Materace kokosowe - charakterystyka i budowa

Zdrowy i higieniczny sen, to podstawa dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Kluczowym elementem przyjaznego snu, jest idealnie dobrany materac. Jeżeli nie czujesz się komfortowo na obecnie posiadanym materacu, czy rozkładanym łóżku to najwyższy czas aby zadbać o jakość swojego snu. Wśród bogatej oferty naszych materacy, znajdziesz również materace kokosowe. Jeżeli lubisz twardsze podłoże do spania, liczysz na komfortowy sen bez porannego bólu pleców i karku, to powinieneś zainwestować właśnie w materac kokosowy. Jakie materace kokosowe znajdują się w naszej ofercie? Czym się charakteryzują? Zapraszamy do lektury.


Spis treści:

Materac kokosowy - co to jest?

Materac Zeus Lux - budowa

Materac Tahaiti - budowa

Materac Palmea - budowa

Materac Estrella Lux Kokos - budowa

Materac Estrella Lux 1/2 Kokos - budowa

We wpisie przeczytasz charakterystykę naszych materacy kokosowych.

Materac kokosowy - co to jest?

Materacem kokosowym nazywamy taki produkt, który jest wzbogacony o warstwę maty kokosowej. Jest ona wykonana z naturalnych włókien orzecha kokosowego, które są twarde w dotyku. W naszej ofercie znajdują się materace z matami kokosowymi, które są wzbogacone o wtopionym lateksem. Powoduje to, że mata kokosowa ma jeszcze lepsze właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwalergiczne. Dodatkowo są one niezwykle elastyczne trwałe.

Materac Zeus Lux

Ten materac posiada dwie maty kokosowe o różnych grubościach, usytuowane w różnych warstwach materaca. Pierwsza ma grubość 3 cm i znajduje się między górną warstwą pokrowca a warstwą lateksu. Mata kokosowa połączona z końskim włosiem, ma w tym miejscu funkcję usztywniającą i stabilizuje całą konstrukcję materaca. Druga mata kokosowa znajduje się na samym dole konstrukcji, nad spodnią warstwą materaca. Ma ona 0,5 cm grubości i także jest zmieszana z włosiem końskim. 

Materac Tahaiti

Posiada w swojej budowie dwie maty kokosowe. Są one ułożone naprzemiennie między trzema warstwami lateksu. Obie mają grubość 3 centymetrów. Ich zastosowanie w materacu Tahaiti powoduje, że staje się on wyjątkowo stabilny oraz sztywny, będzie on idealnym wyborem dla użytkownika gustującego w bardzo twardych powierzchniach spania. Materac ten ma właściwości terapeutyczne ze względu na swoją budowę, potrafi zniwelować uciążliwe bóle pleców. Pozwala zachować najwyższą higienę snu - mata kokosowa jest idealna dla alergików, a jej łatwa przepuszczalność powietrza umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Materac Palmea

W materacu Palmea występuje jedna warstwa maty kokosowej o grubości 0,5 cm. Usytuowana jest w górnej warstwie materaca, bezpośrednio pod pokrowcem. Płyta kokosowa umieszczona w tej warstwie gwarantuje doskonałą higroskopijność i pochłania wszelką wilgoć. Odpowiada także za odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca na zewnątrz konstrukcji.

Materac Estrella Lux Kokos

W powyższym typie materaca występują dwie maty kokosowe, obie mają grubość 0,5 cm. Maty znajdują się w środkowej części materaca i zamykają od dołu i od góry warstwę sprężyn woreczkowych. Ich główna funkcja to wchłanianie i odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca i sprawiają, że sprężyny woreczkowe, są idealnie suche przez lata czas użytkowania. Maty zapewniają niezwykle wysoką higienę snu. Ten rodzaj materaca jest polecany dla osób które gustują w twardych podłożach podczas snu. Ze względu na zastosowanie maty kokosowej oraz sprężyn woreczkowych materac Estrella Lux, idealnie nadaje się dla seniorów - zachowuje stabilność konstrukcji potrzebną do stabilizacji pleców, ale jest także elastyczny i przyjemnie otula użytkownika.

Materac Estrella Lux 1/2 Kokos

Ten rodzaj materaca różni się od poprzedniego faktem, że posiada jedną matę kokosową o grubości 0,5 cm. Znajduje się ona w górnej warstwie materaca, pod lateksem lecz nad sprężynami woreczkowymi - podobnie jak w przypadku materaca Estrella Lux Kokos. Mata kokosowa odpowiada za optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Data: maj 3, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

1 796,00 zł od 1 347,00 zł

lateks, kokos

  • Promocja
  • -25%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: lateksowy
Twardość: H4
Wysokość: 16 cm
- opinie:
811,00 zł od 608,25 zł

sprężyny woreczkowe, pianka T25, kokos

  • Promocja
  • -25%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
1 650,00 zł od 1 237,50 zł

lateks, kokos

  • Promocja
  • -25%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: lateksowy
Twardość: H4
Wysokość: 16 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się