Materac dla studenta - jak go wybrać?

Jeśli właśnie jesteśmy na etapie rozpoczynania studiów lub jesteśmy w ich trakcie i poszukujemy odpowiedniego materaca, który zapewni nam dobre samopoczucie, komfortowy i zdrowy sen, to warto sprawdzić dostępne opcje. Podpowiadamy, jak wybrać trwały, wygodny materac za niewielkie pieniądze, czyli taki, który spełni oczekiwania studenta.

Materac na studencką kieszeń

Nie ma znaczenia to, ile mamy lat i czym się zajmujemy, bowiem odpowiedniego materaca potrzebuje każdy. Tylko wysokiej jakości materac, który będzie indywidualnie dopasowany do użytkownika, zapewni efektywny sen. Wiadome jest, że relaks i regeneracja są bardzo ważne szczególnie dla studentów. To właśnie studenci mają bardzo aktywny tryb życia, często muszą uczyć się nocami, co skutkuje zmęczeniem. Nic w tym dziwnego, że organizm potrzebuje skutecznej regeneracji, aby prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Studencki budżet bywa mocno ograniczony, ale trzeba zaznaczyć, że na dobrym materacu nie powinniśmy oszczędzać. To dlatego, że posłuży nam nawet przez 10 lat. Sprawdzi się nie tylko na czas studiowania. Materac dla studenta to miejsce odpoczynku, ale także podłoże, którego zadaniem jest wspieranie ciała. Jeśli zadbamy o właściwe podparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki, zapewnimy sobie zdrowy sen, energię i koncentrację, a także zero dolegliwości bólowych.

Materac piankowy

Najważniejszą cechą dobrego snu jest oczywiście jego jakość, a nie długość. Aby jakość snu była wysoka i przyniosła oczekiwany rezultat dla organizmu, musimy sobie zapewnić odpowiednie warunki. Jednym z kluczowych czynników jest odpowiednio dobrany materac. Dopasowujemy go do wagi ciała, wzrostu, krzywizn sylwetki, preferencji użytkownika i ewentualnych schorzeń. Idealny materac nie może być ani za miękki, ani zbyt twardy. W miękki materac ciało będzie się zapadać, z kolei twardy nie zagwarantuje odpowiedniego podparcia dla ciała. To właśnie podparcie sylwetki ma tu kluczowe znaczenie. Kręgosłup musi być dobrze podtrzymany i układać się w naturalnej linii prostej. To właśnie materace piankowe są wskazywane jako te, które wspierają kręgosłup i całą sylwetkę. Do wyboru mamy materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Dopasowują się one do kształtu i ciężaru ciała, a użytkownik może się cieszyć ogromnym komfortem. Mięśnie i stawy są odciążone. Pianki termoelastyczne reagują także zwiększeniem elastyczności w odpowiedzi na ciepłotę ciała.

Materac antybakteryjny

Coraz większą popularnością cieszą się także materace antybakteryjne. Trzeba pamiętać o tym, że odpowiednie warunki otoczenia przekładają się na komfortowy sen. Im większa będzie higiena materaca, tym sen będzie lepszy. Łatwość utrzymania materaca w czystości także jest bardzo ważna. Podczas studiowania często się przeprowadzamy, dlatego warto zadbać o to, by nasz materac miał właściwości ograniczające rozmnażanie się bakterii w jego wnętrzu. Materace antybakteryjne są odporne na wilgoć, ciepło oraz alergeny. Wybierzmy te, które posiadają zdejmowany pokrowiec.

Zdrowe, wygodne, w dobrej cenie!

Wiadomo, na studiach liczy się każdy grosz, więc zrozumiałe będzie że wolisz wybrać materac w rozsądnej cenie. Jednak z Expertem Snu tańszy nie znaczy gorszy! Pomożemy Ci dobrać zdrowy i wygodny materac, dopasowany do Twoich potrzeb, z gwarancją najlepszych cen. Już dziś sprawdź naszą ofertę i prześpij wygodnie całą noc.

Materac Estrella to idealny wybór dla osób ceniących sobie komfort snu. Dzięki umieszczeniu każdej sprężyny w oddzielnej kieszonce, materac posiada świetne działanie punktowe na nasze ciało, doskonale podtrzymując naturalną krzywiznę kręgosłupa podczas snu. Górną warstwę stanowi pianka wysokoelastyczna zapewniająca perfekcyjne dopasowanie do kształtów śpiącej osoby. Materac posiada ściągany pokrowiec z możliwością prania w domu.

Materac Piano to doskonały materac wykonany z pianki wysokoelastycznej, pozwalający na najwyższy komfort snu przez wiele lat. Zastosowana w materacu pianka wysokoelastyczna Gueno Elastic, dzięki nowoczesnym procesom technologicznym, świetnie oddycha, zapewniając swobodną cyrkulację powietrza. Produkt ten polecany jest nawet dla osób cierpiących na alergię. Materac posiada wierzchnie profilowania, które pozwolą na jeszcze lepsze dopasowanie naszego ciała. Zainwestuj w swoje zdrowie już dziś!

Data: Mar 24, 2021

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 069,00 zł

dla dziecka, do stelaży regulowanych, seniora, pary

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 17 cm
- opinie:
od 548,00 zł

sprężyny Punktoflex, pianka T25

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się