Jaka nakładka na materac będzie najlepsza?

Nakładka na materac zwana też topmateracem to świetny sposób, aby zmienić swoje miejsce do spania i nadać mu pożądane cechy. Nakładka na materac może zmiękczać, wyrównywać albo utwardzać podłoże. Topmaterac można zabrać ze sobą w podróż, pod namiot, albo używać jako łatwego do zrolowania materaca dla gości. Nakładka to świetny sposób na zmianę właściwości materaca, ale z powodzeniem można jej używać także na kanapie, wersalce, sofie czy narożniku.

Rodzaje nakładek na materac

Nasz sklep internetowy oferuje wiele nakładek na materac czy kanapę. Niektóre modele mają za zadanie zmiękczyć podłoże, a inne wprost przeciwnie – muszą je utwardzić. Są także topmaterace, które wyrównują powierzchnię, co przydaje się np. gdy śpimy na wersalce czy kanapie i każdej nocy coś uwiera nas w plecy. Nakładka na materac przyda się także wtedy, gdy zależy nam na higienicznym miejscu do spania. Nasz sklep internetowy oferuje na przykład nakładki z lateksu, który jest najbardziej higienicznym surowcem używanym do produkcji materacy czy poduszek. Lateks ma unikalną strukturę, do której nie przykleja się kurz. Wkład lateksowy świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza nadmiar wilgoci, dlatego w środku takiej nakładki nie ma warunków do rozwoju roztoczy, bakterii, grzybów czy pleśni. Nakładka na materac z lateksu świetnie sprawdzi się w sypialni, gdzie panuje wysoka wilgotność, albo jest wzmożona potliwość np. z powodu upalnych letnich nocy. Nakładka na materac może mieć właściwości ortopedyczne, bo takie wyroby są produkowane najczęściej z pianki czy lateksu. Są to dobre, elastyczne i trwałe materiały. Nakładkę można położyć na stary materac, kanapę czy stosować bezpośrednio na ziemi np. podczas wakacyjnego wyjazdu pod namiot. Nakładka na materac może mieć rozmiar typowy dla materacy albo może być zaprojektowana z myślą o popularnych rozmiarach kanap, wersalek czy narożników. Materac nawierzchniowy 140x200 to dobry wybór dla dwóch osób, jednak raczej o szczuplejszej lub drobnej budowie ciała. Jeśli zależy wam, aby każdy miał dostatecznie dużo miejsca to można kupić nawet materac nawierzchniowy 160x200. Taki rozmiar jest odpowiedni dla osób o większej masie ciała albo dla kogoś, kto ma niespokojny sen i często w ciągu nocy zmienia pozycję.

Jaką nakładkę na materac wybrać?

Topmaterac z pianki wysokoelastycznej, pianki termoelastycznej czy z lateksu to świetny wybór dla osób mających problemy z kręgosłupem, cierpiących z powodu przeciążenia pleców, oraz dla osób mających problemy ortopedyczne czy rehabilitacyjne. Niektóre nakładki na materace mogą także mieć właściwości wyrównujące powierzchnię. Taka nakładka świetnie sprawdzi się położona na rozkładanej kanapie czy wersalce, gdzie zdarza się, że coś nas w konstrukcji łóżka uwiera. Z kolei nakładki zrobione z pianki termoelastycznej czy inteligentnego lateksu Embrace mogą znacznie poprawić komfort i wygodę podczas spania. Zarówno pianka termo, jak i lateks Embro to materiały, które reagują na ciepło ciała i w ten sposób dopasowują się do niego, tworząc delikatny odlew ciała i dając wrażenie delikatnego zatopienia w nakładce. Lateks Embro jest nawet lepszy, bo w przeciwieństwie do pianki termoelastycznej nie nagrzewa się, więc z takiej nakładki spokojnie mogą korzystać osoby potliwe czy z nadwagą (natomiast pianka termo nie jest tu polecana). Nasz sklep internetowy pozwala na łatwy i wygodny wybór nakładki. Wystarczy w filtrowaniu na stronie wybrać opcję przeznaczenia nakładki i od razu można zobaczyć, jakie dany model ma zastosowanie. Nie musisz znać się na poszczególnych rodzajach topmateracy czy materiałach. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, to możesz napisać do nas na naszym czacie na stronie internetowej – doradca ds. zdrowego snu na podstawie zaledwie kilku pytań pomoże ci dobrać najlepszą nakładkę na materac.

Dla kogo nakładka na materac?

Topmaterac to bardzo praktyczne i stosunkowo tanie rozwiązanie, które pozwala szybko poprawić komfort snu i wygodę w sypialni. Tak naprawdę każdy może sobie kupić taką nakładkę, bo nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania. Nasz sklep internetowy oferuje wiele rodzajów topmateracy w dużej rozpiętości cenowej. Najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych, a najdroższe mogą mieć cenę i jakość niczym materac z prawdziwego zdarzenia. Nakładka to tak naprawdę często po prostu cieńsza wersja materaca do spania zrobionego z pianki czy lateksu. Dla kogo nakładka na materac może się okazać dobrym pomysłem?

 Dla osób chcących zmiękczyć lub utwardzić swój dotychczasowy materac.

 Dla osób chcących poprawić komfort spania na kanapie, sofie, wersalce czy narożniku.

 Dla każdego, komu zależy na wysokim poziomie higieniczności w sypialni.

 Dla osób chcących odświeżyć swój stary materac.

 Dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swój główny materac i zapewnić mu dłuższą żywotność.

 Dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu i pod namiotami.

 Dla osób często wyjeżdżających w delegacje i podróże służbowe.

 Dla osób, które chciałyby pomóc swoim bliskim czy rodzicom w poprawie jakości snu, nakładkę można podarować na prezent.

 Dla osób towarzyskich, które często mają w domu gości zostających na noc.

Jaka wysokość nakładki jest odpowiednia?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz nakładki o grubości 4cm, 6cm lub 8 cm. Topmaterac o grubości 4 cm sprawdzi się, jeśli chcemy po prostu poprawić komfort spania i jakość snu. Nakładka na materac 6 cm to częsty wybór w przypadku, gdy chcemy nieco zmiękczyć lub utwardzić obecny materac czy inne podłoże. Z kolei nakładka 8 cm to już solidna warstwa lateksu czy pianki i taki wybór można polecić zwłaszcza osobom, które najbardziej lubią spać na boku, ale ich dotychczasowe podłoże czy obecny materac są zbyt twarde i sztywne. Nakładka na materac 8 cm sprawi, że bark dobrze zatopi się w powierzchni materaca.

Jaka twardość nakładki?

Jeśli zależy nam na utwardzeniu podłoża to warto wybrać nakładkę z pianki wysokoelastycznej lub lateksu Talalay o twardości H4. Z kolei jeśli zależy nam na zmiękczeniu i wyrównaniu podłoża to polecamy twardość H1 lub H2. Twardość należy dobierać do wagi, wzrostu i budowy ciała.

Jaka będzie najlepsza nakładka?

To, jaką nakładkę na materac wybrać zależy przede wszystkim od tego, co chcemy osiągnąć. Nakładka na materac 140x160 to dobre rozwiązanie dla pary chcącej zmienić właściwości dotychczasowego materaca. Nakładka na materac 160x200 to nawet jeszcze lepszy wybór, wiele jednak zależy od rozmiaru materaca, łóżka oraz wielkości sypialni. Topmaterac z lateksu zwiększy higieniczność, trwałość i wygodę oraz pozwoli zmiękczyć podłoże. Nakładka na materac z pianki wysokoelastycznej może go z kolei utwardzić. Na naszej stronie internetowej można wygodnie przeglądać nakładki ze względu na ich przeznaczenie, wystarczy z kategorii filtru wybrać i zaznaczyć odpowiednią opcję. W razie wątpliwości służymy pomocą - napisz do nas na czacie a pomożemy ci wybrać idealną nakładkę na materac!

Data: Jun 7, 2022

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty