Jaki materac dla nastolatków?

Poradnik przedstawia wskazówki, jak wybrać materac dla nastolatka krok po kroku, które materace będą odpowiednie dla młodzieży, a także jaki materac dla dzieci w wieku szkolnym będzie najlepszym wyborem.

Spis treści:

  • Jaki materac dla młodzieży
  • Jaki materac dla nastolatka
  • Jaki materac dla dzieci w wieku szkolnym

Jaki materac dla młodzieży

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrany materac dla młodzieży przekłada się na komfort snu. Dla nastolatka bardzo ważne jest wysypianie się, aby sprostać trudom dnia codziennego i móc się skupić na nauce. Materace grają główną rolę w naszej sypialni, dlatego na wybór tego odpowiedniego materaca dla młodzieży trzeba poświęcić sporo czasu. Pod lupę bierzemy rodzaj materaca, twardość materaca, a także indywidualne preferencje użytkownika. Materace muszą być dopasowane do wagi i wzrostu nastolatka. Materac dla młodzieży musi uwzględniać to, że w tym okresie dziecko intensywnie rośnie, ma do czynienia z wysiłkiem fizycznym, a jednocześnie młodzież prowadzi siedzący tryb życia. Przekłada się to na bóle kręgosłupa, ale nie tylko. Właściwie dobrany materac dla młodzieży to dobry punkt wyjścia, jeśli chodzi o zdrowy sen. Gdy dziecko wyrasta ze swojego łóżka, warto pomyśleć o materacu, który posłuży mu przez następne 10 lat.

Jaki materac dla nastolatka

Jaki materac dla nastolatka wybrać? Przede wszystkim taki, który łatwo można utrzymać w czystości. Czyszczenie materaca bywa kłopotliwe, dlatego warto, aby materac dla nastolatków miał specjalny pokrowiec na materac, który łatwo zdejmiemy i wypierzemy w pralce. Materace dla nastolatków powinny być także wykonane z antyalergicznego materiału, być odporne na odkształcenia. Bardzo ważne jest to, aby materac był średnio twardy, dopasowany do kształtu ciała, gdyż musi zapewniać prawidłowe podparcie. Do wyboru mamy materace piankowe, materace lateksowe, materace kieszeniowe. Dla nastolatków poleca się materace z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej, które dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając tym samym komfort snu.

Jaki materac dla dzieci w wieku szkolnym

Dla dzieci w wieku szkolnym jednym z popularnych rozwiązań jest materac z termoelastycznej pianki poliuretanowej. Dlaczego akurat tego rodzaju materace cieszą się sporym uznaniem? Ze względu na to, że reagują na ciężar i ciepło użytkownika. Co więcej, zapamiętują jego kształt, dlatego stuprocentowo dopasowują się do ciała, podpierają sylwetkę i odciążają ją w trakcie snu. Pianka łagodzi również bóle pleców i karku oraz zapobiega tworzeniu się drugiego podbródka. Pamiętajmy, że nastolatek czy dziecko w wieku szkolnym potrzebuje więcej snu niż dorosły. Pianka termoelastyczna pozwoli uczniowi na wygodny, efektywny sen. Materace dla młodzieży są także dostosowane do szybkiego wzrostu nastolatka. Wybierając materac o odpowiednich wymiarach, pamiętajmy, aby był co najmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost nastolatka. Wtedy odpoczynek będzie bardziej komfortowy. Pokrowce pomogą zadbać o czystość materacy.

Data: Apr 10, 2021

Kategorie: Poradnik , Wszystko dla dziecka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 427,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 998,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się