Pokaż filtry

Materace ekologiczne

Zależy ci na ochronie środowiska i szukasz materaca, który będzie przyjazny dla klimatu? Postaw na ekologiczne materace, których proces produkcji zostawia mniejszy ślad węglowy w porównaniu do innych materacy. Poznaj naturalne materiały i dowiedz się, jaki naturalny materac wybrać do swojej sypialni.

od 2 380,00 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
od 4 255,00 zł

dla osób z problemami z kręgosłupem, seniora, par, osób pocących się, sportowców

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 25 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com
Materac Vita Talalay ekologiczne

Jaki materac ekologiczny warto wybrać?

Nasz sklep internetowy oferuje nowoczesne i ekologiczne materace do spania, które zapewniają zdrowy sen. Jeśli szukasz eko materaca wybierz lateks 100% naturalny, kokos, dodatek olejku rycynowego w materacu, bawełnę w pokrowcu lub tkaninę tencel z włókien drzew. Czym wyróżniają się poszczególne rozwiązania?

Materac ekologiczny z lateksu naturalnego 100%

Lateks 100% naturalny to zdaniem wielu specjalistów najlepszy surowiec do produkcji materacy. Jest wykonany w 100% z naturalnego mleczka kauczukowego, które wytwarza roślina o nazwie kauczukowiec brazylijski. Materace z lateksu naturalnego są pozbawione chemicznych dodatków i syntetycznych zagęszczaczy. Największym i najlepszym producentem lateksu naturalnego jest marka Vita Talalay.

Materace ekologiczne

Materac naturalny kokosowy

Materac naturalny kokosowy to propozycja dla osób szukających twardego, budżetowego materaca. Włókno kokosowe wykazuje dość dobrą przepuszczalność powietrza, jednak trzeba również pamiętać o tym, że mocno trzyma wilgoć. Nie będzie to zatem dobry wybór dla alergika.

Ekologiczny pokrowiec na materac

Warto wybrać materac z pokrowcem z bawełny lub innowacyjnej tkaniny o nazwie Tencel, którą wytwarza się z włókien drzew. Jest to tkanina podobna do wiskozy, jednak w przeciwieństwie do niej do produkcji Tencelu nie stosuje się żrących środków.