Jak materac wpływa na zdrowy sen?

Każdy zgodzi się z faktem, że właściwie dobrany materac zapewnia użytkownikowi komfortowy, zdrowy sen. Jednak, aby mogło się tak stać, należy go dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wpływ materaca na zdrowie

Pierwszym i podstawowym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, aby materac wpływał pozytywnie na nasze zdrowie, jest zależność pomiędzy samym posłaniem a utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Model materaca, na który się zdecydujemy powinien zapewnić podparcie układowi szkieletowemu. Powierzchnia materaca nie może być ani zbyt miękka, bo ciało będzie się zapadać, ani zbyt twarda, bo nie zapewni odpowiedniego podparcia. W obu przypadkach mięśnie będą zmuszone do wysiłku zamiast odpoczywać.

Kolejnym krokiem jest właściwie dobrana twardość. Podstawowym kryterium wyboru w tym przypadku jest waga ciała użytkownika. Druga kwestia to sama elastyczność materaca. To właśnie te czynniki pozwalają całemu układowi szkieletowemu na odpoczynek. Sen w takich przypadkach nie powoduje bólu, a wręcz ból jest zmniejszony i eliminowany. Nie będziemy także cierpieć na nieprzyjemne dolegliwości. Dobre podparcie przekłada się na komfortowy sen. Użytkownik będzie rzadziej zmieniać pozycje, dlatego nie będzie się budzić. Sen jest wydajniejszy, a my sami bardziej wypoczęci.

Dobrze dobrany materac

Odpowiednio dobrany materac ma kluczowe znaczenie głównie wtedy, gdy zmagamy się z bólem. Jeśli decydujemy się na materac wykonany z pianki termoelastycznej, znacząco podniesiemy jakość naszego snu. Miejsca zmienione chorobowo są cieplejsze, dlatego nasze ciało się rozgrzewa, a pianka bardziej się zapada, przez co odczuwamy mniejszy ból. Termoelastyczna pianka odkształcają się, zmniejsza nacisk. Materiał ten dodatkowo poprawia krążenie krwi, co także jest ogromną zaletą. Pianka termoelastyczna poprawia jakość snu osób, które muszą wiele godzin spędzać w łóżku, dlatego jest świetnym wyborem w przypadku seniorów. Działanie przeciwodleżynowe zapobiega powstawaniu ran, które mogłyby zakłócać skuteczny odpoczynek.

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego nie warto decydować się na żadne kompromisy. Sen na źle dobranym materacu nie tylko pogarsza stan naszej skóry, ale także układu oddechowego - w szczególności wtedy, gdy zmagamy się z alergią. Niestety, ale do materaca dostają się różnego rodzaju zanieczyszczenia - pot, martwy naskórek, kurz. Wszystko to może stwarzać środowisko do rozwoju pleśni, bakterii czy roztoczy. Te mikroorganizmy wywołują reakcję uczuleniową. To bardzo niebezpieczne dla osób, które cierpią na ostre odmiany alergii, a także dla astmatyków. Jeśli borykamy się z alergiami, raczej zrezygnujmy z materacy sprężynowych, gdyż w ich wnętrzu znajduje się sporo miejsca do kumulowania się zanieczyszczeń. Znacznie lepszym wyborem będą wtedy polecane materace piankowe lub materace lateksowe. Do wyboru jest wiele modeli, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.

Zdrowy sen w zasięgu ręki!

Szukasz zdrowego, ortopedycznego materaca, który pozwoli na spokojne i komfortowe przespanie całej nocy? Nie mogłeś trafić lepiej! Sprawdź już dziś co przygotował dla Ciebie Exper Snu. Produkty w naszej ofercie to gwarancja najlepszego wykonania oraz najlepszej ceny!

Materac Bahrain Naturalis będzie doskonałym wyborem dla osób poszukujących miękkiego materaca, który będzie przyjemnie otulał podczas snu. Składa się on z dwóch pianek wysokoelastycznych: pianki Naturalis oraz pianki Komfort Soft. Górną warstwę materaca stanowi pianka Naturalis, która zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a zawarty w niej olejek rycynowy ma prozdrowotne działanie dla naszego organizmu. Obie pianki, posiadają otwarte pory, zapewniając doskonałą oddychalność materaca.

Jeśli wolisz twardsze materace, to na pewno przypadnie ci do gustu Materac Sueno Luxus. Został on stworzony z lateksu naturalnego przy użyciu innowacyjnej technologii Talalay. Proces ten, ukierunkowany jest na zapewnienie jak najlepszej wentylacji materaca. Posiada on szereg mikrokanalików, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Elastyczny lateks naturalny charakteryzuje się świetnym działaniem punktowym na kręgosłup, gwarantując zdrowy sen. Materac dostępny jest w różnych pokrowcach, które można swobodnie ściągać i prać w wysokich temperaturach.

Data: Apr 3, 2021

Kategorie: Poradnik , Ciekawostki

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 380,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 4 206,00 zł

dla seniora, osób z problemami z kręgosłupem, pocących się, par, sportowców

Producent: GUENO
Rodzaj: lateksowy, piankowy
Twardość: H2 i H3
Wysokość: 25 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się