Jaki stelaż dla osoby otyłej?

Stelaż dla osoby otyłej

Stelaż do łóżka dla otyłych z uchwytami na listwy drewniane

Stelaż dla otyłych powinien być solidny i wytrzymały, dlatego najlepiej sprawdzi się stelaż bukowy o zwiększonej liczbie listewek oraz odpowiednio elastycznych i giętkich listwach. Stelaż musi mieć silikonowe uchwyty nowej generacji, które posiadają amortyzatory, co pozwala zniwelować martwą strefę oraz zwiększają komfort użytkownika. Stelaż dla osób z nadwagą powinien mieć również pas wzmacniający w środkowej części stelaża dla lepszego rozkładu ciężaru.

Jaki powinien być dobry stelaż dla ciężkiej osoby?

Jaki stelaż dla puszystych? Jaki stelaż dla osoby powyżej 100kg wybrać? Jako specjaliści od zdrowego snu z wieloletnim doświadczeniem, praktycznie codziennie spotykamy się z takim pytaniem. Wybór odpowiedniego stelaża ma duże znaczenie nie tylko dla komfortu i wygody snu, ale także dla żywotności samego materaca. Nie każdy wie, że obecność stelaża wpływa bezpośrednio na jakość użytkowania materaca i jego trwałość. Stelaż pełni w łóżku zasadniczo dwie bardzo ważne funkcje. Stelaż elastyczny dla osoby ciężkiej ma tym większe znaczenie, że listwy przejmują drgania i znacznie większe niż standardowo obciążenie, z jakim ciało użytkownika naciska na materac i łóżko. Najlepsze i najbardziej wytrzymałe są listwy z drewna bukowego. Jest to drewno dość twarde, ale podatne na kurczenie się oraz wilgoć, dlatego dobrze przyjmuje bejce oraz lakier, które go zabezpieczają. Często wykorzystywane do produkcji mebli giętych, schodów, progów.

Dobry stelaż elastyczny dla osoby z nadwagą to praktycznie tylko stelaż bukowy. Stelaż dla osoby otyłej powinien mieć zwiększoną liczbę listewek, które powinny być drobne i maksymalnie gęsto rozmieszczone. W ten sposób stelaż zapewnia elastyczność, a listwy pracują bardziej punktowo. Osoby o dużej wadze powinny wybierać zwłaszcza stelaże wyposażone w specjalną taśmę (pas) wzmacniający, dzięki czemu stelaż zapewnia lepszy rozkład ciężaru ciałą użytkownika. Na rynku można też znaleźć rozwiązania z drewna brzozowego, jednak taki wybór nie sprawdzi się dla bardzo ciężkiej osoby. Oprócz funkcji amortyzacji stelaż ma również znaczenie dla higieniczności samego materaca. Człowiek w trakcie snu wydziela wraz z potem wilgoć, która gromadzi się w materacu. Jeśli położymy materac bezpośrednio na podłodze, to wilgoć nie będzie mogła zostać odprowadzona, co z czasem może doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów i gnicia materaca. Dlatego dobry stelaż dla osoby otyłej czy po prostu dla każdej osoby to stelaż, który zapewni prawidłowy przepływ powietrza pod materacem.

Stelaż elektryczny dla osoby z nadwagą - czy to dobry wybór?

Stelaż regulowany elektrycznie to nieprawdopodobny poziom komfortu i wygody. Jest to również ciekawe rozwiązanie dla osób z nadwagą, bo takie rozwiązanie ma wiele zalet (nie tylko zresztą dla osób otyłych):

  • odciążenie pleców - stelaż elektryczny dla osoby z nadwagą to przede wszystkim dobry sposób na wyregulowanie odpowiedniej pozycji po to, żeby np. odciążyć dolny odcinek kręgosłupa.

  • ograniczenie chrapania, bezdechu sennego - podniesienie głowy ułatwia przepływ powietrza i zmniejsza ucisk na tchawicę, dzięki czemu podczas snu łatwiej jest nie chrapać, a mózg jest odpowiednio dotleniony.

  • ułatwia wstawanie z łóżka - stelaż elektryczny dla ciężkiej osoby pozwala też na łatwiejsze wstawanie z łóżka, co może być dużą zaletą dla osób o bardzo dużej nadwadze z ograniczoną mobilnością.

  • ułatwia trawienie, ogranicza zgagę - stelaż regulowany elektrycznie dla osoby z nadwagą pozwala na niewielkie uniesienie górnej części ciała, co sprzyja eliminacji zgagi i ułatwia trawienie.

  • mniejsze obrzęki nóg - regulowany stelaż pozwala ustawić się w pozycji z uniesionymi nogami, co ułatwia krążenie krwi i ogranicza obrzęk nóg.

Data: kwi 13, 2022

Kategorie: Poradnik , Stelaże