Jak dobrać kołdrę idealną do naszych potrzeb?

Dobry sen to zdrowy sen, a historia ta zaczyna się od dobrze dobranego łóżkamateraca i pościeli. O tej ostatniej nie można zapominać. Dobra kołdra to taka, która grzeje w zimie, a latem zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.

Jak dobrać kołdrę idealną?

Wyposażenie naszej sypialni stanowi podstawę dobrego snu. W jej urządzaniu nie można pominąć ważnego tematu, którym jest dobór dobrej kołdry.

W czasach, gdy kołdrę robiono ręcznie, za wypełnienie służyły wełna, pierze i puch. Wraz z wejściem na rynek tworzyw syntetycznych, wymienione wcześniej materiały naturalne stały się towarami luksusowymi.

Z jakimi rodzajami wypełnienia kołdry spotykamy się najczęściej?

Wypełnienie kołdry decyduje o jej jakości, funkcjonalności i termoizolacyjności. Poniżej omówimy najczęściej stosowane wypełnienia kołder.

  • Wypełnienie puchowe należy do tych z najwyższej półki. Puch stanowi całkowite upierzenie piskląt, u dorosłych ptaków jest jedynie podszyciem. Kołdry puchowe wykonuje się z puchu gęsiego, który uważany jest za najlepszy na rynku. Oferowane przez firmę Expert Snu kołdry puchowe są produktami bezpiecznymi dla zdrowia, a korzystać z nich mogą nawet osoby z problemami alergicznymi - wszystko dzięki zastosowaniu gęstych tkanin, które uniemożliwiają rozwój bakteriom i drobnoustrojom wewnątrz produktu. Wykonanie z naturalnych surowców gwarantuje natomiast przepuszczalność powietrza i zapewnia optymalny poziom wilgotności. Do wypełnienia pościeli puchowych dostępnych w naszej ofercie używa się puchu pochodzenia polskiego, który dzięki swojej wyporności gwarantuje sprężystość i lekkość produktów.
  • Kołdry półpuchowe to ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydać dużych pieniędzy ale oczekują bardzo dobrej jakości produktów. Są to kołdry wyprodukowane z mieszanki puchu i drobnych mięciutkich piórek. W zależności od tego jaki jest stosunek procentowy między tymi wypełnieniami otrzymujemy kołdry lżejsze bądź cięższe.
  • Kołdry wypełnione pierzem są cięższe od puchowych, mają nieco gorsze właściwości termoizolacyjne, są znacznie tańsze i nie można ich prać.
  • Kołdry syntetyczne są najbezpieczniejsze dla alergików - nie przyciągają kurzu i roztoczy. Wypełnione są poliestrowym lub silikonowym granulatem. Kołdry syntetyczne są lekkie, a pranie ich w wysokich temperaturach nie naraża ich na odkształcenie. W porównaniu do kołder puchowych są mniej ciepłe, ale można je kupić w różnych wersjach, między innymi zimowej.

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Przy zakupie kołdry pamiętajcie o doborze właściwego rozmiaru. Odpowiedzcie sobie na pytania:

  • Czy będzie ona użytkowana przez jedną czy przez dwie osoby?
  • Czy dobrałem odpowiednią wielkość kołdry do rozmiaru łóżka?
  • Czy zawijam się w kołdrę niczym naleśnik?

Kupując kołdrę zwróćcie także uwagę na jej poszycie. Ma ono wpływ na jej wytrzymałość, wentylację i rozciągliwość. Szczególną uwagę skierujcie na poszycia naturalne takie jak bawełna, jedwab, batyst czy bambus.

Dobór odpowiedniej kołdry jest podstawą komfortu naszego spania. Dobrze dobrana gwarantuje ciepło, wentylację i dobry sen.

W poszukiwaniu najlepszej kołdry...

Jeśli poszukujesz najlepszej kołdry, dostosowanej do Twoich potrzeb zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz u nas wiele kołder puchowych oraz syntetycznych na każdą porę roku, stworzonych z najlepszej jakości materiałów.

AMZ ROYAL kołdra puch 100% export to nieziemsko lekka kołdra, której wypełnienie stanowi 100% specjalnie wyselekcjonowanego puchu gęsiego. Kołdra jest szyta w technologii kastetowej co zapewnia lepsze właściwości termoizolacyjne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii kołdrę można prać bez ryzyka jej uszkodzenia.

AMZ BATYST Kołdra antyalergiczna jest stworzona dla osób które poszukują bardzo higienicznego produktu. Kołdra wypełniona jest nowoczesnym 4-kanalikowym włóknem AdVansa zapewniając idealną cyrkulację powietrza. Tkanina została uszlachetniona drobinkami srebra, dzięki czemu kołdra jest antybakteryjna, antygrzybicza i antypleśniowa. Produkt można bezpiecznie prać w domu.

Data: lut 24, 2021

Kategorie: Poradnik , Poduszki i kołdry

Wybrane produkty z naszej oferty

od 202,00 zł
  • Bestseller
Producent: AMZ Szamotuły
Rodzaj poduszki: puchowa
Wypełnienie: polski puch gęsi 100% export
Poszycie: ultra delikatny inlet 70g/m2-batyst
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się