Pokaż filtry

Ochraniacze na materac

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć materac przed zabrudzeniem, kurzem czy zalaniem? Może szukasz dobrej jakości ochraniacza na materac w dobrej cenie? W sklepie internetowym Expert Snu znajdziesz bogaty wybór różnych ochraniaczy na materac w atrakcyjnych cenach i od dobrych producentów. Zabezpiecz swój materac i ciesz się dobrym, komfortowym snem! W sklepie Expert Snu można znaleźć duży wybór ochraniaczy na materac, w tym modele z funkcją prześcieradła.

od 89,00 zł
  • Bestseller
Producent:                           M&K Foam Koło
Materiał: 100% bawełna, membrana PE/PP
Motyw: jednokolorowy
Wysokość: około 0,3 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Profesjonalny sklep z ochraniaczami na materac

Expert Snu to polska marka i nowoczesny sklep z produktami do spania. Oferujemy między innymi wysokiej jakości nowoczesne ochraniacze na materac. Dlaczego to takie ważne, aby chronić swój materac? Ochraniacz przede wszystkim zabezpiecza wypełnienie materaca i chroni je przed ewentualnym zalaniem czy zabrudzeniem. Dużo ludzi lubi w łóżku oglądać filmy i zjeść przy tym wieczorną przekąskę. Inni z kolei lubią rano wypić filiżankę dobrej kawy w pościeli. To wszystko może prowadzić do przypadkowego zabrudzenia czy zalania materaca. Higiena snu jest bardzo ważna, bo od niej zależy, czy obudzimy się wyspani i pełni energii. Czystość materaca ma też wpływ na jego żywotność. Jeśli do wnętrza materaca dostaną się płyny czy resztki jedzenia, może z czasem dojść do rozwoju bakterii, grzybów, a nawet pleśni. Odpowiednio dobrany ochraniacz na materac może temu zapobiec!

Dobre i tanie ochraniacze na materac

Zakup ochraniacza na materac to niewielki wydatek, który pomoże chronić wypełnienie przed uszkodzeniem, zalaniem, zabrudzeniem czy kurzem. Dobry ochraniacz na materac wcale nie musi być drogi. Na rynku można znaleźć wiele produktów tego typu, w zależności od rozmiaru i wysokości materaca, oraz warunków w sypialni. Najtańsze ochraniacze na materace są często zrobione z bawełny. Taki ochraniacz może zabezpieczyć materac przed kurzem czy przypadkowym poplamieniem, jednak może nie być w stanie pomóc, jeśli na materac wylejesz na przykład wino, kawę czy herbatę. Jeśli ciecz dostanie się do wnętrza materaca, może z czasem spowodować jego gnicie. Trzeba pamiętać, że człowiek każdej nocy wydziela dużo wilgoci, która gromadzi się w strukturze materaca. Dlatego ważna jest również codzienna higiena w sypialni, w tym regularne wietrzenie i pranie pościeli oraz dobry ochraniacz na materac.

Jaki powinien być ochraniacz na materac?

Na rynku można znaleźć wiele modeli i typów ochraniaczy. Najprostsze i najtańsze ochraniacze są zrobione z bawełny czy mikrofibry. Jednak w naszym sklepie internetowym można kupić również profesjonalne ochraniacze na materac, które mogą z powodzeniem pełnić funkcję również prześcieradła. To duża oszczędność pieniędzy i czasu, bo można stosować ochraniacz z funkcją prześcieradła w jednym! Niektóre specjalistyczne ochraniacze mają też różne dodatki, które wzmacniała formułę. Chodzi między innymi o dodatkiem prozdrowotnego włókna bambusowego, które ma naturalne właściwości antybakteryjne i poprawiają przepuszczalność powietrza. Bardzo ciekawy będzie też ochraniacz na materac z dodatkiem cynku, który ma korzystne działanie dla skóry a dodatkowo pomaga w redukcji nieprzyjemnych zapachów. Trzeba pamiętać też o tym, że ochraniacz trzeba zawsze dobierać do konkretnego materaca, ponieważ niektóre modele pasują bardziej na materac o standardowej wysokości, podczas gdy inne mają rozmiar odpowiedni na przykład do wyższych materacy.

Jak wybrać nakładkę na materac?