termoelastyczna, do spania na boku lub na plecach
- Bestseller
- Wysyłka w 48h
Podobnie jak większość Polaków najlepiej odpoczywasz, gdy śpisz na boku? Naukowcy potwierdzają, że ta pozycja leżąca ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia prawidłowy przepływ krwi, dlatego zapobiega drętwieniu kończyn. Ponadto ułatwia oddychanie i redukuje dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Potrzebujesz jednak odpowiedniej poduszki do spania na boku, aby kładąc się w ten sposób do łóżka, czerpać maksymalne korzyści. Sprawdź, jak znaleźć model idealny dla siebie i zanurzyć się w nim, odpływając w objęcia Morfeusza!
termoelastyczna, do spania na boku lub na plecach
termoelastyczna, do spania na boku lub na plecach, profilowana
termoelastyczna, do spania na plecach, na boku
termoelastyczna, do spania na brzuchu, na plecach, na boku
termoelastyczna, do spania na brzuchu, na plecach, na boku
40x40, 40x60, 50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | syntetyczna, antyalergiczna |
| Wypełnienie: | włókno silikonowe Finefill |
| Poszycie: | mikrofibra francuska 100% poliester |
40x40, 40x60, 50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | syntetyczna, antyalergiczna |
| Wypełnienie: | wypełnienie syntetyczne SoftFill |
| Poszycie: | 100% batyst z drobinkami srebra |
50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 90% |
| Poszycie: | satyna bawełniana 105g/m2 |
40x40, 40x60, 50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 85% |
| Poszycie: | bawełna 130g/m2 |
50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 85% |
| Poszycie: | bawełna 130g/m2 |
40x40, 40x60, 50x70, 70x80
| Producent: | GUENO |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 90% |
| Poszycie: | satyna bawełniana 105g/m2 |
z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania na boku lub na plecach, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | lateksowa |
| Wypełnienie: | lateks Talalay |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania na boku lub na plecach, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | lateksowa |
| Wypełnienie: | lateks talalay |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
termoelastyczna, możliwość prania, do spania w każdej pozycji
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | piankowa |
| Wypełnienie: | pianka termoelastyczna |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania w każdej pozycji
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | lateksowa |
| Wypełnienie: | lateks TALALAY |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania w każdej pozycji
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | lateksowa |
| Wypełnienie: | lateks TALALAY |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
z pianki Lazur, do spania w każdej pozycji, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | piankowa |
| Wypełnienie: | pianka wysokoelastyczna |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
termoelastyczna z pianką poliuretanową, do spania w każdej pozycji, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | piankowa |
| Wypełnienie: | pianka termoelastyczna |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
termoelastyczna z pianką poliuretanową, do spania na boku lub na plecach, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | piankowa |
| Wypełnienie: | pianka termoelastyczna |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
termoelastyczna, do spania na boku lub na plecach, profilowana
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | piankowa |
| Wypełnienie: | pianka termoelastyczna |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
z lateksu naturalnego Talalay Natural, do spania na boku i plecach, ergonomiczny kształt
| Producent: | M&K Foam |
| Rodzaj poduszki: | lateksowa |
| Wypełnienie: | lateks TALALAY |
| Poszycie: | pokrowiec z kolekcji M&K Foam |
40x40, 40x60, 50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 90% |
| Poszycie: | tkanina bawełniana z wplecioną nitką srebra-batyst- 128g/m2 |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 90% |
| Poszycie: | delikatny inlet 105g/m2-satyna bawełniana |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 70% |
| Poszycie: | inlet bawełniany 130g/m2 |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 90% |
| Poszycie: | tkanina bawełniana z wplecioną nitką srebra-batyst- 128g/m2 |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 70% |
| Poszycie: | inlet bawełniany 130g/m2 |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 100% |
| Poszycie: | bawełna organiczna 110g/m2- batyst |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | 100% puchu gęsi syberyjskiej |
| Poszycie: | ultra delikatny inlet 90g/m2-super batyst + mikrotencel |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | 100% puchu gęsi polskiej |
| Poszycie: | Szlachetna satyna bawełniana z olejkiem arganowym, o gramaturze 100g/m2 |
50x60, 50x70, 70x80
| Producent: | AMZ Szamotuły |
| Rodzaj poduszki: | puchowa |
| Wypełnienie: | polski puch gęsi 100% |
| Poszycie: | tkanina bawełniana z wplecioną nitką srebra-batyst- 128g/m2 |

Spanie na boku jest bardzo popularne, warto jednak zwrócić uwagę na to, jak układa się Twoje ciało w tej pozycji. Specjaliści zalecają, aby głowa znajdowała się w jednej linii z kręgosłupem. Zauważono, że niska poduszka nadmiernie obciąża szyję, podczas gdy wysoka powoduje jej nienaturalne wygięcie. Odpowiednio dobraną rozpoznasz po tym, że wypełnia przestrzeń między Twoim ramieniem a głową. Niweluje tym samym napięcia mięśniowe i dyskomfort. Pamiętaj, że poduszki do spania na boku są ergonomiczne, dlatego korzystając z nich, możesz liczyć na to, że poranne wstawanie stanie się przyjemnością.


Poduszka do spania na boku, podobnie jak każda inna, swoją konstrukcją powinna wspierać zdrowie kręgosłupa. Gdy należycie podpiera szyję, odciążając mięśnie i stawy, nie musisz obawiać się, że rano obudzisz się z bólem pleców i sztywnością karku. Spanie na boku wywiera korzystny wpływ na Twój układ oddechowy, zwłaszcza jeśli zmagasz się z chrapaniem lub bezdechem sennym. Wybierając tę pozycję leżącą, nie musisz obawiać się zapadania gardła, które sprzyja powstawaniu efektów akustycznych. Jeśli zależy Ci na tym, aby poduszka do spania na boku zachowała swoje właściwości ortopedyczne i higieniczne, wymieniaj ją co 2-3 lata.