Jak dobrać kołdrę idealną do naszych potrzeb?

Data: lut 24, 2021

Kategorie: Poradnik , Poduszki i kołdry

Dobry sen to zdrowy sen, a historia ta zaczyna się od dobrze dobranego łóżkamateraca i pościeli. O tej ostatniej nie można zapominać. Dobra kołdra to taka, która grzeje w zimie, a latem zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Jak dobrać kołdrę idealną? Wyposażenie naszej sypialni stanowi podstawę dobrego snu. W jej urządzaniu nie można pominąć ważnego tematu, którym jest dobór dobrej kołdry.

W czasach, gdy kołdrę robiono ręcznie, za wypełnienie służyły wełna, pierzę i puch. Wraz z wejściem na rynek tworzyw syntetycznych, wymienione wcześniej materiały naturalne stały się towarami luksusowymi.

Z jakimi rodzajami wypełnienia kołdry spotkacie się najczęściej? Wypełnienie kołdry decyduje o jej jakości, funkcjonalności i termoizolacyjności. Wypełnienia puchowe należą do tych z najwyższej półki. Puch stanowi całkowite upierzenie piskląt, u dorosłych ptaków jest jedynie podszyciem. Kołdry puchowe wykonuje się z puchu gęsiego, który uważany jest za najlepszy na rynku.

Oferowane przez firmę Oferowane przez firmę Expert Snu kołdry puchowe są produktami bezpiecznymi dla zdrowia, a korzystać z nich mogą nawet osoby z problemami alergicznymi - wszystko dzięki zastosowaniu gęstych tkanin, które uniemożliwiają rozwój bakteriom i drobnoustrojom wewnątrz produktu. Wykonanie z naturalnych surowców gwarantuje natomiast przepuszczalność powietrza i zapewnia optymalny poziom wilgotności. Do wypełnienia pościeli puchowych dostępnych w naszej ofercie używa się puchu pochodzenia polskiego, który dzięki swojej wyporności gwarantuje sprężystość i lekkość produktów.

Kołdry wypełnione pierzem są cięższe od puchowych, mają nieco gorsze właściwości termoizolacyjne i są znacznie tańsze.

Kołdry syntetyczne są najbezpieczniejsze dla alergików - nie przyciągają kurzu i roztoczy. Wypełnione są poliestrowym lub silikonowym granulatem. Kołdry syntetyczne są lekkie, a pranie ich w wysokich temperaturach nie naraża ich na odkształcenie. W porównaniu do kołder puchowych są mniej ciepłe, ale za to można je kupić w różnych wersjach - letniej i zimowej.

Przy zakupie kołdry pamiętajcie o doborze właściwego rozmiaru. Odpowiedzcie sobie na pytania: Czy będzie ona użytkowana przez jedną czy przez dwie osoby?, Czy dobrałem odpowiednią wielkość kołdry do rozmiaru łóżka?

Kupując kołdrę zwróćcie także uwagę na jej podszycie. Ma ono wpływ na jej wytrzymałość, wentylację i rozciągliwość.

Dobór odpowiedniej kołdry jest podstawą komfortu naszego spania. Dobrze dobrana gwarantuje ciepło, wentylację i dobry sen.

W poszukiwaniu najlepszej kołdry...

Jeśli poszukujesz najlepszej kołdry, dostosowanej do Twoich potrzeb zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz u nas wiele kołder puchowych oraz syntetycznych na każdą porę roku, stworzonych z najlepszej jakości materiałów.

AMZ ROYAL kołdra puch 100% export to nieziemsko lekka kołdra, której wypełnienie stanowi 100% specjalnie wyselekcjonowanego puchu gęsiego. Kołdra jest szyta w technologii kastetowej co zapewnia lepsze właściwości termoizolacyjne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii kołdrę można prać bez ryzyka jej uszkodzenia.

AMZ BATYST Kołdra antyalergiczna jest stworzona dla osób które poszukują bardzo higienicznego produktu. Kołdra wypełniona jest nowoczesnym 4-kanalikowym włóknem AdVansa zapewniając idealną cyrkulację powietrza. Tkanina została uszlachetniona drobinkami srebra, dzięki czemu kołdra jest antybakteryjna, antygrzybicza i antypleśniowa. Produkt można bezpiecznie prać w domu.

Produkty powiązane z tym wpisem

od 191,00 zł
  • Bestseller
  • Producent: AMZ Szamotuły
  • Rodzaj poduszki: puchowa
  • Wypełnienie: polski puch gęsi 100% export
  • Poszycie: ullia delikatny inlet 70g/m2-batyst
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się