Pokaż filtry

Materace ekologiczne

Zależy ci na ochronie środowiska i szukasz materaca, który będzie przyjazny dla klimatu? Postaw na ekologiczne materace, których proces produkcji zostawia mniejszy ślad węglowy w porównaniu do innych materacy. Poznaj naturalne materiały i dowiedz się, jaki naturalny materac wybrać do swojej sypialni.

od 2 372,00 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
od 4 236,00 zł

dla osób z problemami z kręgosłupem, seniora, par, osób pocących się, sportowców

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 25 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Jaki materac ekologiczny warto wybrać?

Nasz sklep internetowy oferuje nowoczesne i ekologiczne materace do spania, które zapewniają zdrowy sen. Jeśli szukasz eko materaca wybierz lateks 100% naturalny, kokos, dodatek olejku rycynowego w materacu, bawełnę w pokrowcu lub tkaninę tencel z włókien drzew. Czym wyróżniają się poszczególne rozwiązania?

Materac ekologiczny z lateksu naturalnego 100%

Lateks 100% naturalny to zdaniem wielu specjalistów najlepszy surowiec do produkcji materacy. Jest wykonany w 100% z naturalnego mleczka kauczukowego, które wytwarza roślina o nazwie kauczukowiec brazylijski. Materace z lateksu naturalnego są pozbawione chemicznych dodatków i syntetycznych zagęszczaczy. Największym i najlepszym producentem lateksu naturalnego jest marka Vita Talalay.

Pianka Naturalis z dodatkiem naturalnego olejku rycynowego

Nasz sklep internetowy oferuje wygodne i ekologiczne materace wykonane z pianki Naturalis. Jest to połączenie pianki wysokoelastycznej i naturalnego olejku rycynowego, który pozyskuje się z nasion rącznika pospolitego. Pianka Naturalis w wypełnieniu materaca ma naturalne właściwości antybakteryjne i wykazuje korzystne działanie na skórę.

Materac naturalny kokosowy

Materac naturalny kokosowy to propozycja dla osób szukających twardego, budżetowego materaca. Włókno kokosowe wykazuje dość dobrą przepuszczalność powietrza, jednak trzeba również pamiętać o tym, że mocno trzyma wilgoć. Nie będzie to zatem dobry wybór dla alergika.

Ekologiczny pokrowiec na materac

Warto wybrać materac z pokrowcem z bawełny lub innowacyjnej tkaniny o nazwie Tencel, którą wytwarza się z włókien drzew. Jest to tkanina podobna do wiskozy, jednak w przeciwieństwie do niej do produkcji Tencelu nie stosuje się żrących środków.