Materace dla dzieci

Materace dla młodzieży i dzieci charakteryzują się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz wykonaniem z delikatnych materiałów. Dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniają dobre podparcie podczas snu. Istotne jest, aby dobrać dobry materac dla dziecka, taki, który będzie wspierać poprawną pozycję, nie przyczyniając się do powstawania wad postawy. Ponadto udowodniono, że jakość snu wpływa znacząco na rozwój neurologiczny dziecka, dlatego warto zadbać o odpowiedni materac już od pierwszych dni malucha. W przypadku małych dzieci materace nie mogą być bardzo miękkie, dla noworodka niekoniecznie sprawdzi się taki sam typ materaca, co dla dziecka w wieku szkolnym. To bardzo istotne jeśli zastanawiasz się, jak wybrać materac dla dziecka.

443,00 zł od 354,40 zł
  • Promocja
  • -20%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: sklejka otoczona obustronnie przekładką AIR
Wysokość: 7 cm
- opinie:
od 1 420,00 zł

dla par, seniorów, nastolatków, alergików

Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:
od 1 862,00 zł

dla par, nastolatków, seniorów, śpiących na brzuchu, dla osób pocących się

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 1 821,00 zł

dla alergików, osób pocących się, dla osób cięższych, seniorów, sportowców

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 2 426,00 zł

dla par, seniorów, nastolatków, sportowców, dla śpiących na boku

Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2
Wysokość: 23 cm
- opinie:
Następna strona


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Jaki materac dla dziecka?

Materace dla młodzieży i dzieci charakteryzują się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz wykonaniem z delikatnych materiałów. Dopasowują się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniają dobre podparcie podczas snu. Istotne jest, aby dobrać dobry materac dla dziecka, taki, który będzie wspierać poprawną pozycję, nie przyczyniając się do powstawania wad postawy. Ponadto udowodniono, że jakość snu wpływa znacząco na rozwój neurologiczny dziecka, dlatego warto zadbać o odpowiedni materac już od pierwszych dni malucha. W przypadku małych dzieci materace nie mogą być bardzo miękkie, dla noworodka niekoniecznie sprawdzi się taki sam typ materaca, co dla dziecka w wieku szkolnym. To bardzo istotne jeśli zastanawiasz się, jak wybrać materac dla dziecka.

Materac dla dzieci i młodzieży powinien być dobrany do wzrostu i wagi. Dla młodszych użytkowników polecane są materiały wykonane z pianki lub lateksuMaterace dla młodzieży i dzieci mają dopasowywać się do kształtu ciała, stąd konieczność zwrócenia uwagi na punkt podparcia. Czy najlepszy będzie materac piankowy, a może lateksowy? Jak wybrać materac? Podstawą jest dopasowanie twardość, bo zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie będą odpowiednie dla kręgosłupa.

Materace dla dzieci

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy materace dziecięce powinny być twarde czy miękkie. Podstawowa zasada doboru materaców mówi, że ma on być dopasowany idealnie, czyli nie za miękki, ale i nie za twardy. Może sprawdzić się materac średnio twardy, ale każdorazowo należy dobierać jego miękkość do wagi dziecka. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie on dobrze spełniać swoją funkcję i odpowiednio podpierać ciało podczas snu. W przypadku noworodków, małych dzieci, materace z pianki będą dobrym wyborem, natomiast dla starszych dzieci materace lateksowe.

Materace dla dzieci i młodzieży - właściwości

Jeśli chodzi o materace, które wybieramy dla dzieci, istotna jest także wentylacja i właściwości antybakteryjne, które zapobiegają mnożeniu się roztoczy, grzybów i bakterii. Kupując materac dla dzieci i młodzieży miejmy na uwadze utrzymanie go w czystości, dlatego najlepiej od razu zaopatrzyć się w pokrowiec, który w każdym momencie można ściągnąć i wyprać.

Wiek dorastania to także okres, w którym szczególnie należy dbać o kręgosłup. Materace dla młodzieży i dzieci pomagają utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa w nocy, co pozwala mięśniom odpocząć i utrzymać odpowiednią postawę kolejnego dnia.

Na co zwracać uwagę?

Wielu rodziców staje przed dylematem, jaki materac dla dzieci i niemowląt wybrać. Dziecko ma inną budowę, dlatego wybierając materace dla dzieci, zwracamy uwagę na inne parametry, aby zapewnić maluchowi zdrowy sen. Konieczne będą również akcesoria, dlatego nasz sklep oferuje także szereg udogodnień, by umożliwić zakupy w jednym miejscu. Jaki materac kupić dziecku do łóżeczka lub łóżka? Dostępnych jest kilka rodzajów materaców, a każdy z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami. Do polecanych typów materacy należy materac piankowy. Materace piankowe charakteryzują się dobrym dopasowaniem do kształtu ciała i zapewniają odpowiednie podparcie nocą. Równie dobrze sprawdzi się lateksowy materacMaterac lateksowy także należy do grupy materacy piankowych. Gwarantują one odpowiednie podparcie dla kręgosłupa dziecka. Materac baby musi być dopasowany do potrzeb najmłodszych. To dlatego oferujemy wyłącznie materace od sprawdzonego producenta w najlepszych cenach. Nasze materace to wysokiej jakości produkty, które doskonale sprawdzą się w pokoju Twojego dziecka.

Materace dla dzieci 140x70, a może pełnowymiarowe? Jaki rozmiar powinien mieć materac dla dziecka?

Jedną z ważniejszych kwestii, jaka staje przed osobą wybierającą łóżko, jest oczywiście rozmiar materaca. To szczególnie ważne, jeśli decydujemy o tym, jaki kupić materac dla dziecka. Wszystko tutaj zależy od wieku, w jakim jest dziecko. Inaczej bowiem będziemy podchodzić do sprawy zakupu materaca dla małego dziecka, a inaczej dla nastolatka. Na co więc zwrócić uwagę w tej kwestii?

Wielu rodziców zastanawiając się, jak wybrać materac, decyduje się ostatecznie na rozwiązanie uniwersalne. Chodzi tu więc o materace dla dzieci w rozmiarach takich, jak dla dorosłych, np popularne są modele 90x200 - jednoosobowe. Taki materac dla dziecka będzie niejako "rósł razem z dzieckiem", to znaczy, że nie będzie konieczna jego wymiana po kilku latach. Można również wybrać materace dla dzieci o wymiarach no. 80x160, czyli typowe materace dziecięce. W tym wypadku jednak będzie konieczne wymienienie materaca po pewnym czasie, gdy dziecko będzie już z niego wyrastać. 

Oczywiście wybierając materace dziecięce należy kierować się miejscem, jakim dysponujemy, ponieważ taki materac może wraz z łóżkiem zająć sporo przestrzeni. Jeśli pokój jest większy, warto wybrać materac większy, czyli taki, który posłuży dziecku dłużej bez konieczności jego wymiany. Dlatego zakup materaca dla dziecka warto rozpocząć od dokładnego zmierzenia wolnej przestrzeni i określenia, jaki model możemy zakupić i jakie parametry będą dla nas ważne.

Materac dla dziecka to bardzo ważny zakup. Dlatego, zastanawiając się, jak wybrać materac i który model kupić, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się materace dla dzieci. Znajdziesz tu modele o różnych właściwościach, wypełnieniach i wymiarach. Dzięki temu dobierzesz odpowiedni materac dla każdego dziecka.