Filtruj produkty
Wyczyść filtry

ROZMIAR

PRZEDZIAŁ CENOWY

290,00 zł - 1 430,00 zł

Wysokość stelaża

Aktywne filtry
od 543,00 zł
  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj stelaża: bez regulacji
Rodzaj drewna : brzozowe
Ilość listew: 28
Szerokość listew: 35 mm
Regulacja twardości: tak
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Stelaże 120x220

Dobry, duży stelaż 120x220 cm? Jeśli szukasz takiego stelaża, to prawdopodobnie szukasz też wygody i komfortu. Nasz sklep internetowy oferuje stelaże w rozmiarze 120x200 i innym. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni stelaż, który będzie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. Stelaż zapewnia amortyzację, wentylację i dba o funkcjonalność materaca. Bez stelaża ciężko jest się dobrze wyspać. Wybieramy najlepszy stelaż 120x220 cm.

Typy stelaży do łóżek - stelaże 120x220 do sypialni i inne

Jest wiele rodzajów stelaży do łóżek, które mogą różnić się rodzajem zastosowanych materiałów, gęstością rozstawienia listew i grubością samych listew, sposobem montażu, elastycznością czy przeznaczeniem. Możemy wskazać stelaże regulowane i bez regulacji, a wśród tych pierwszych znajdziemy zarówno klasyczne stelaże regulowane ręcznie, jak i nowoczesne i zaawansowane technologicznie wyroby, gdzie pozycję ciała można praktycznie dowolnie ustalić nawet za pomocą pilota czy telefonu. W dobrych salonach sypialnianych i sklepach meblowych można znaleźć mnóstwo stelaży, dzięki czemu bez trudu znajdziemy model dopasowany do naszego budżetu, rodzaju i wielkości łóżka czy wagi. Jaki typ i wielkość stelaża wybrać? Jakie drewno? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaki rodzaj drewna?

Zawsze polecamy, aby szukać stelaża z najbardziej wytrzymałego i elastycznego rodzaju drewna.W salonach sypialnianych i sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć różne stelaże. Najczęściej będzie to stelaż sosnowy, brzozowy lub bukowy. Tak naprawdę nie warto wybierać stelaża z drewna sosnowego, bo taki stelaż nie przetrwa długo, jest mało elastyczny i wytrzymały, sprawdzi się jedynie dla dziecka. Nieco lepsze są stelaże brzozowe, które są bardziej wytrzymałe i elastyczne, jednak wciąż nie aż tak, jak choćby stelaże bukowe. Stelaż brzozowy może być dobrym wyborem do pokoju dorastającego dziecka czy nastolatka, ewentualnie dla bardzo szczupłej osoby. Może się też sprawdzić w przypadku niskiego materace o niewielkiej wadze i bardzo szczupłej osoby o drobnej budowie ciała. Szukasz naprawdę dobrego stelaża? To bez wątpienia stelaż bukowy, jest mocny, wytrzymały i bardzo elastyczny. Stelaż bukowy nadaje się dla osób ciężkich, z nadwagą lub otyłością, jako stelaż pod ciężki i duży dwuosobowy materac czy pod wyjątkowo wysokie modele materacy, które więcej ważą. Stelaż wykonany z drewna bukowego to jakość na długie lata.

Wytrzymały stelaż 120x220

Stelaż 120x220 to nietypowy i rzadko spotykany wybór. Jest to stelaż do dużego i długiego łóżka dla jednej osoby. Wytrzymały i dobry stelaż 120x220 powinien być wykonany z drewna bukowego. Tylko ten materiał oferuje najlepszy stosunek wytrzymałości do elastyczności. Taki stelaż w rozmiarze 120x220 czy w innym powinien mieć ponadto inne udogodnienia takie jak choćby gumowe uchwyty, które wspomagają amortyzację i wyciszają pracę listewek stelaża. Listwy w stelażu powinny być wąskie, gęsto rozmieszczone, wytrzymałe i elastyczne. Dla kogo sprawdzi się naprawdę mocny stelaż 120x220? Z pewnością dla osób ze wysokich, a nawet bardzo wysokich, osób nieco cięższych, o mocnej budowie ciała. Mocny stelaż będzie też potrzebny pod duże i ciężkie materace o większej niż przeciętnie wysokości. Warto rozważyć wybór mocnego stelaża zwłaszcza pod materac lateksowy czy piankowy, które zwykle są dość ciężkie, a waga materaca ma zwykle duże znaczenie dla samego stelaża. Zadbaj o łóżko, materac, ale nie zapomnij o stelażu!

Stelaże 120x220 bez regulacji czy z regulacją?

Oprócz rodzaju drewna, każdy stelaż można też zaklasyfikować pod względem tego czy jest to stelaż z regulacją, czy bez. Zwykle stelaż nie posiada opcji regulacji, czyli, że nie ma możliwości ustawienia pożądanej pozycji materaca i łóżka. W przypadku stelaża 120x220 z regulacją można natomiast ustawić pożądaną pozycję na przykład podnieść nogi czy wypionować nieco oparcie. Stelaż z regulacją 120x220 to przede wszystkim ogromna wygoda i komfort, a takie rozwiązanie idealnie sprawdza się zwłaszcza u osób spędzających w łóżku dużo czasu, u osób kontuzjowanych czy chorych, które nie wstają zbytnio z łóżka. W tej kategorii produktów możemy podzielić także stelaże na modele z opcją regulacji ręcznej i automatycznej. Jeśli ktoś już zdecyduje się na taki stelaż, to polecamy wybrać model z automatyczną regulacją, bo można bardzo łatwo i szybko w ten sposób ustawić pożądaną pozycję lub w razie potrzeby szybko ją skorygować. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które z pewnością wielu osobom przypadnie go gustu.