Jaki materac termoelastyczny wybrać? Wady i zalety najlepszych modeli

Materace z pianki termoelastycznej, nazywanej też pianką pamięci, to bardzo popularny wybór, jeśli chodzi o wyroby piankowe. Swoją nazwę zawdzięczają unikalnym właściwościom - materac termoelastyczny dopasowuje się do ciała nie tylko na skutek nacisku, ale także temperatury. Dzięki temu leżenie na nim przypomina przebywanie na puchatej chmurce, w którą ciało delikatnie się ‘wtapia’.

Materac z pianki termoelastycznej - co to jest i jak działa?

Materace termoelastyczne należą do większej kategorii materacy piankowych. Wśród wielu różnych rodzajów wypełnień, pianka termo oferuje najlepsze dopasowanie do ciała. Wypełnienie reaguje na temperaturę zarówno otoczenia, jak i samego ciała. Pianka miękkie pod wpływem nacisku i ciepła ludzkiego ciała, dzięki czemu może się wręcz idealnie dopasować do indywidualnego kształtu.

Materac piankowy nie należy do najbardziej dynamicznych, trzeba pamiętać, że wypełnienie potrzebuje chwili czasu, aby dostosować się do specyfiki ciała użytkownika. Może nie być to zatem dobry wybór dla kogoś, kto lubi dynamiczne materace i często zdarza mu się zmieniać pozycję w trakcie snu. W takim wypadku być może lepszym rozwiązaniem będzie inny rodzaj pianki, sprężyny albo lateks.

Jaki materac termoelastyczny

Materace termoelastyczne - najważniejsze cechy

Pianka termo ma wielu zwolenników. Materace tego typu są bardzo charakterystyczne w odczuciu, dlatego wybór odpowiedniego modelu dobrze jest zacząć od poznania najważniejszych cech materacy z pianki termoplastycznej:

Odpowiednie i zdrowe podparcie ciała

Zdrowy sen to podstawa jakościowego życia. Noc to jedyny moment, kiedy ciało ma szansę odpocząć i się zregenerować przed wyzwaniami kolejnego dnia. Dzieci czy nastolatkowie potrzebują sporej ilości snu, bo ich ciała zmieniają się, rosną. Dorośli natomiast o wiele bardziej niż długiego snu, potrzebują odpoczynku i regeneracji całego organizmu.

Ma na to wpływ siedzący tryb życia, mniej czasu na sport i aktywność fizyczną pod wpływem natłoku obowiązków, do tego dochodzą ‘zdobyte’ wraz z upływem lat kontuzje czy problemy zdrowotne. Dlatego ciało wymaga odpowiedniej opieki.

Materac termoelastyczny przyniesie ukojenie dla zmęczonych nóg czy ramion i pozwoli stworzyć ciału optymalne warunki do komfortowego odpoczynku.  Materac termoelastyczny to wręcz miliony punktów podparcia, które zadbają o ciało na każdym centymetrze. Pozwól sobie na zapadnięcie się w miękką i elastyczną piankę po całym dniu!

Niweluje ucisk i poprawia krążenie

Pianka termoelastyczna w wypełnieniu materacy sprawia, że ciało idealnie ‘zatapia się’ w materacu, dzięki czemu nie ma ucisku na mięśnie czy kończyny. Jeśli rano często budzisz się ze zdrętwiałą, bolesną ręką, to może znaczyć, że twój materac za bardzo cię uciska.

W przypadku pianki termo ten problem w ogóle by nie występował. Brak ucisku na kończyny w trakcie snu to także lepsze krążenie krwi w całym ciele, co zapewnia odpowiednie dotlenienie mięśni oraz mózgu. Organizm, który nie jest dostatecznie dotleniony, będzie miał problem z regeneracją.

Przewlekłe problemy ze snem i regeneracją w dłuższej perspektywie czasu mogą prowadzić do większej podatności na choroby czy kontuzje. Zadbaj o zdrowy sen tym bardziej, jeśli nie jesteś już nastolatkiem, masz swoje lata, a twoje ciało dźwiga na sobie ciężar różnych doświadczeń, kontuzji czy problemów ze zdrowiem.

Jaki materac wady i zalety

Materace termo - jakie jeszcze inne cechy mają?

  • Inteligentna pianka termoelastyczna będzie się inaczej zachowywać pod naciskiem osoby cięższej, a inaczej pod kimś lekkim. Jest na tyle wszechstronna, że może zapewnić dobre i zdrowe podparcie dla dwóch osób chcących spać razem, nawet pomimo znacznych różnic w wadze, wzroście czy budowie ciała. Dlatego materac termoelastyczny może być świetnym wyborem dla pary.

  • Dzięki dużej elastyczności świetnie nadaje się do używania na nowoczesnych stelażach regulowanych - znacząco poprawia to komfort spania i jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym wstawanie z łóżka sprawia problem (pod warunkiem, że nie chodzi po prostu o wczesną porę!)

  • Bogata i zróżnicowana oferta - materace termo występują w różnych konfiguracjach, na przykład w zestawie ze sprężynami, innymi piankami czy lateksem. Ponadto można mówić o różnej gęstości i grubości pianek, co również wpływa na subiektywne odczucie komfortu i relaksu

Najlepsze materace dla dorosłych - materac z pianki termoelastycznej GUENO Elfo i materac termoelastyczny GUENO Senso

Jeśli szukasz naprawdę dobrego materaca termoelastycznego, wykonanego z najwyższej jakości komponentów - wybierz model GUENO Elfo albo GUENO Senso.

To dwa materace termoelastyczne dostępne w podobnej cenie, które jednak istotnie różnią się parametrami. To, który będzie lepszy dla ciebie konkretnie, zależy od wielu czynników, takich jak wzrost, wiek, waga, budowa ciała, pozycja snu czy wcześniejsze doświadczenia z materacami.

Wybór nowego materaca to poważna decyzja i w Expert Snu zawsze zachęcamy naszych klientów do tego, aby nie robili tego samodzielnie. Skorzystanie z pomocy profesjonalnego Doradcy zatrudnionego w naszym salonie stacjonarnym czy sklepie online pozwoli ci zaoszczędzić czas konieczny na testowanie wielu rodzajów materacy. Tymczasem przyjrzyjmy się dwóm popularnym materacom z pianki termoelastycznej.

Materac termoelastyczny GUENO Elfo

Solidny, wysoki na 26 cm materac wykonany z dwóch rodzajów pianki: termoplastycznej pianki GUENO Thermo, która zapewnia przyjemne zapadanie się i rozluźnienie mięśni oraz wysokoelastycznej pianki GUENO Elastik, która gwarantuje odpowiednie podparcie dla całego ciała niezależnie od budowy czy wzrostu.

Materac Elfo

Dzięki połączeniu dwóch technologii pianek marce GUENO udało się stworzyć niezwykle wygodny i prestiżowy materac, który zapewnia niesamowitą wygodę i komfort już w pierwszych chwilach, kiedy ciało działa na piance wymuszając na niej dostosowanie się do jego indywidualnej budowy. GUENO Elfo to jeden z najlepiej sprzedających się materacy termoelastycznych w Expert Snu. Klienci pokochali go za prostą, pozbawioną niepotrzebnych ‘bajerów’ budowę i wykonanie z najwyższej jakości materiałów.

Materac termoelastyczny GUENO Senso

Wygodny, komfortowy, sensualny… Ten efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu przy produkcji materaca GUENO Senso aż trzech różnych rodzajów pianek:

  • pianka GUENO Thermo - innowacyjna technologia wyrabiania pianki termoelastycznej opracowana specjalnie przez polską markę GUENO po to, aby jeszcze bardziej poprawić doskonałe parametry materaca Senso

  • pianka GUENO Fresh - kolejny ciekawy wynalazek stworzony specjalnie dla materacy GUENO. Ultranowoczesna pianka uszlachetniona olejem rycynowym o właściwościach antybakteryjnych i prozdrowotnych. Zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza i wysoki poziom higieny

  • pianka GUENO Elastik - elastyczna i świetnie oddychająca pianka dodatkowo poprawia właściwości materaca GUENO Senso i sprawia, że jeszcze lepiej podtrzymuje on ciało. Chroni przed gromadzeniem się kurzu, roztoczy i bakterii, dzięki czemu materac może być używany przez alergika.

Materac Senso

Jeśli nie masz pewności, który model materaca będzie dla ciebie najlepszy i czy pianka termo jest właśnie tym rozwiązaniem, którego potrzebujesz, poproś o pomoc naszego specjalistę - napisz na czacie, skontaktuj się mailowo lub telefonicznie. 

Zaciekawiły cię materace termoplastyczne i chcesz dowiedzieć się więcej oraz poznać inne modele z tej kategorii? Sprawdź wszystkie dostępne materace z pianki termoelastycznej.

Data: Jun 4, 2021

Kategorie: Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 306,00 zł

dla par o dużej różnicy wagi, sportowców, osób śpiących na boku, osób z problemami z kręgosłupem...

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:
od 1 646,00 zł

dla par, nastolatków, sportowców, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 2 427,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 2 173,00 zł

pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H0
Wysokość: 20 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się