120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200
Producent: | DREWMAX |
Rodzaj łóżka: | drewniane |
Materiał: | drewno dębowe |
Pojemnik na pościel: | brak |
Nietypowe rozmiary: | na zamówienie |
Podczas wyboru łóżka do sypialni, musimy uwzględnić kilka czynników. Odpowiednie łóżko musi być nie tylko wygodne, ale także estetyczne. W końcu jest to najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu. Jakie łóżko do sypialni wybrać? Oferta jest naprawdę różnorodna. Do wyboru mamy łóżka klasyczne, tapicerowane, drewniane i wiele innych. Oczywiście, jeśli chodzi o estetykę, kierujemy się własnymi preferencjami. Najważniejszy będzie jednak komfort, dlatego warto przyjrzeć się bliżej dostępnym rozwiązaniom.
Zaplanowanie wyposażenia sypialni nie jest łatwym zadaniem. W końcu pokój nocny jest intymnym miejscem, w którym spędzamy aż jedną trzecią naszego życia. Sypialnia musi być przestrzenią do relaksu, odpoczynku i skutecznego wysypiania się. Takie też powinno być łóżko sypialniane. Sypialnia musi być także urządzona zgodnie z naszym gustem. To użytkownicy powinni czuć się w niej dobrze. Głównym elementem, bez którego żadna sypialnia nie może istnieć, jest łóżko. Żadne sofy czy wersalki nam go nie zastąpią. Możemy zdecydować się na łóżko małżeńskie lub łóżko jednoosobowe. Wszystko zależy od tego, czy mieszkamy samodzielnie, czy z drugą połówką. Dobrze dobrane, komfortowe łóżko może być dodatkowo ozdobą sypialni. Do wyboru mamy wiele łóżek, co pozwala na dobranie tego idealnego!
Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się łóżka drewniane. Wszystko ze względu na to, że są to ponadczasowe, klasyczne łóżka, które nie tylko są estetyczne, ale przede wszystkim trwałe. Rama łóżka klasycznego jest przeważnie drewniana lub fornirowana. Dodatkowo dobieramy odpowiedni stelaż i materac. To właśnie te elementy wpływają na nasz ostateczny komfort. Do klasycznego łóżka z drewna najlepiej jest dobrać szafki nocne w tym samym kolorze.
W naszej ofercie znajdziesz łóżka z drewna sosnowego, brzozowego, olchowego, bukowego i dębowego. Każdy z tych rodzajów drewna ma nieco inny wygląd, w jednym słoje i ogólna struktura drewna są bardziej widoczne (jak na przykład drewno bukowe czy dębowe), w innym mniej. Jedne mają bardziej surowy wygląd, inne sprawiają bardziej ciepłe wrażenie. Stosunkowo najbardziej solidnym drewnem jest drewno dębowe oraz bukowe, jednak pozostałe rodzaje także są z powodzeniem wykorzystywanie do produkcji łóżek.
Alternatywą dla łóżek drewnianych są łóżka tapicerowane. Wyróżniamy tutaj 3 grupy produktów: klasyczne łóżka tapicerowane, łóżka kontynentalne i łóżka modułowe. Są one najczęściej obite skórą naturalną, skórą ekologiczną lub tkaniną. Klasyczne łóżko tapicerowane ma z góry określony wzór korpusu i zagłowia - możesz manewrować tylko tkaniną. Łóżko kontynentalne także stanowi gotowy zestaw, jednak jest to mebel wyższy niż tradycyjne łóżko, niezwykle komfortowy. Jednak jeśli tylko chcesz - zaprojektuj swoje łóżko! Taką możliwość daje ci łóżko modułowe - samodzielnie zestawiasz wybrany przez siebie korpus łóżka, zagłowie, nóżki, tkaninę i otrzymujesz spersonalizowane łóżko. Do wyboru mamy wiele modeli zagłówków , jak również korpusów.
Warto sprawdzić, czy dane łóżko jest dodatkowo wyposażone w schowek na pościel. Dzięki niemu zyskujesz mnóstwo dodatkowego miejsca do przechowywania, nie zajmując jednocześnie dodatkowej przestrzeni w sypialni. Możesz także wybrać łóżko z szufladami.
Wybierając łóżko z wysokim zagłówkiem, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego planowane usytuowanie w sypialni - czy nie będzie stało na niskiej ścianie, czy zagłówek się tam zmieści? Dodatkowo jakich wymiarów jest sypialnia? Czy wysoki, efektowny zagłówek nie przytłoczy zbyt mocno pomieszczenia?
Jeśli wybierasz łóżko z niskim zagłowiem, zastanów się w jaki sposób będziesz użytkował łóżko? Czy ma ono służyć tylko do spania, czy może chcesz w łóżku czytać bądź oglądać telewizję? Wyznacz wtedy minimalną wysokość, którą powinien osiągnąć zagłówek, byś mógł z niego wygodnie korzystać. Także jeśli wybierasz zagłówek ze wzorem, zastanów się na czy na niskiej formie będzie on wyglądał tak samo dobrze, jak na wyższym zagłowiu.
Jeśli dysponujesz niewielką sypialnią, możesz zrezygnować z zagłówka, w sytuacji gdy wybierasz łóżko modułowe. Nie musisz doliczać do wymiaru łóżka głębokości zagłówka (to zazwyczaj od 5 do nawet 30cm!) Zamiast tego możesz wybrać zagłówek panelowy lub elementy tapicerowane, montowane bezpośrednio na ścianie, tuż nad wysokością łóżka.
Wybierz taką wysokość łóżka z materacem, byś wygodnie mógł się na łóżku położyć i z niego wstać. Siadając na łóżku twoje stopy powinny swobodnie spoczywać na podłodze, a zgięcie w kolanach stanowić w przybliżeniu kąt prosty.
Wybór typu tkaniny i jej koloru zależy od twoich gustów, planów aranżacji sypialni. Pamiętaj, by nie ulegać modzie - to ty masz się dobrze czuć w swojej sypialni przez najbliższe lata. Jeśli lubisz zmiany, wybierz kolor, który łatwo skomponować z innymi, tak byś mógł manewrować wielokolorowymi dodatkami, jak pościel, narzuta na łóżko, zasłony, poduszki. Jeśli masz w domu zwierzęta wybierz mocniejszą, odporną na zaciągnięcia tkaninę.
Do małej sypialni warto wybrać nieco mniejsze łóżko, by nie przytłoczyło pomieszczenia. Tapicerowane łóżko 140x200 doskonale sprawdzi się w sypialniach w stylu glamour, minimalistycznym czy tradycyjnym. Możesz także wybrać łóżko modułowe bez zagłówka, dzięki czemu zaoszczędzisz nieco miejsca, lub łóżko drewniane.
Dysponując przestronną sypialnią nie musisz ograniczać się rozmiarem łóżka. Minimalny rozmiar łóżka do dużej sypialni to łóżko 160x200. Jeśli chcemy mieć wygodne łóżko dla dwóch osób, powinniśmy wybrać rozmiar minimum 160x200 lub 180x200. Im większa jest sypialnia, tym na bardziej rozbudowaną ramę możemy sobie pozwolić. W takim przypadku bardzo dobrym wyborem będzie łóżko z tapicerowanym zagłówkiem lub wyższe łóżko kontynentalne
Przede wszystkim obok łóżka nie może zabraknąć szafek nocnych. To na nich umieszczamy lampki czy drobiazgi, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Szafki nocne powinny być z tej samej kolekcji co łóżko, abyśmy mieli pewność, że są idealnie dopasowane. Nie przekroczą także wysokości ramy łóżka. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko, którego rama jest zintegrowana z szafkami nocnymi. Sprawdzi się w małej sypialni. Szafka nocna powinna mieć przynajmniej jedną szufladkę, np. na bieliznę, okulary, leki.
W sypialni koniecznie powinna się znaleźć również szafa lub komoda. To dość masywne meble, dlatego można wybrać te z lakierowanymi frontami, które dodają lekkości. Wiele kobiet wybiera do sypialni toaletki z lustrem. To praktyczne, a zarazem stylowe meble. W sypialni unikamy sprzętów elektronicznych, które zakłócają spokojny sen. Niepożądane będą także elementy, które kojarzą się z pracą.
Jeśli poszukujesz swojego wymarzonego łóżka to świetnie trafiłeś. Znajdziesz u nas szeroki wybór nie tylko łóżek ale i niezbędnych mebli takich jak szafka nocna. Już dziś stwórz z nami swoją sypialnię ze snów, która będzie w pełni dostosowana do Twoich potrzeb!
Wybrane produkty z naszej oferty