Jak dobrać materac do wagi?

Z tekstu dowiesz się, jak odpowiednio dobierać materace, uwzględniając stopnie twardości. Podpowiadamy także, jak dobrać twardość materaca do wagi, które materace sprawdzą się najlepiej dla dziecka, jak również przedstawiamy, jak dobrać materac do wagi w ciąży i czy jest wtedy konieczna jego wymiana.

Spis treści:

 • Jak dobrać twardość materaca do wagi
 • Jak dobrać materac do wagi dziecka
 • Jak dobrać materac do wagi w ciąży

Jak dobrać twardość materaca do wagi

Zastanawiasz się nad tym, jak dobrać twardość materaca do wagi? Producenci znacząco ułatwili zadanie użytkownikom, stosując odpowiednie oznaczenia. Przeglądając dostępne materace lateksowe, materace piankowe, materace kieszeniowe i inne w sklepach internetowych, możemy spotkać się z oznaczeniem H - hardness, czyli twardość. Istnieją cztery stopnie twardości materacy: H1, H2, H3, H4. H1 to materac miękki, H2 to materac średniomiękki, H3 to materac średniotwardy, z kolei H4 to materac twardy. Jak to się ma do wagi użytkowników? Materac H1 będzie odpowiedni dla osób o wadze do 60 kg. Twardość materaca H2 poleca się osobom o wadze do 80 kg, z kolei powyżej 80 kg powinniśmy wybrać twardość H3. Osoby o wadze powyżej 100 kg powinny wybierać materace z oznaczeniem H4.

Jak dobrać materac do wagi dziecka

W przypadku wyboru materaca dla dzieci, kierujemy się nie tyle symbolami i oznaczeniami twardości, co indywidualnymi potrzebami dziecka. Dla dzieci polecane są materace z pianki wysokoelastycznej, które reagują na kształt oraz ciepłotę ciała dziecka, zapamiętując jego kształt. To dlatego są stuprocentowo dopasowane do użytkownika. Przeważnie dla dziecka wybiera się materace z oznaczeniem H1 lub H2, jednak warto zwracać uwagę przede wszystkim na jakość materaca dla dzieci. Jeśli dziecko wyrasta ze swojego łóżeczka, pamiętajmy, że lepszym wyborem będzie zakup solidnego materaca, który posłuży dziecku przez najbliższe 10 lat. Materace z pianki będą z pewnością rozsądnym wyborem. Jeśli okażą się zbyt miękkie, można dodatkowo dokupić matę kokosową.

Jak dobrać materac do wagi w ciąży

Proporcje ciała przyszłych mam zmieniają się. Przeważnie kobiety przybierają także na wadze. To dlatego ważne jest, aby materac dla ciężarnej odpowiednio rozkładał ciężar na całej jego powierzchni. Dzięki temu odciążymy biodra i ramiona. Przyszłym mamom poleca się materace lateksowe. Są one elastyczne i sprężyste, dlatego bardzo dobrze dopasowują się do ciała. Lateks świetnie rozkłada ciężar ciała na całej powierzchni. Nierzadko materac lateksowy jest wyposażony w strefy twardości, dzięki którym kobieta ma zagwarantowane lepsze wsparcie. Alternatywą są materace termoelastyczne. Redukują nacisk na ciało, dlatego nie odczuwa się w znacznym stopniu dodatkowego ciężaru. Zdaniem specjalistów, to najlepsze materace do spania w ostatniej fazie ciąży. Jeśli jednak wybierzemy inny materac, można zdecydować się na na nakładkę termoelastyczną. To cienki materac, który nadaje cechy termoelastycznego materaca bazowemu. Na czas ciąży będzie to świetne rozwiązanie.

Data: kwi 9, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

2 324,00 zł od 1 626,80 zł

dla par, nastolatków, dla osób szczupłych, dla osób cięższych, dla osób z problemami z kręgosłupem

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:
1 821,00 zł od 1 274,70 zł

dla alergików, osób pocących się, dla osób cięższych, seniorów, sportowców

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
686,00 zł od 493,92 zł

sprężyny woreczkowe, pianka T35

 • Promocja
 • -28%
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H2
Wysokość: 19 cm
- opinie:
2 426,00 zł od 1 698,20 zł

dla par, seniorów, nastolatków, sportowców, dla śpiących na boku

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2
Wysokość: 23 cm
- opinie:
3 432,00 zł od 2 402,40 zł

dla par, seniorów, nastolatków, alergików, sportowców, dla osób cięższych

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: lateksowy, piankowy
Twardość: H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się