Fatalne skutki niewyspania

Choć od dziecka słyszymy, żeby wysypiać się każdego dnia, ponieważ sen ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, rzadko mówi się o tym, jakie konsekwencje niosą za sobą zarwane noce i regularne niedosypianie. Nie ma opcji nauczenia naszego organizmu, żeby potrzebował mniejszej ilości snu. Mówi się, że optymalny czas spędzony na śnie to ok. 8 godzin na dobę. Co się dzieje z naszym organizmem, jeśli chodzimy chronicznie niewyspani? Zobacz: Jak dobrać kołdrę idealną do naszych potrzeb?Jak brak snu wpływa na nasz organizm?


1. Spada nasza odporność

Przeziębienie to Twoje drugie imię? Za każdym razem, gdy idziesz na nocną zmianę do pracy, dopada Cię katar? Możesz sobie tłumaczyć, że zaraziła Cię koleżanka z biurka obok, której nie przestawało lać się z nosa, ale źródło Twojej choroby może tkwić w zupełnie innym miejscu. Badania pokazują, że osoby, które spały 7 lub mniej godzin w nocy przez okres dwóch tygodni, są trzykrotnie bardziej narażone na ryzyko złapania wirusa, niż osoby, które spały osiem lub więcej godzin.

2. Narzekasz i szybciej się irytujesz

Zwróciłeś kiedyś uwagę, że jednego dnia niektóre rzeczy irytują Cię o wiele bardziej niż inne? Może zwalasz winę na hormony (i po części masz rację, bowiem sen reguluje ich wydzielanie), ale przyczyny ponownie należy szukać w innym miejscu. Nieprzespane noce pociągają za sobą problemy ze skupieniem i panowaniem nad emocjami.

3. Masz problemy z układem pokarmowym

Regularne niedosypanie może doprowadzić nawet do zapalenia jelit i rozwoju choroby Leśniowskiego Crohna. Dodatkowo brak snu powoduje zwiększone łaknienie na wysokokaloryczne rzeczy.

Zobacz: W którym miejscu w sypialni powinno stać łóżko? Prezentujemy zasady Feng Shui

4. Masz gorszy wzrok

Im mniej śpisz, im dłużej pozostajesz na nogach, tym gorzej widzisz. Osoby, które nie śpią przez dobę mogą czuć się tak, jak po wypiciu butelki wina - obrazy stają się dla nich rozmyte, a ostrość ustępuje miejsca podwójnemu widzeniu.

5. Boli Cię głowa

Z pewnością spotkałeś się ze stwierdzeniem, że kogoś z niewyspania boli głowa. Brak lub niewystarczająca ilość snu wpływają na nasze skupienie, tempo pracy i powstawanie migren!

Sprawdź na jakim materacu się wyśpisz!

Zapomnij już teraz o problemach z zasypianiem. Nasze materace zapewnią Ci najwyższy komfortowy i zdrowy sen. Dzięki najnowszej technologii nasze produkty posiadają gwarancję najlepszej jakości w najlepszej cenie.

Materac Flemino to materac termoelastyczny, który idealnie dopasowuje się do kształtów śpiącej osoby. Pod wpływem ciepła i obciążenia materac zapada się miejscowo doskonale podtrzymując kręgosłup. Pianki, z których składa się produkt są wykonane w najwyższej technologii zapewniając bardzo dobrą cyrkulację powietrza w materacu.

Materac Largo jest materacem sprężynowym kieszeniowym o podwójnej ilości sprężyn – multi pocket. Górną warstwę materaca stanowi elastyczny lateks. Produkt posiada właściwości ortopedyczne, zapewniając zdrowy sen na długie lata. Pokrowiec materaca zawiera jony srebra o działaniu antybakteryjnym.

Data: Mar 1, 2021

Kategorie: Poradnik , Ciekawostki

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 998,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 1 925,00 zł

dla par, seniorów, sportowców, osób nadmiernie pocących się, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
od 2 306,00 zł

dla par o dużej różnicy wagi, sportowców, osób śpiących na boku, osób z problemami z kręgosłupem...

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się