bez pojemnika
80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200
- Bestseller
Producent: | M&K foam Koło |
Rodzaj łóżka: | tapicerowane |
Pojemnik na pościel: | bez pojemnika |
Minimalizm to ponadczasowy styl, który na stałe zagościł w sypialniach na całym świecie. Wyróżnia się prostotą i uporządkowaniem przestrzeni. Doskonale łączy się to z potrzebą relaksu i wyciszenia po całym dniu. Zobacz, jak urządzić minimalistyczną sypialnię i na co zwrócić uwagę przy dekorowaniu takiego wnętrza.
Spośród wszystkich stylów wnętrzarskich, minimalizm wyróżnia się najbardziej przemyślaną i uporządkowaną formą, gdzie do minimum ogranicza się meble i ilość dekoracji. Sypialnia w stylu minimalistycznym to propozycja zarówno dla miłośników klasyki i tradycji, jak i nowoczesności. Wnętrza minimalistyczne mogą być zrobione na modłę zachodnią albo nawiązywać do swoich pierwotnych, azjatyckich korzeni. Minimalistyczny styl charakteryzuje się przede wszystkim bardzo oszczędną formą, w minimalistycznie urządzonej sypialni ilość mebli, dekoracji i dodatków powinna być ograniczona do absolutnego minimum. Minimalizm uwielbia też praktyczność, więc takie wnętrza są zwykle bardzo dobrze przemyślane i zaprojektowane. Tutaj nie ma miejsca na coś, co nie jest niezbędne do codziennego, normalnego funkcjonowania.
W minimalistycznej sypialni jest miejsce na łóżko, które jednak powinno być proste i dobrze, aby nawiązywało do daleko wschodnich tradycji, czyli powinien być to mebel solidny, jednak o surowym wyglądzie i nieskomplikowanej konstrukcji.
W minimalistycznie urządzonej sypialni nie sprawdzą się też bogato zdobione meble, które powinny ustąpić miejsca bardziej pragmatycznym rozwiązaniom. Nie potrzebujesz designerskiego stolika, tylko po to, aby postawić na nim abstrakcyjną rzeźbę. Zamiast tego, lepiej sprawdzi się niewielkie i skromne biurko, przy którym można pracować. Tak mniej więcej w skrócie można wytłumaczyć, na czym polega współczesny minimalizm w sypialni.
Sypialnia urządzona według stylu minimalistycznego ma wiele ciekawych zalet. Przede wszystkim w takim wnętrzu panuje porządek i harmonia, co znacznie sprzyja wypoczynkowi oraz wieczornemu relaksowi, co przecież jest właśnie najważniejsze w pokoju do spania. Niewielka liczba dodatków ułatwia też znacznie sprzątanie. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się wiele różnych materiałów, roślin, tkanin i dekoracji znacznie łatwiej o kurz, co sprzyja alergiom, roztoczom i rozwojowi drobnoustrojów. Minimalistyczna sypialnia jest więc dość higieniczna i z pewnością jest to styl, który zainteresuje wiele osób mających problem z alergiami. Jakie jeszcze zalety ma styl minimalistyczny we wnętrzach?
fot. Łóżko tapicerowane 81272 M&K foam Koło
Sypialnia urządzona w ten sposób wyróżnia się pewnego rodzaju logiką aranżacji, a zachowanie równowagi w przestrzeni powoduje, że jest to idealne miejsce do relaksu i wieczornego wypoczynku. Urządzenie takiej sypialni nie pochłania wbrew pozorom aż tak dużo czasu, jak może się to początkowo wydawać, a proste rozwiązania stanowią o jej głównej sile. Minimalizm w sypialni jest coraz bardziej popularny i dobrze sprawdza się w różnego typu mieszkaniach czy domach. Wnętrza urządzone w taki sposób charakteryzują się interesującym i absolutnie ponadczasowym designem. Nowoczesna minimalistyczna sypialnia, gdzie panuje spójność, ład i porządek to miejsce, które prezentuje się wyjątkowo elegancko i stylowo.
Takie wnętrze można stosunkowo łatwo i niedrogo urządzić, jednak trzeba znać główne zasady i mieć odpowiednio wyrobiony gust. Minimalistyczną sypialnię można urządzić zarówno w dużym i przestronnym pokoju, jak i nawet w kawalerce czy na poddaszu. Mniejsza liczba przedmiotów w pomieszczeniu pozwala się aż tak bardzo nie rozpraszać, co ma wpływ na ogólny poziom relaksu i jakość snu. Ponadto należy otaczać się przedmiotami prostymi, ale zrobionymi z wysokiej jakości materiałów. Meble w sypialni muszą być solidne, funkcjonalne i pozbawione efektownych zdobień, które we wnętrzu minimalistycznym są po prostu zbędne. Minimalistyczna sypialnia sprzyja personalizacji przestrzeni, zwłaszcza w kontekście okolicy łóżka, czyli w tak zwanej strefie wypoczynkowej. Na tle stonowanych kolorów minimalistycznej sypialni, do których należy biały, szary, beżowy i czarny, proste formy będą się ładnie prezentować, jeśli delikatnie wzbogacisz je o drobne kolorowe akcenty. Takie przełamanie kolorystyki z pewnością nie zaburzy panującego w sypialni spokoju i harmonii, a nawet może dodać jej charakteru. Jednak to właśnie w minimalistycznej sypialni trzeba najbardziej uważać, aby nie przesadzić.
Sypialnia urządzona według zasad minimalizmu powinna być utrzymana w stonowanych kolorach. Najlepsze będą takie barwy jak biel, szarość, różnego rodzaju beże czy nawet pastele, choć te spotyka się akurat nieco rzadziej. Wszystkie wymienione kolory stanowią świetne tło dla mebli i dodatków w minimalistycznej sypialni. Nie ma powodu, aby ograniczać się tylko do jednego koloru, bo takie wnętrze będzie po prostu smutne i pozbawione wyrazu. Jeśli wybierzesz jednolitą paletę barw, to warto wiedzieć, że w grę wchodzą też różne jej odcienie, ale maksymalnie możesz wybrać trzy kolory.
fot. Łóżko tapicerowane 81244 M&K foam Koło
W przypadku wyboru mebli i ich kolorystyki, nieważne, czy będzie to minimalistyczna sypialnia urządzona w kamienicy na poddaszu, czy też raczej będzie ona stanowić sporą powierzchnię na osobnym piętrze w dużym domu. Naczelna zasada jest zawsze taka sama: im mniej, tym lepiej.
Bez względu na to, ile mebli do sypialni wybierzesz, to bardzo istotne, żeby były one solidne, wyróżniały się gładką fakturą i prostą formą. Sypialnia w stylu minimalistycznym jest urządzona oszczędnie i schludnie, dlatego każdy pojedynczy mebel bardziej zwraca uwagę i musi być wysokiej jakości. Urządzając pokój sypialniany zgodnie z tym trendem, zwróć uwagę na jakość materiałów. Kiedy ograniczasz się tylko do niezbędnego wyposażenia to możesz sobie pozwolić na wybór lepszych jakościowo mebli i wyposażenia.
W minimalistycznie urządzonej sypialni nie powinno być zbyt wiele dodatków, a główną wartość dekoracyjną mają same meble, które jednak ciężko nazwać dekoracją w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie dodatki do sypialni muszą być starannie dobrane i odpowiednio przemyślane. Co zatem wolno, a czego nie?
fot. Łóżko tapicerowane 80263 M&K foam Koło
Czy zatem to wszystko oznacza, że minimalistyczna sypialnia jest surowa? Niekoniecznie, choć oczywiście może taka być, bo pierwotnie takie wnętrza były tworzone przez mnichów szukających pomocy w koncentracji podczas medytacji.
W minimalistycznej sypialni każdy element ma znaczenie, a wybór wzorów, tkanin i materiałów wykończeniowych jest kluczowy dla osiągnięcia spokojnej, funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni.
Styl minimalistyczny to jeden z najlepszych wyborów, jeśli masz do dyspozycji wyraźnie ograniczoną przestrzeń. Sypialnie minimalistyczne z krajów dalekiego wschodu jak np. Japonia to bardzo mały metraż, co ma swoje korzenie w tradycji oraz wynika z polityki mieszkaniowej krajów azjatyckich, gdzie zagęszczenie na metr kwadratowy jest bardzo duże, więc siłą rzeczy większość mieszkań ma mały rozmiar. Wskazane są jasne kolory do małej sypialni, by nie przytłoczyć wnętrza.
Data: wrz 14, 2023
Kategorie: Poradnik , Łóżka , Inspiracje
Wybrane produkty z naszej oferty