Czy materac lateksowy jest zdrowy?

Osoby poszukujące odpowiedzi na pytanie postawione w temacie, mogą być nieusatysfakcjonowane, bowiem niestety nadal nie można z czystym sumieniem udzielić jej w sposób jednoznaczny. Dlaczego? Jak to w końcu jest z tym lateksem?

Jaki mamy wybór?


Istnieją bardzo różne materace – różnią się nie tylko wielkością czy stopniem twardości, ale też wkładem. Można zatem nabyć na przykład materac o wkładzie naturalnym jak bawełna, końskie włosie, lateks naturalny czy wełna, można także zakupić materac lateksowy syntetyczny czy z pianki wysokoelastycznej. Te dwa ostatnie polecane są szczególnie osobom cierpiącym na alergię na kurz, roztocza etc. Zarówno pianka jak i lateks charakteryzują się przepuszczalnością powietrza. Wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, jak na przykład roztocze, nie mają w tym przypadku szans na rozwój.

Po co materac lateksowy?


Jak wyżej już zostało wspomniane, materac lateksowy to dobre wyjście dla osób mających skłonności do alergii. Ale to nie wszystkie jego zalety. Materac wykonany z lateksu przede wszystkim jest elastyczny, dość dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i chętnie podpiera kręgosłup, a ochrona kręgosłupa ja powszechnie wiadomo jest niezwykle ważna.

Są też wady…


Jak głosi stare, mądre przysłowie - „nie ma róży bez kolców”. Niestety, materac lateksowy, jak i każdy inny, nie jest wolny od wad. Cały problem polega na tym, że trzeba wiedzieć, o co w sklepie pytać, na co zwrócić uwagę, by dobrze wybrać tego rodzaju materac. Jak się bowiem okazuje, materac lateksowy materacowi lateksowemu nierówny… O co chodzi? Przede wszystkim o skład. Niech nie zwiodą nas hasła reklamowe typu „100 procent lateksu naturalnego w niskiej cenie”. Materac, który zawiera 100 procent lateksu naturalnego, jest bowiem bardzo drogi np. materace Talalay. Zazwyczaj producenci stosują mieszankę lateksu naturalnego i syntetycznego. Oczywiście, im więcej procent naturalnego, tym lepiej. Przyjmuje się, że jeśli materac ma co najmniej 20 procent lateksu naturalnego, jest materacem dobrej jakości. Warto też zwrócić uwagę na jego grubość. Powinna ona wynosić nie mniej niż 15-20 cm, gdyż inaczej materac może być niewygodny.

Czy materac lateksowy jest zdrowy?


Jak zostało wspomniane już na wstępie, nie można tego stwierdzić jednoznacznie, bo rozmowy w środowisku naukowym wciąż trwają. Z całą pewnością dobrej jakości materac tego rodzaju pozytywnie wpłynie na zdrowie kręgosłupa i wygodę podczas snu. A jak wiadomo, sen ma wpływ na psychikę. Jeśli będzie dobry, nasze samopoczucie także będzie dobre. Z pewnością po materac taki nie powinny sięgać osoby ze stwierdzonym uczuleniem, u których pojawiają się ostre reakcje alergiczne. Jeśli zaś nie jesteśmy uczuleni na lateks, zakup materaca może być dobrą inwestycją.

Propozycje Experta

Odwiedź nas i przekonaj się który materac będzie dla Ciebie idealnym wyborem !

Materac Largo to materac sprężynowy z wysokiej jakości sprężyn Gueno Multi.Charakteryzuję się dokładnym dopasowaniem się do ciała,każda sprężyna działa indywidualnie.Largo dodatkowo składa się z wysokiej jakości pianki lateksowej,nadającej sprężystości i wysokiego komfortu,oraz posiada właściwości antygrzybicze.

Materac Ibiza jest zbudowany w pełni z wysokogatunkowej,antybakteryjnej i antygrzybiczej pianki lateksowej,która charakteryzuję się wysoką sprężystością i wytrzymałością.Konstrukcja Ibizy jest jedno strefowa więc idealnie nadaję się dla dzieci.Do wyboru są dwie twardości H2 (średnio-miękki) i H3 (średnio-twardy).

Data: lut 18, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

Wyślij komentarz

Zaloguj się