała i dostosowuje do niego, niczym do formy.

Materace termoelastyczne są bardzo wygodne, jednak taka pianka potrzebuje trochę czasu aby się dopasować, więc nie będzie to dobry wybór dla kogoś, kto często lubi zmieniać pozycję. Jednak odczucie delikatnego zapadania się w piankę jest dla wielu osób bardzo przyjemne i nasi klienci opisują to uczucie jako wrażenie podobne do zapadania się w chmurę.


Inne rodzaje materacy nawierzchniowych


Bardzo popularne są też materace nawierzchniowe z lateksu. Jest to materiał, który bardzo dynamicznie reaguje na każdą zmianę pozycji, a dodatkowo ma wysokie właściwości higieniczne. Materac nawierzchniowy z lateksu ma otwartokomórkową strukturę, dzięki czemu w wypełnieniu nie gromadzi się kurz, pot, wilgoć. Nie ma zatem warunków do rozwoju roztoczy. Materace nawierzchniowe z lateksu są polecane zwłaszcza dla alergików czy osób z tendencją do pocenia się w trakcie snu. Wśród materacy lateksowych też można wymienić kilka ciekawych podkategorii. Dla osób, które poszukują najwyższego poziomu komfortu i wygody idealnym wyborem będzie zwłaszcza materac z lateksu naturalnego Talalay. To ekologiczny rodzaj lateksu, który wyrabia się z ręcznie pozyskiwanej żywicy drzewa kauczukowca brazylijskiego.


Ortopedyczny materac nawierzchniowy


Materace tego typu mogą mieć właściwości ortopedyczne, bo poprawiają ułożenie ciała i zapewniają zdrowe podparcie. Oczywiście materac nawierzchniowy podobnie zresztą jak zwykły, zawsze powinien być dobierany do konkretnej budowy ciała, wzrostu czy wagi. Ortopedyczny materac nawierzchniowy to taki, który można położyć na swój zwykły materac lub wersalkę i w ten sposób poprawić sobie warunki do regeneracji. Właściwości ortopedyczne zależą też od konkretnego modelu materaca, bo zupełnie inaczej zachowuje się pianko termoelastyczna, a inaczej lateks.

Dlatego jeśli interesuje cię wybór ortopedycznego materaca nawierzchniowego, nie rób tego na własną rękę, bo możesz stracić nie tylko czas ale również pieniądze. Nasz nowoczesny sklep internetowy Expert Snu oferuje wsparcie i pomoc w wyborze każdego produktu. Można się z nami skontaktować za pomocą czatu na stronie, telefonu albo można też napisać maila. Nasi wykwalifikowani Doradcy od zdrowego snu pomogą wybrać idealny ortopedyczny materac nawierzchniowy.


Materace nawierzchniowe H3


Przy wyborze odpowiedniego materaca nawierzchniowego bardzo ważna jest jego twardość. W większości modeli znajdziemy cztery skale twardości oznaczone symbolami H1, H2, H3 i H4. H1 to najbardziej miękkie materace, a H4 oznacza materac wyjątkowo twardy. Najczęściej klienci decydują się za zakup materac nawierzchniowego H3 czyli średniej twardości. Materac nawierzchniowy H3 sprawdzi się dla osób o średniej i nieco większej masie ciała. Jeśli jednak osoba jest naprawdę mocnej budowy ciała lub dużej wagi, lepiej chyba twardy materac H4.

Wiele osób zastanawia się, jaka twardość materaca nawierzchniowego będzie najlepsza? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Uczucie twardości materaca to sprawa bardzo subiektywna i każdy człowiek będzie to odbierał inaczej. Materace nawierzchniowe H3 to jeden z najczęstszych wybór jeśli chodzi o twardość. Jednak od każdej zasady zdarzają się odstępstwa, dlatego lepiej po prostu skonsultować swój wybór z Ekspertem.