Pokaż filtry


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Kołdry 220x260

Przeważnie, gdy decydujemy się na zakup kołdry, jako główne wymagania określamy, że ma być gruba i dobrze grzać. Z kolei w cieplejsze dni doskonale sprawdzi się cienka kołdra. By spełniła ona stuprocentowo swoją rolę, trzeba zwrócić uwagę także na inne czynniki. Jak wybrać odpowiednie kołdry 220x260? Bywa to prawdziwym dylematem. Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele kołder, które są wykonane z rozmaitych materiałów - ciepłych lub chłodniejszych, naturalnych bądź sztucznych. Jeśli nie znamy ich zalet i wad, trudno będzie podjąć odpowiednią decyzję. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kołdry?

Kołdra a rozmiar

Przede wszystkim musimy zdecydować się, jakie wymiary powinna mieć odpowiednia kołdra. Kołdry 220x260 świetnie sprawdzą się dla dwóch osób. Najważniejszym czynnikiem jest rozmiar łóżka. Przyjmuje się, że kołdra powinna być większa niż wymiary łóżka sypialnianego. Nigdy nie powinna być mniejsza. Zanim udasz się na zakupy, koniecznie dokonaj niezbędnych pomiarów.

Jakie wypełnienie kołdry?

Jeśli już wiemy, jakie wymiary powinna mieć nasza kołdra, możemy przejść do wyboru wypełnienia. Najpopularniejsze wypełnienia to te syntetyczne. Kołdry syntetyczne w wielu różnorodnych wariantach można znaleźć właśnie w salonach Experta Snu. Świetnie sprawdzą się nawet w przypadku alergików. Nie wywołują reakcji uczuleniowych, a dodatkowo nie zatrzymują zapachów. Do najlepszych kołder syntetycznych należą te, które posiadają wypełnienie w postaci silikonowanego poliestru. Są one miękkie, lekkie, a jednocześnie mają bardzo dobre właściwości izolujące.

Oczywiście nadal na popularności nie tracą kołdry puchowe. Sporym zainteresowaniem cieszy się także pierz. Jeśli wybieramy ten rodzaj kołdry, trzeba pamiętać o tym, że im więce puchu, tym lepiej. Zwiększona ilość puchu nadaje kołdrze puszystość i lekkość. Doskonale będzie izolować także przed chłodem. Choć kołdra puchowa jest droższa, sprawdzi się przez długie lata. Dobrą inwestycją będą także kołdry wełniane - najlepiej z wełny owczej, która jest niezwykle wytrzymałym naturalnym tworzywem. Tego rodzaju kołdry można używać przez cały rok, gdyż zimą bardzo dobrze grzeje, z kolei latem utrzymuje chłód. Tego typu rozwiązania przepuszczają powietrze, bardzo dobrze wchłaniają wilgoć, przez co zapobiegają rozwijaniu się roztoczy.

Kołdra a poszycie

Do wyboru mamy różnorodne rodzaje poszyć. Najczęściej wykonuje się je z bawełny, ponieważ jest to wszechstronny materiał, który zapewnia przewiewność, a jednocześnie doskonale poddaje się obróbce. Oczywiście możemy też wybrać poszycie wykonane z mieszanki bawełny i poliestru. Takie rozwiązanie cechuje się zwiększoną wytrzymałością, dlatego posłuży nam przez dłuższy czas. Można również wybrać poszycia satynowe, jedwabne, z mikrowłókna poliestrowego. Wybór jest naprawdę duży i wiele zależy od budżetu, jakim dysponujemy.

Kluczowe znaczenie będzie mieć także higiena. Jeśli kupujemy kołdrę, trzeba pamiętać, że to na zakup na długi czas, dlatego konieczne jest jej częste wietrzenie, zmienianie pościeli - przynajmniej raz na miesiąc.