Filtruj produkty
Wyczyść filtry

Kołdry 200x200

Aktywne filtry
Następna strona


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Kołdry 200x200

Wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej kołdry. Dobra kołdra to taka, która grzeje odpowiednio w okresie jesienno-zimowym, z kolei latem gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów kołder, dlatego dość łatwo się pogubić, jeśli chodzi o rodzaje wypełnień czy poszyć.

Nie ulega jednak wątpliwości, że kołdra jest elementem wyposażenia każdej sypialni, dlatego powinniśmy przywiązywać sporą wagę do tego, jaką kołdrę wybieramy. Niegdyś najpopularniejsze były kołdry wypełnione naturalnymi ocieplaczami, np. pierzem, puchem, wełną. Współcześnie do wyboru mamy także sztuczne materiały, jednak wcale nie zdominowały one naturalnych wypełnień, które obecnie są towarami z górnej półki.

Jakie wypełnienie kołdry?

Najważniejszym kryterium podczas wyboru kołdry 200x200 jest jej wypełnienie. To właśnie ono decyduje o jakości, termoizolacyjności, funkcjonalności danej kołdry, a także wpływa istotnie na komfort jej użytkowania. Do wyboru mamy wiele rodzajów wypełnień, jednak do najpopularniejszych należą:

  • - puch - kołdry puchowe to ekskluzywne produkty, które mogą pochwalić się wysoką trwałością. Wypełnione są miękkimi ptasimi piórami. Mogą być wykonane z puchu gęsiego, który jest uważany za najlepszy, lub kaczego. Kołdry puchowe można nazwać tradycyjnym polskim towarem. Tego rodzaju modele mają sporo zalet. Przede wszystkim bardzo dobrze grzeją, a jednocześnie doskonale odprowadzają wilgoć i pot, przez co pozwalają skórze oddychać. Sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem, gdyż działają jak membrana. Są także niezwykle lekkie, a dodatkowo są produktem w stu procentach naturalnym i ekologicznym - polecanym także dla alergików. Warto wiedzieć, że puchowe kołdry różnią się jakością. Lepsze będą te wypełnione puchem gęsim - jest on bardziej sprężysty i wytrzymały niż puch kaczy. Jakość będzie zależeć także od gatunku gęsi oraz z jakiej jej części podchodzi. Niektórzy producenci oznaczają puch, np. D1, D2 itp., dlatego wybór powinien być nieco łatwiejszy. W razie potrzeb, udzielimy wszelkich niezbędnych wskazówek w naszych salonach!
  • - pierze - alternatywą dla puchu jest pierz. Pierze to ptasie pióra z puchem. Kołdry z tego rodzaju wypełnieniem są tańsze, ale jednocześnie są nieco cięższe, a także mogą pochwalić się trochę gorszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Plusem jest jednak to, że kołdry wypełnione pierzem są w stu procentach naturalne. Wiele osób decyduje się właśnie na tego rodzaju modele ze względu na atrakcyjną cenę. Podobnie, jak w przypadku kołder puchowych, lepsze będą te, które posiadają pierze gęsie. Na jakość kołdry 200x200 będzie także wpływać stopień wypełnienia komór.

Warto wiedzieć, że kołdry, które składają się z 75% pierza oraz 15% puchu nazywane są kołdrami półpuchowymi. Warto kupować je jedynie u sprawdzonych producentów, w renomowanych salonach, jak właśnie Expert Snu. Wiele firm oferuje, niestety, podróbki, np. kołdry, które składają się z puchu i waty. U nas to nie grozi!