Pokaż filtry
od 446,00 zł
 • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: włókno ADVANSA 4-kanalikowe
Poszycie: 100% bawełna- delikatny batyst
- opinie:
od 560,00 zł
 • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 85%
Poszycie: miękki inlet 100% bawełna o gramaturze 130g/m2

- opinie:
od 760,00 zł
 • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 90%
Poszycie: delikatny inlet 105g/m2- satyna bawełniana
- opinie:
1 314,00 zł od 1 051,20 zł
 • PROMOCJA
 • -20%
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 100%
Poszycie: super delikatny inlet 90g/m2-batyst
- opinie:
od 1 134,00 zł
 • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 90%
Poszycie: tkanina bawełniana z wplecioną nitką srebra-batyst
- opinie:
od 372,00 zł
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj kołdry: syntetyczna
Wypełnienie: Advansa Aerelle® Blue - ekologiczne włókno HCS, wielokanalikowe, wysokosprężyste, w postaci wysokosprężystej włókniny
Poszycie: 100% bawełna- delikatny biopercal
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Kołdry 220x240

Przeważnie, gdy kupujemy kołdry, problem pojawia się wtedy, gdy zastanawiamy się, jaka kołdra sprawdzi się na jaką porę roku. Kluczowe znaczenie będą mieć przede wszystkim warunki, które panują w danej sypialni - wilgotność pomieszczenia oraz temperatura. Inną kołdrę wybierzemy zimą, gdy mieszkanie lub dom nie jest mocno ogrzewane, a inną latem. O tym, czy dana kołdra jest ciepła, czy też nie, będzie zależne w dużej mierze od materiału oraz wypełnienia. Na letni okres poleca się:

 • - kołdry jedwabne,
 • - kołdry ze sztucznych włókien,
 • - kołdry z bambusa oraz kukurydzy.

Podczas chłodniejszych dni jesienno-zimowych idealnie sprawdzą się:

 • - kołdry z puchu i pierza,
 • - kołdry wełniane.

Ważne jednak, by podkreślić, że ze względu na ogrzewanie, klimatyzację, ocieplane ściany, temperatura w mieszkaniu może nie różnić się zbytnio latem i zimą, dlatego kołdry 220x240 typowo zimowe mogą być za ciepłe.

Gramatura wypełnienia kołdry

Istotną rolę odgrywa także gramatura wypełnienia kołdry. Możemy ją oczywiście ocenić „na oko”, jednak istnieją także specjalne oznaczenia. W razie potrzeby doradzimy Ci w salonach Experta Snu. Grube kołdry są przeważnie wypełnione sztucznymi włóknami. Zapewniają podobną termoizolację, jak cienkie kołdry puchowe lub wełniane. Kołdry letnie powinny mieć gramaturę od 500 do 1200 - w zależności od rozmiaru. Kołdry wielosezonowe wyróżniają się gramaturą od 750 do 1500, z kolei kołdry zimowe od 1000 do 1800.

Jeśli chodzi o kołdry wielosezonowe mogą występować także w wersji “duo”. Tego typu kołdry 220x240 składają się z dwóch połączonych ze sobą kołder, które można w cieplejsze dni swobodnie rozdzielać. Z kolei w zimne noce, łączymy je ze sobą. Tworzy się pomiędzy nimi komora powietrzna, która jest dodatkową izolacją termiczną.

Dopasowanie rozmiaru

Kołdry 220x240 są świetnym wyborem dla dwóch osób. Oczywiście możliwe jest wybranie kołder w dowolnym rozmiarze. Ważne jest, by były dopasowane do wymiarów łóżka oraz użytkowników. Od tego w końcu zależy komfort naszego snu. Kołdra powinna być co najmniej tak szeroka, jak łóżko - nigdy węższa. Standardowe wymiary kołder dwuosobowych to 220/200 i 180/200, z kolei jednoosobowych 160/200 i 140/200.

Cena kołder jest zależna głównie od rodzaju i jakości materiałów. Do tańszych należą kołdry syntetyczne, z kolei kołdry naturalne będą droższe. Na koszt wpływa także rozmiar i grubość. Jak widać, wybór kołdry wiąże się z wieloma aspektami. Warto zapoznać się z dostępnymi materiałami, poznać wady i zalety konkretnego rozwiązania. W dużej mierze na wybór odpowiedniej kołdry będą wpływać warunki, jakie panują w Twoich czterech kątach. Jeśli korzystasz z wiedzy naszych ekspertów, koniecznie powiedz, czy jesteś alergikiem. Dostępne są modele, które nie powodują uczulenia - m.in. syntetyczny. Zwróć również uwagę na pokrycie. Powinno być estetyczne, a jednocześnie praktyczne i solidnie wykonane. Kołdrę dopasowujemy do wymiarów łóżka - nie powinna być węższa. Zapraszamy na udane zakupy!