Jak ustawić łóżko względem kierunków świata?

Mogłoby się wydawać, że ustawienie łóżka do spania względem stron świata jest prostym zagadnieniem. Tymczasem nie wystarczy jedynie wstawienie łóżka do sypialni w dowolnym miejscu. Pod uwagę bierzemy zasady feng shui. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcemy cieszyć się nie tylko estetyką wnętrza, ale także jakością naszego snu. Warto poznać przynajmniej kilka podstawowych zasad.

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak ustawić łóżko w sypialni, aby nasz sen był jak najbardziej jakościowy. Najlepszym wyborem jest właśnie ustawienie łóżka względem stron świata. Wynika to ze sztuki feng shui. To wschodnia praktyka planowania przestrzeni, w której ustawienie łóżka ma ogromne znaczenie. Celem feng shui jest osiągnięcie zgodności wnętrza ze środowiskiem naturalnym. Choć wiele osób sceptycznie podchodzi do tej praktyki, nie ulega wątpliwości, że magnetyzm Ziemi wpływa na nasze funkcjonowanie, dlatego nie warto jej ignorować - szczególnie wtedy, gdy wstawiamy łoże do sypialni. Jeśli nieustająco czujemy się niewyspani, mamy problemy z zasypianiem i nie wiemy, co może być tego powodem, przyczyną może być złe ustawienie łóżka względem stron świata. Jeżeli mamy taką możliwość, warto wcielić zasady feng shui w życie.

Jeśli w  życiu i urządzaniu swoich wnętrz podążasz za tą starożytna praktyką planowania przestrzeni  skorzystaj z poniższych wskazówek. Jeśli dopiero zaczynasz urządzanie sypialni , szukasz w życiu równowagi, a może w Twoim związku nie układa się najlepiej , wypróbuj poniższe rady. Są wnętrza w których czujemy się dobrze i takie, z których najchętniej wyszlibyśmy po 5 minutach. Dlaczego? Może to kolory, a może ustawienie mebli? Może jedno i drugie?

Drewmax

Ustawienie łóżka względem stron świata

W sypialni spędzamy 1/3 życia warto zadbać, aby była to przestrzeń  harmonijna i wypełniona pozytywną energią, dzięki temu nasz sen będzie zdrowy, regenerujący, wartościowy, a my pełni sił witalnych.

Filozofia feng shui w dużej mierze składa się z zakazów, jednym z ważniejszych jest brak aprobaty dla składanych kanap i sof. Sugerują one tymczasowość, pośpiech, brak stabilizacji, a więc są zaprzeczeniem tego, czym sypialnia być powinna.Od czego więc zacząć tworząc sypialnię marzeń- oazę spokoju, naszą cichą przystań, enklawę?

* Usytuowanie sypialni  -  już w starożytnych Chinach zaobserwowano jak mocno miejsce, w którym funkcjonujemy, wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie oraz sukcesy życiowe. Współcześnie tę  wiedzę stosuje się w dużej mierze do wnętrz gdyż mamy coraz mniejszy wpływ na nasze otoczenie zewnętrzne. Zasady Feng Shui są z wielkim sukcesem wykorzystywane do aranżacji domów i  mieszkań . Według tej filozofii sypialnia powinna znajdować się w południowo-zachodniej części domu, to sektor związków, takie usytuowanie pomieszczenia pomoże wzmocnić więź między partnerami.

*Kolory – czerwony kolor miłości , ale... Ten energetyczny, emanujący pasją i namiętnością kolor świetnie sprawdzi się  w sypialni. Warto jednak postawić na nieco przygaszony odcień ― nadmiar czerwonego może sprawić, że pokój będzie zbyt dynamiczny, aby można było się w nim wyciszyć i zrelaksować. Warto postawić na dodatki w tym kolorze : obrazki, poduszki, narzutę, świece. Unikajmy  wyrazistych, stymulujących do działania kolorów ścian, postawmy raczej na spokojne kolory ziemi, biele, beże, delikatne brązy, żółcienie,czy róże.
Czerwona poduszka
*Umiejscowienie łóżka - Wstawiając łózko do sypialni, musimy pamiętać o kilku zasadach. Łóżko powinno być ustawione w ten sposób, aby głowa była skierowana na północ, z kolei nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało jest niczym antena. W tym układzie głowa to plus, z kolei nogi to minus. By naładować w pełni nasze witalne moce, właśnie to ustawienie jest najlepsze. Można to porównać do ładowania baterii. Ważne jest to, w jaki sposób wkładamy akumulatory do ładowarki - tam samo istotny jest fakt, w którą stronę układamy się do snu. Aby wystąpił naturalny przepływ energii, głowę układamy na północ - wtedy zasypiamy szybciej, a rano wstajemy zregenerowani.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak urządzić sypialnię, ustawienie łóżka ma niebagatelne znaczenie. Co więcej, łóżko powinno być ustawione w taki sposób, aby było widoczne zaraz po wejściu do sypialni. Najlepiej, jeśli znajduje się w przekątnym rogu od drzwi. Jeśli nie mamy takiej możliwości, spróbujmy je ustawić tak, aby w jak najmniejszym stopniu znajdowało się na linii łączącej drzwi do pokoju z oknem. Zagłówek powinien być dostawiony do ściany, a za wezgłowiem musi znajdować się pełna ściana.

Kolejną istotną kwestią jest to, abyśmy mieli zapewniony dostęp do łóżka z trzech stron. Niestety, ale w małych sypialniach jest to często niemożliwe. Warto wtedy zrezygnować z innych mebli, by osiągnąć pożądany stan. Na przedłużeniu linii łóżka nie mogą znajdować się ciężkie meble, np. komody czy szafy. Z kolei przed łóżkiem zadbajmy o jak najwięcej wolnej przestrzeni. Im mniej przedmiotów w sypialni, tym lepiej. Nie gromadźmy niepotrzebnych rzeczy pod łóżkiem. Dobrą praktyką jest także umieszczenie w pokoju roślin doniczkowych.

Umiejscowienie łóżka w pokoju

Sypialnia a oświetlenie

Istnieje jeszcze kilka zasad feng shui dotyczących oświetlenia w sypialni i gromadzenia przedmiotów. Warto się ich trzymać, by osiągnąć pożądany stan. O co zadbać?

 • - zrezygnujmy z górnego światła,
 • - zainwestujmy w kotarę lub żaluzje,
 • - warto umieścić w sypialni lampę solną, która jonizuje powietrze i ułatwia zasypianie,
 • - zrezygnujmy ze zbędnych dodatków, bibelotów, zdecydowanie lepiej postawić na prostotę,
 • - umieśćmy w sypialni rośliny, ale nie przesadzajmy z ich ilością, gdyż zabierają one tlen,
 • - pozbądźmy się rzeczy, które gromadzą kurz, np. pluszowe zabawki,
 • - zrezygnujmy z umieszczania w sypialni ostrych przedmiotów czy pamiątek rodzinnych,
 • - nie powinniśmy umieszczać także w sypialni zdjęć swojej rodziny, przodków,
 • - schowajmy ubrania, które nosiliśmy w ciągu dnia - szczególnie wtedy, gdy był to ciężki i stresujący dzień,
 • - nie zasypiajmy przy włączonym telewizorze czy komputerze,
 • - nie przesadzajmy z liczbą luster,
 • - nie wchodźmy w butach do sypialni,
 • - unikajmy na ścianach koloru brązowego czy szarego, jeśli nie chcemy się wpędzać w nostalgiczny nastrój.

Stwórz sypialnię marzeń z nami!

Już wiesz w jaki sposób urządzić swoją sypialnię ze snów, która zagwarantuje Tobie najwyższy komfort. Zastanawiasz się jakie produkty będą idealnie dopasowanie do Twoich potrzeb i będą spełniać wszystkie wymagania? Dobrze trafiłeś, nasze produkty to nie tylko gwarancja najlepszych cen, ale również najwyższej jakości wykonania.

Łóżko tapicerowane 81272 to elegancki i ponadczasowy mebel, który sprawi, że Twoja sypialnia nabierze nietuzinkowego wyglądu. Wysoki zagłówek zapewnia nowoczesny wygląd oraz doskonale sprawdza się jako praktyczne podparcie do czytania przed snem. Dzięki ciekawemu pikowaniu, łóżko wygląda bardziej efektownie, ale nie przytłacza sypialni. Łóżko dostępne jest w wielu wytrzymałych tkaninach, które na pewno dopasujesz do swojego stylu.
Łóżko 81272

Teraz czas na najważniejszą część wyposażenia każdej sypialni czyli materac. Materac Medico to innowacyjny materac, który dzięki swojej budowie i najlepszym produktom, zagwarantuje Tobie najwyższy komfort snu. Pinka termoelastyczna pozwoli Twojemu ciału odprężyć się i zrelaksować, a sprężyny kieszeniowe zapewnią jeszcze lepsze potrzymanie kręgosłupa. Użyte do produkcji materiały najwyższej jakości, pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza w materacu, dlatego produkt ten jest bezpieczny i higieniczny. Dodatkowo, materac posiada wytrzymały i prozdrowotny pokrowiec z jonami srebra, aby zapewni Tobie najwyższy komfort.
Materac GUENO Medico

Data: mar 22, 2021

Kategorie: Poradnik , Inspiracje

Wybrane produkty z naszej oferty

1 821,00 zł od 1 274,70 zł

dla alergików, osób pocących się, dla osób cięższych, seniorów, sportowców

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
2 426,00 zł od 1 698,20 zł

dla par, seniorów, nastolatków, sportowców, dla śpiących na boku

 • Promocja
 • -30%
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2
Wysokość: 23 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się