Pokaż filtry

Materace dla dzieci

Materace dla młodzieży i dzieci charakteryzują się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz wykonaniem z delikatnych materiałów. Dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniają dobre podparcie podczas snu. Istotne jest, aby dobrać dobry materac dla dziecka, taki, który będzie wspierać poprawną pozycję, nie przyczyniając się do powstawania wad postawy. Wiele osób szuka w naszym sklepie dobrej jakości materacy dla dzieci. Wyroby tego typu powinny być solidne aby gwarantować dobry odpoczynek przez całą noc. Sklep internetowy Expert Snu oferuje zróżnicowany wybór modeli z kategorii materace dla dzieci i młodzieży. W naszym sklepie każdy znajdzie dla swojego dziecka idealny materac.

od 505,00 zł

rama ze sklejki, przekładka AIR

Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: sklejka otoczona obustronnie przekładką AIR
Wysokość: 7 cm
- opinie:
od 2 427,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 095,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:
od 1 998,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
1 925,00 zł od 1 540,00 zł

dla par, seniorów, sportowców, osób nadmiernie pocących się, osób z problemami z kręgosłupem

  • PROMOCJA
  • -20%
  • Oferta miesiąca
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
1 646,00 zł od 1 316,80 zł

dla par, nastolatków, sportowców, osób z problemami z kręgosłupem

  • PROMOCJA
  • -20%
  • Oferta miesiąca
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 918,00 zł

pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 
Wysokość: 15 cm
- opinie:
od 1 680,00 zł

dla dzieci, dla osób pocących się, dla osób mających problemy z krążeniem

Producent: GUENO
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H1, H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
od 1 364,00 zł

dla dziecka, dla nastolatka, dla seniora, dla osób pocących się

Producent: GUENO
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H1, H2 lub H3
Wysokość: 15 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com
Materac dla dzieci

Wygodny materac dla dziecka

Materace dla młodzieży i dzieci charakteryzują się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz zastosowaniem bardziej delikatnych materiałów. Dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniają zdrowe podparcie podczas snu. Istotne jest, aby prawidłowy materac dla dziecka. Dobry materac to taki, który będzie wspierać poprawną pozycję, nie przyczyniając się równocześnie do powstawania czy pogłębiania wad postawy. Ponadto udowodniono, że jakość snu wpływa znacząco na rozwój neurologiczny dziecka, dlatego warto zadbać o odpowiedni materac już od pierwszych dni malucha. W przypadku małych dzieci materace nie mogą być bardzo miękkie, dla noworodka niekoniecznie sprawdzi się taki sam typ materaca, co dla dziecka w wieku szkolnym. To bardzo istotne, jeśli zastanawiasz się, jak wybrać materac dla dziecka. Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać dobry materac dla dziecka, koniecznie skorzystaj z porady eksperta od zdrowego snu. Takich znajdziesz właśnie w naszym sklepie!

materac dla dziecka

Materac dla dziecka - opinie

Materace dla młodzieży i dzieci charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dlatego jest to dobry wybór dla najmłodszych. Dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniają dobre podparcie podczas snu. Istotne jest, aby dobrać dobry materac dla dziecka, czyli taki, który będzie wspierać poprawną pozycję, nie przyczyniając się do powstawania wad postawy. Ponadto udowodniono, że jakość snu wpływa znacząco na rozwój nerwowy dziecka, dlatego warto zadbać o prawidłowy materac już od pierwszych dni malucha. W przypadku małych dzieci materace nie mogą być bardzo miękkie, dla noworodka niekoniecznie sprawdzi się taki sam typ materaca, co dla dziecka w wieku szkolnym. To bardzo istotne, jeśli zastanawiasz się, jak wybrać materac dla dziecka.

Materac dla dzieci i młodzieży powinien być dobrany do wzrostu i wagi. Dla młodszych użytkowników polecane są materiały wykonane z pianki lub lateksu. Materace dla młodzieży i dzieci mają dopasowywać się do kształtu ciała, stąd konieczność zwrócenia uwagi na punkt podparcia. Czy najlepszy będzie materac piankowy, a może lateksowy? Jak wybrać materac? Podstawą jest dopasowanie twardość, bo zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie będą odpowiednie dla kręgosłupa.

jaka twardość materaca dla dziecka

Materace dla dzieci - jaka twardość?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy materace dziecięce powinny być twarde czy miękkie. Podstawowa zasada doboru materaców mówi, że ma on być dopasowany idealnie, czyli nie za miękki, ale i nie za twardy. Uczucie twardości to bardzo subiektywne wrażenie, nie zawsze jest też tak, jak nam się to wydaje podczas leżenia na danym modelu. Może sprawdzić się materac średnio twardy, ale każdorazowo należy dobierać jego miękkość do wagi dziecka. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie on dobrze spełniać swoją funkcję i odpowiednio podpierać ciało podczas snu. W przypadku noworodków, małych dzieci, materace z pianki będą dobrym wyborem, natomiast dla starszych dzieci materace lateksowe. Podczas wyboru twardości materaca najlepiej jest nie robić tego samodzielnie, tylko skorzystać z pomocy doradcy, który pomoże wybrać idealny materac dziecięcy.

Materace dla dzieci i młodzieży - właściwości

Jeśli chodzi o materace, które wybieramy dla dzieci, istotna jest także wentylacja i higieniczność, które zapobiegają mnożeniu się bakterii. Kupując materac dla dzieci i młodzieży miejmy na uwadze utrzymanie go w czystości, dlatego najlepiej od razu zaopatrzyć się w pokrowiec który w każdym momencie można ściągnąć i wyprać.
Wiek dorastania to także okres, w którym szczególnie należy dbać o kręgosłup. Materace dla młodzieży i dzieci pomagają utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa w nocy, co pozwala mięśniom odpocząć i utrzymać odpowiednią postawę kolejnego dnia.

rozmiar materaca dla dziecka

Jaki rozmiar powinien mieć materac dla dziecka?

Jedną z ważniejszych kwestii, jaka staje przed osobą wybierającą łóżko, jest oczywiście rozmiar materaca. To szczególnie ważne, jeśli decydujemy o tym, jaki kupić materac dla dziecka. Wszystko tutaj zależy od wieku, w jakim jest dziecko. Inaczej bowiem będziemy podchodzić do sprawy zakupu materaca dla małego dziecka, a inaczej dla nastolatka. Na co więc zwrócić uwagę w tej kwestii?
Jeden z najpopularniejszych rozmiarów materacy przeznaczonych specjalnie dla maluchów to 80x160 cm. Wielu rodziców zastanawiając się, jak wybrać materac, decyduje się ostatecznie na rozwiązanie uniwersalne. Chodzi tu więc o materace dla dzieci w rozmiarach takich, jak dla dorosłych, np popularne są modele 90x200 - jednoosobowe. Taki materac dla dziecka będzie niejako "rósł razem z dzieckiem", to znaczy, że nie będzie konieczna jego wymiana po kilku latach. Można również wybrać materace dla dzieci o wymiarach no. 80x160, czyli typowe materace dziecięce. W tym wypadku jednak będzie konieczne wymienienie materaca po pewnym czasie, gdy dziecko będzie już z niego wyrastać. Czasami jednak w danym momencie nie mamy miejsca albo środków na to, aby pozwolić sobie na kupno pełnowymiarowego materaca dla dziecka i wtedy lepszy może się okazać mały model. Popularny wymiar materaca dla dziecka to 80x160, a jeśli mamy możliwość, to można kupić materac dziecięcy 90x200.

Materace dziecięce

Jak wybrać rozmiar materaca dziecięcego?

Oczywiście wybierając materace dziecięce należy kierować się miejscem, jakim dysponujemy, ponieważ taki materac może wraz z łóżkiem zająć sporo przestrzeni. Jeśli pokój jest większy, warto wybrać materac większy, czyli na przykład o wymiarach 90x200, który posłuży dziecku dłużej bez konieczności jego wymiany. W przypadku małej sypialni lepszy będzie materac dla dziecka 80x160. Dlatego zakup materaca dla dziecka warto rozpocząć od dokładnego zmierzenia wolnej przestrzeni i określenia, jaki model możemy zakupić i jakie parametry będą dla nas ważne.
Materac dla dziecka to bardzo ważny zakup. Dlatego, zastanawiając się, jak wybrać materac i który model kupić, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie każdy musi być specjalistą z zakresu snu czy zdrowia. Wybór materaca dla dziecka na własną rękę może się też okazać bardzo czasochłonny, dlatego lepiej poprosić o pomoc profesjonalnego sprzedawcę.