Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu.

Materace TALALAY

Podkategorie

Jest 46 produktów.

Pokazano 1-21 z 46 pozycji
Materace TALALAY - Expertsnu.pl - Kraków, Rzeszów
Materace Talalay produkowane są z naturalnego lateksu, który jest przyjazny dla środowiska. Specjalny proces produkcyjny gwarantuje, że materac jest całkowicie wolny od substancji petrochemicznych. Materace Talaley są zdrowym i higienicznym produktem bez sztucznych dodatków. Mleczny lateks pochodzi z drzewa Hevea brasiliensis.

Jak powstaje materac Talalay?


Jak wygląda produkcja lateksu Talalay? Rozpoczyna się od wymieszania naturalnego mleczka kauczukowego, komponentów i powietrza. Gotowa napowietrzona masa zostaje równomiernie rozprowadzona do form. Następnie zostają one gwałtownie zamrożone do temperatury -30°C, dzięki czemu utrwalony zostaje okrągły kształt komórek, a otwory pozostają otwarte tworząc charakterystyczne tunele wewnątrz materacy. Otwarta struktura daje materacom Talaley doskonałe zdolności cyrkulacyjne.

Kolejnym etapem jest żelowanie wkładu mieszanką CO2 i powietrza, co gwarantuje zapobiegniecie zapadania się wkładu. Teraz materac Talalay trafia do "pre-wulkanizacji" w temperaturze 115°C i na tym etapie zostaje utrwalony jego ostateczny kształt. Zostaje jeszcze płukanie i schładzanie oraz wulkanizacja w temperaturze 85°C.

Wszystkie opisane etapy prowadzą do otrzymania idealnego wkładu lateksowego, który jest gwarancją zdrowego snu. Charakteryzuje się wysoką wchłanialnością wilgoci oraz szybkim odparowywaniem. Znakomity przepływ powietrza sprawia, że materac Talaley nie jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi roztoczy. Doceniają go wszystkie osoby, które ze względu na stan zdrowia przez długi czas muszą przebywać w pozycji leżącej. Jego wysoka elastyczność pozwala na zastosowanie elektrycznie regulowanego stelaża.

Pamiętajcie, że materac Talalay nie toleruje promieniowania UV, na które nie powinniśmy go narażać.

Zamawiając u nas

GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY

Staramy się, by nasza oferta była najatrakcyjniejsza na polskim rynku.

DARMOWA DOSTAWA

na terenie całej Polski przy zamówieniu powyżej 200 zł

FACHOWE DORADZTWO

Nasi eksperci pomogą w doborze produktu
Zadzwoń! 530 530 052

7 SALONÓW W POLSCE

Jesteśmy w 6 miastach w Polsce. Odwiedź nas!