Materace dla osób uprawiających sport: materace dla sportowców

Jeśli należymy do grona osób aktywnych fizycznie, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę w naszym codziennym życiu odgrywa sen. Regeneracja jest tak samo potrzebna, jak sport. To dlatego sportowcy powinni z ogromną starannością wybierać dla siebie wybierze najlepsze materace. Jak to zrobić?

Sen w życiu sportowca

Każdy sportowiec wie, że, aby osiągać optymalne wyniki, cieszyć się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i sprawnością, trzeba zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Równie ważny jest także odpoczynek i relaks podczas każdego dnia. Niestety, ale często się o tym zapomina. Kluczowe znaczenie ma wysokiej jakości sen. To podstawa dla regeneracji umysłu i ciała. Powinniśmy zadbać o to, by trwał ok. 8 godzin dziennie. Dzięki temu zachowamy zdrowie i osiągniemy wymarzone sportowe cele. Głównym czynnikiem, który wpływa na efektywny sen, jest dobrze dobrany materac.

Jaki materac dla sportowca?

Materac dla osoby aktywnej fizycznie musi idealnie podpierać całe ciało ze wszystkimi jego krzywiznami. wybierze Idealne materace to takie, które pozwalają kręgosłupowi na pozostanie w naturalnej linii prostej. Gdy mięśnie i stawy nie będą odpowiednio podparte, zamiast się regenerować, będą intensywnie pracować, co z pewnością nie jest pożądane. W czasie snu musimy zadbać o to, aby nasze ciało było rozluźnione. Inaczej rano będziemy budzić się z bólem szyi czy pleców. Do polecanych rozwiązań należy materac z pianki termoelastycznej.

Pianka termoelastyczna idealnie dopasowuje się do ciała, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowego snu. Materace piankowe są przede wszystkim wysoce elastyczne, a jednocześnie odporne na deformacje. Reagują na ciepłotę ciała oraz ciężar użytkownika. Sylwetka jest otulona pianką, a jednocześnie ma wsparcie. Materac dopasowuje się do krzywizn.

Minimalny nacisk

Pianka termoelastyczna zapewnia również wygodny sen ze względu na minimalny nacisk na ciało. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony odpowiedni przepływ krwi w ciele. Nie ma mowy o budzeniu się z uczuciem drętwiejących kończyn. Co więcej, nie musimy przewracać się z boku na bok, aby znaleźć dla siebie wygodną pozycję. Pianka otula ciało, zapewniając nam spokojny sen. To bez wątpienia ukojenie dla ciała, które jest po wysiłku fizycznym.

Higiena snu

Zdrowy sen to także taki, który jest w odpowiednich warunkach. Jeśli dbamy o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, musimy również zadbać o higienę naszego snu. Pianka termoelastyczna utrudnia pojawianie się oraz namnażanie drobnoustrojów, pleśni, grzybów czy bakterii. Wszystko dzięki temu, że posiada otwartokomórkową strukturę, która gwarantuje idealną cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materaca. Do wyboru mamy mnóstwo modeli, dlatego warto wybrać taki, który reguluje mikroklimat na materacu, a jednocześnie przyspiesza proces regeneracji skóry. Materac powinien być dobierany indywidualnie do użytkownika. Jeśli pianka termoelastyczna nie jest dla nas, alternatywą są materace lateksowe czy kieszeniowe.

Materace nadążające ze Tobą!

Jeśli żyjesz w szybkim tempie, lubisz aktywności fizyczne, to na pewno chcesz odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Warto przemyśleć wybór materaca, ponieważ to właśnie podczas snu ładujemy akumulatory na cały następny dzień pełen wyzwań. Zastanawiasz się który materac jest wart uwagi? Z chęcią Ci pomożemy!

Materac Czwarty Etap Talalay Embrance jest to materac posiadający silne działanie relaksujące. Jego górną warstwę stanowi innowacyjny lateks naturalny Talalay Embrance. Posiada on właściwości silnie antybakteryjne i zapewnia idealne dopasowanie do kształtów ciała pod wpływem ciepła i obciążenia. Poniżej znajdują się dwie warstwy sprężystych i elastycznych pianek, które pozwolą Twojemu ciału rozluźnić się i spokojnie przespać całą noc. Produkt ten polecany jest przez wielu sportowców, dlatego i Ty zaufaj ekspertom snu już dziś!

Materac Elfo będzie doskonałym wyborem dla osób poszukujących najwyższego komfortu snu. Dzięki połączeniu pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej, leżąc na materacu Elfo, poczujesz optymalne podparcie kręgosłupa w trakcie snu. Pianka termoelastyczna powoli otula nas, pozwalając na rozluźnienie zmęczonych po całym dniu mięśni. Obie pianki zapewniają swobodną cyrkulację powietrza w materacu, dlatego jest to produkt wysoko higieniczny.


Data: Mar 29, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 372,00 zł

lateks Talalay Natural, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2
Wysokość: 20 cm
- opinie:
od 2 302,00 zł

dla par o dużej różnicy wagi, sportowców, osób śpiących na boku, osób z problemami z kręgosłupem...

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:
od 4 206,00 zł

dla seniora, osób z problemami z kręgosłupem, pocących się, par, sportowców

Producent: GUENO
Rodzaj: lateksowy, piankowy
Twardość: H2 i H3
Wysokość: 25 cm
- opinie:
od 2 380,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się