W którym miejscu w sypialni powinno stać łóżko? Prezentujemy zasady Feng Shui

Urządzacie sypialnię? Zastanawiacie się, w którym miejscu najlepiej postawić łóżko? Feng Shui jest starożytną, chińską metodą urządzania przestrzeni, której celem jest zagwarantowanie spokoju i harmonii. Oczywiście, ciężko byłoby traktować wywodzące się z Feng Shui rady jako sztywne wytyczne do działania, ale warto je poznać w ramach ciekawostki i inspiracji.

Niektóre ze wskazówek wywodzących się z chińskiej filozofii urządzania przestrzeni na pewno są Wam dobrze znane. Są to dosyć oczywiste i logiczne porady.

Co możemy uzyskać na urządzeniu sypialni zgodnie z zasadami Feng Shui? Naczelnym celem jest tu harmonia i spokój mieszkańców. Feng Shui w sypialni ma sprawić, że miejsce to będzie sprzyjało uspokojeniu, szybkiemu zaśnięciu i przepływowi pozytywnej energii. Wnętrza urządzone z zasadami chińskiej filozofii mają nas chronić i wspierać.

Najważniejsze w sypialni zawsze jest łóżko. Jest ono podstawą, dlatego powinno być wygodne. W żadnym wypadku nie powinna to być rozkładana kanapa czy sofa. Odradza się też kupowania używanych łóżek, które niosą w sobie energię poprzedniego właściciela. Podstawą będzie też wygodny materac.

Łóżko powinno być ustawione tak, by dwójka partnerów miała do niego równy dostęp, czyli odpada ustawienie jednym bokiem do ściany. Za to powinno do niej przylegać wezgłowie. To nie koniec, Feng Shui odradza ułożenie mebla, w którym nasze nogi byłyby skierowane do drzwi, nie akceptowana jest także sytuacja, w której łóżko znajduje się na linii drzwi-okno.

Zgodnie z zasadami Feng Shui dodatki w sypialni powinny występować parami np. dwa stoliki nocne, dwie lampki itd. Jeśli chodzi o kolorystkę, wskazane są kolory naturalne, a odradzane te intensywne. Proponuje się przytłumione oświetlenie, ograniczoną ilość dodatków i lustro. Lustro nie tylko podgrzewa atmosferę w sypialni, ale daje także wrażenie przestronności. Odradza się natomiast zawieszania zdjęć bliskich osób, które mogą sprawiać, że będziemy czuć się obserwowani.

Pamiętajcie, sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy większość doby, musi być urządzona funkcjonalnie i sprzyjać naszemu wypoczynkowi. Zasady Feng Shui są tu prezentowane jedynie jako ciekawostka i inspiracja.

Sypialnia Twoich marzeń!

Już dziś skomponuj z nami swoją wymarzoną sypialnie. Bogata oferta łóżek tapicerowanych z ponadczasowymi zagłówkami oraz eleganckie szafki nocne pozwolą na stworzenie wystroju pasującego do Ciebie!

Jeśli Twoja sypialnia nie należy do największych, polecamy łóżko kontynentalne. Zajmuje ono dużo mniej miejsca niż inne typy łóżek. Korpus posiada pojemnik, który może Ci się przydać na przechowywanie kołder. Dodatkowo występuje możliwość łączenia łóżka z wieloma stylowymi i eleganckimi zagłówkami.

W każdej sypialni, bardzo użytecznym meblem, jest szafka nocna. produkt dostępny jest w różnych wymiarach oraz w różnych tkaninach. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Data: Feb 25, 2021

Kategorie: Poradnik , Ciekawostki

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 187,00 zł

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz na długość 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: dostępny
- opinie:
od 3 234,00 zł

120x200, 140x200, 160x200, 180x200

Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: dostępny
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się