Jak powstają materace? Nowoczesne technologie na rynku

Komfort snu jest niezwykle ważny. Wpływa na niego zarówno pora, o której kładziemy się spać, jak i liczba przespanych godzin. Równie istotne jest przygotowanie miejsca do spania. Wysokiej jakości materac zapewni nam wygodę, a przede wszystkim zatroszczy się o nasze zdrowie. Wbrew pozorom zakup materaca do łóżka nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nie wystarczy tylko dopasować rozmiar. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą przesądzić o tym, czy rano będziemy wstawać wypoczęci. Odpowiednia twardość, materiał przepuszczający powietrze, wypełnienie odporne na odkształcenia – to tylko niektóre elementy, jakie należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem zakupów. Warto zatem przyjrzeć się, jak powstają materace, by później dokonać właściwego wyboru.

Technologie wytwarzania materacy zmieniają się z upływem czasu. Wykorzystywane są nowe techniki, nowe materiały – wszystko po to, by poprawić komfort użytkowania. Producenci muszą być na bieżąco, żeby nieustannie wprowadzać innowacyjne rozwiązania i zaskakiwać klientów ciągle poszerzającą się ofertą. Którym technologiom warto przyjrzeć się bliżej, zanim wpiszemy w wyszukiwarkę „materace Katowice”?

Technologia SAT (Supportive Air Technology)

Stosuje się ją w wytwarzaniu ekskluzywnych materacy piankowych typu Serene. Powstaje z wykorzystaniem wielu mikrokapsułek, z czego każda pod wpływem ciężaru uwalnia dodatkowe powietrze. Dzięki tej technologii materac idealnie dostosowuje się do naszego ciała, podpierając kręgosłup we wszystkich miejscach. Materace SAT zmniejszają nacisk, co znacząco poprawia jakość użytkowania i pomaga w zasypianiu.

Technologia EvoPoreHRC (High Resilience Climate) 

Pianka materacowa wykonana tą technologią nie pochłania wilgoci, dzięki czemu nadaje się idealnie dla osób cierpiących na nadmierną potliwość. Jej najważniejszą cechą jest wysoka odporność na uszkodzenia. Nie ma tutaj mowy o odkształceniach, materac nawet po wielu latach korzystania będzie zachowywał swoją twardość i pozostanie elastyczny. 

Technologia Avent02

Technika produkcji materacy wywodząca się ze Szwajcarii. Do wytwarzanej pianki dodawane są olejki z lawendy i innych roślin, co działa uspokajająco i pomaga się zrelaksować. Pianka Avent02 jest bardzo trwała, dostosowuje się do ułożenia ciała i gwarantuje ogromną wygodę. Jest polecana nawet dla osób ze zwyrodnieniami kręgosłupa.

Lateks Talalay

Lateks to materiał dość specyficzny, często wykorzystywany w produkcji materacy. Ten poddany obróbce Talalay jest w 100% naturalny, pozbawiony wszelkich sztucznych dodatków. Powstaje na bazie mleczka kauczukowego i w przeciwieństwie do lateksu kiepskiej jakości nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Talalay znakomicie utrzymuje temperaturę, zachowując przy tym dużą przepuszczalność powietrza. Ze względu na bezpieczeństwo dla zdrowia, materac zrobiony z tego lateksu może znaleźć się nawet w łóżku dziecięcym.

Technologia Octaspring

Technologia hybrydowa, łącząca sprężyny i piankę. Siatka sprężyn w materacach produkowanych tą techniką przypomina nieco plaster miodu. Powstaje z zachowaniem specjalnych otworów, co zapewnia dobry przepływ powietrza. Materace Octaspring są niezwykle elastyczne i dopasowują się do pozycji ciała podczas snu. Eliminują nadmiar wilgoci, co ułatwia zasypianie nawet podczas upalnych nocy. 

Pianka Fusion

Bardzo elastyczna, zapewniająca dobre podparcie dla wszystkich mięśni. Materiały najwyższej jakości sprawiają, że materac z pianką Fusion nie ulega zniekształceniom i utrzymuje się w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Niecodziennym zabiegiem przy wytwarzaniu tej pianki jest stosowanie specjalnych nacięć, które dzielą materac na różne strefy twardości tak, by każda część ciała mogła spoczywać w wygodnej, zdrowej pozycji. 

Technologia PCM (Phase Material Change)

Chyba trudno o materace o większym komforcie użytkowania niż te wytworzone technologią PCM, opracowaną przez NASA. Tkanina wykorzystana w tych materacach wyposażona jest w wiele kapsułek, które świetnie pochłaniają ciepło wydzielane przez śpiącego i tym samym utrzymują optymalną temperaturę ciała. Materace PCM równie dobrze radzą sobie także z nadmiarem wilgoci. Kapsułki PCM bywają łączone z elastyczną pianką, co z kolei dało początek innej nowatorskiej technologii, jaką jest Clima Fresh. W przypadku materacy z rodzaju Clima Fresh również mamy do czynienia z termoregulacją. Dodatkowo do jej składu dodawana jest sól srebra, co z kolei daje właściwości antybakteryjne.

Inne technologie wykorzystywane w produkcji materacy

Materac Katowice może zostać wykonany również jedną z tych technik:

  • Core Support Center – dodatkowe utwardzenie w środkowej części materaca służy lepszemu podparciu ciała;
  • ViscoGel – hybryda dwóch rodzajów pianek z wykorzystaniem wstawek żelowych, które poprawiają elastyczność;
  • Neroli – dodany do pianki olejek neroli posiada właściwości pielęgnujące skórę;
  • system Pocket Spring – wykorzystywany w materacach sprężynowych. Sprężyny nie łączą się ze sobą bezpośrednio, co decyduje o równomiernym rozłożeniu masy ciała;
  • Solid Edge HD System – dzięki wzmocnieniom na krawędziach, zwiększa się powierzchnia użytkowa materaca, co jeszcze bardziej poprawia komfort.

Data: Apr 6, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 998,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 2 427,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 925,00 zł

dla par, seniorów, sportowców, osób nadmiernie pocących się, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się