Pokaż filtry

Pokrowce

Każdy materac do spania sprzedawany jest w pokrowcu. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona wypełnienia materaca przed brudem, kurzem, poplamieniem, potem, zadrapaniem czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Pokrowiec może poprawiać komfort snu, albo nawet działać prozdrowotnie. Jeżeli potrzebujesz zmienić swój obecny pokrowiec na nowy, to dobrze trafiłeś.Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com
Pokrowiec na materac

Po co pokrowiec na materac?

Pokrowiec na materac to zasadniczo coś innego niż np. ochraniacz na materac. Każdy materac jest sprzedawany w pokrowcu, ale ochraniacz trzeba dodatkowo dokupić. W przypadku wielu materacy dostępnych w naszym sklepie internetowym można wybrać jeden z kilku czy nawet kilkunastu pokrowców do wyboru. Pokrowce można przede wszystkim podzielić na pikowane i nie pikowane. Niepikowane pokrowce są czasami łatwiejsze do ściągnięcia i lepiej przylegają do skóry, ale wiele osób ceni unikalny komfort, jaki zapewnia dobry pokrowiec pikowany.

Pokrowiec Tencel

Pokrowiec pikowany czy niepikowany?

Pokrowiec niepikowany ze względu na lepsze i bardziej dokładne przyleganie do ciała, sprawdzi się zwłaszcza w materacach z pianki termoelastycznej czy materacach lateksowych. Zastosowanie cieńszego, nie pikowanego pokrowca sprawia, że materac lepiej przylega do ciała i może się łatwiej do niego dopasować, dlatego właśnie jest to częsty wybór przy materacach piankowych czy lateksowych. Sprawdzi się też przy łóżkach ze stelażem regulowanym. Z kolei pokrowiec pikowany ma bardziej elegancki wygląd, bo ciekawy wzór na materacu z pewnością będzie pasował do ciekawie urządzonej sypialni. Pikowany pokrowiec na materac to także większe uczucie miękkości i komfortu.

Jaki pokrowiec na materac wybrać?

Oprócz pikowania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład i dobór tkanin oraz proporcje poszczególnych materiałach. Dobrze również, aby pokrowiec miał duży i mocny zamek, co pozwala na łatwe ściąganie i zakładanie pokrowca i znacznie ułatwia jego pranie. Poza tym warto zwrócić uwagę na skład. Są pokrowce z dodatkiem prozdrowotnego aloesu, który działa korzystnie na skórę, pokrowce z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych, a nawet pokrowce o parametrach chłodzących, dla osób, którym jest często za ciepło w nocy.