M&K Foam Koło - najlepsza jakość snu

M&K Foam Koło - jak to się zaczęło? 

Firma Koło ma swój początek już w 1992r. To wtedy w centralnej Polsce w kolskiej fabryce, zaczęto produkować materace Koło. Produkcja na początku obejmowała krajowy rynek, z czasem podbijając i europejski. Od ponad 30 lat firma M&K Foam Koło produkuje materace, łóżka i akcesoria sypialniane takie jak poduszki czy nawet szafki nocne.

Produkty marki Koło 

M&K Foam Koło to firma, która przede wszystkim zajmuje się produkcją łóżek i materacy. Natomiast ma w swojej bogatej ofercie także akcesoria do spania, takie jak poduszki, a nawet stelaże. Marka zajmuje się również produkcją szafek nocnych, co sprawia, że do każdego łóżka możemy dobrać szafki, które zrobione na zamówienie idealnie odzwierciedlą charakter każdej sypialni. Przedstawiamy wszystkie kategorie produktów polskiego producenta M&K Foam Koło.

Materace Koło

Materace Koło szczycą się najlepszą jakością w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Dobrej klasy materac to podstawa komfortu snu. Różnorodność materacy jest ogromna, a firma Koło posiada rozwiązanie dla każdego. W ofercie znajdują się materace: sprężynowe, piankowe, lateksowe, a nawet z kokosem! Każdy z nich jest inny i wyjątkowy, dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Oto najpopularniejsze z nich: 

  • Materace kieszeniowe - Sprężyny schowane w osobnych woreczkach, które są ze sobą łączone środkiem. Podpierają całe ciało, dzięki temu nie zapada się. Najczęściej sprężyna połączona jest z pianką lub lateksem, który ma za zadanie dopasować się do ciała i każdej krzywizny. Takie materace są nazywane materacami hybrydowymi, ponieważ łączą w sobie zarówno doskonałą punktowość sprężyn oraz komfort pianki czy lateksu. Dawniej w sprężynach bonellowych przy nacisku na materac pracowały wszystkie sprężyny, natomiast ostatnio wykorzystywane sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie co zwiększa punktowość materaca. 
  • Materace piankowe - Rdzeń takiego materaca stanowi piana poliuretanowa lub wysokoelastyczna. Szybko reaguje na nacisk, co sprawia, że zmiana pozycji na nim jest niezwykle prosta. Zupełnie inną odmianą pianki, jest pianka termoelastyczna, nazywana również pianką visco, memory czy leniwą pianką. Reaguje ona na ciepło ciała użytkownika, doskonale dopasowując się i otulając. Ma działanie ortopedyczne i wspierające. W przeciwieństwie do materacy z pianki wysokoelastycznej, pianka termoelastyczna działa powoli, co pozwala osiągnąć lepszą precyzję w dopasowaniu. 
  • Materace kokosowe - zostały stworzone z myślą o osobach z większą wagą, które potrzebują mocniejszego podparcia. Włókna kokosowe są prasowane w dosyć cienką matę, której zadaniem jest podtrzymanie sylwetki. Dużym atutem materacy kokosowych jest wykorzystanie składnika naturalnego oraz atrakcyjna cena, jednak są materacami sztywnymi i nie będą odpowiednie dla lekkich osób.
  • Materace lateksowe – Talalay jest jednym z dwóch największych producentów lateksu na świecie. Lateks naturalny jest pozyskiwany z mleczka drzewa kauczukowego. Materace z lateksu naturalnego to jedne z najbardziej higienicznych i antyalergicznych wyrobów na świecie. Mleczko kauczukowe pozyskuje się poprzez nacięcie kory drzewa i zebranie płynu, następnie jest ubijane na sztywną pianę posiadającą miliony pęcherzyków. Ten ekologiczny i naturalny surowiec ma właściwości bakteriobójcze i prozdrowotne. Drzewo kauczukowe szybko się regeneruje, nie zostaje więc naruszona równowaga środowiska. Dzięki temu składnikowi, materace lateksowe M&K Foam Koło słyną ze swojej najdłuższej żywotności i odporności na zgniatania. Lateks utrudnia wilgoci dostać się do materaca, jest więc idealnym rozwiązaniem nawet na ciepłe pory roku. 

Tak wiele możliwości proponuje Polska marka Koło. Materace Koło są znane ze swojej wytrzymałości, higieniczności oraz dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Łóżka M&K foam Koło

Najważniejszy mebel w każdej sypialni - łóżko. Musi być estetyczne jak i praktyczne. Marka M&K foam Koło znalazła doskonały sposób, który pozwala na łączenie ze sobą dowolnie zagłówka z korpusem, co sprawia, że możesz poczuć się jak architekt wnętrz i sam wykreować swoje łóżko!

Box Multisystem – to nowoczesna technologia, w której osobno możemy wybrać zagłówek i osobno ramę. Dodatkowo to co dla innych jest nietypowe, dla firmy M&K Foam Koło jest zawsze typowe! Możesz dowolnie obniżyć lub podwyższyć zagłówek według własnej potrzeby. Rodzajów jest niezliczenie wiele. W swojej ofercie producent proponuje gładkie zagłówki, pikowane (nawet kryształkami Swarovskiego), z poduszkami i ciekawymi wzorami. Do nich można wybrać grubą lub cienką ramę łóżka. Sam zdecydujesz czy chciałbyś pojemnik na przechowywanie pościeli, czy taka opcja jest Ci niepotrzebna. Dla wymagających, w ofercie producenta jest również korpus z szufladami wysuwanymi, co pomaga zorganizować przestrzeń pod łóżkiem. Do kompletu możesz wybrać drewniane lub metalowe nóżki różnych wysokości lub pozostać przy niewidocznych “ślizgaczach”.

Dla osób posiadających dużo przestrzeni w sypialni jest możliwość wykonania zagłówka dużo szerszego niż rama, co pozwoli idealnie skomponować go z szafkami nocnymi. Dla posiadaczy mniejszych sypialni również znajdzie się mnóstwo rozwiązań jak np. Łóżko kontynentalne, którego rama kończy się w miejscu gdzie materac. Pozwoli to zaoszczędzić dużo wolnej przestrzeni. Jeśli opcja zagłówka jest dla ciebie niewygodna, spokojnie! Na zamówienie w ofercie znajduje się cała masa paneli tapicerowanych montowanych do ściany. Sam ustalisz wymiar oraz wzór.

Doskonałą propozycją o której firma Koło nie zapomniała, są łóżka ze stelażem regulowanym. Jest to odpowiednia opcja nie tylko dla osób obłożnie chorych, ale także dla tych, którzy pragną po ciężkim dniu odpocząć z uniesionymi nogami do góry. Firma M&K foam Koło oferuje kilka opcji łóżek ze stelażem elektrycznym. Gotowy korpus regulowany elektrycznie (podnoszenie pleców i/lub nóg) lub możliwość wybrania ramy łóżka (korpusu) i skompletowania jej z wybranym stelażem, który posiada regulację elektryczną lub ręczną. Ogromny wybór tkanin oraz kolorów daje możliwoś tworzenia własnej wizji w sypialni.

Stelaże Koło

Bardzo mało uwagi przykłada się do tego na czym leży materac, czyli do stelaża. Jeżeli nie jest dobrze wykonany, materac nie ma odpowiedniego podparcia, co skraca jego żywotność. Stelaże marki M&K foam Koło, zostały wykonane tak, by spełnić oczekiwania każdego. Pasują do wszystkich materacy i spełniają odpowiednie kryteria. Jakie to kryteria? 

Dobry stelaż powinien składać się z minimum 28 listew. Najczęściej wykorzystywanym drewnem do produkcji stelaża jest drewno brzozowe i bukowe. Sosnowe jest zbyt kruche, natomiast dębowe listwy nie pracowałyby odpowiednio pod materacem, ze względu na zbyt dużą twardość. Najistotniejszą kwestią są odpowiednie odstępy między listwami, które powinny wynosić nie więcej niż 3cm. Każdy odcinek materaca ma wtedy prawidłowe podparcie, co znacznie zwiększa jego żywotność i ulepsza pracę oraz prawidłowe działanie materaca. Listwy stelaża powinny być elastyczne, inaczej mówiąc - gięte. Zachowanie odpowiedniej paraboli amortyzuje nacisk naszego ciała na materac i na stelaż. Zwiększa to komfort snu i żywotność materaca.

Warto pamiętać aby nie kłaść materaca na płycie lub na podłodze. Brak oddychalności, dobrej amortyzacji, to tylko część problemów wynikających ze źle dobranego podłoża. Materac położony na płycie czy podłodze będzie zdecydowanie twardszy i przestanie odpowiednio pracować.

M&K Foam Koło ma w swojej ofercie różne typy stelaży, od bukowych po brzozowe, ze zwiększoną ilością listew i regulowaną twardością, a także stelaże regulowane elektrycznie. 

Poduszki M&K foam Koło

Równie ważną rzeczą wpływająca na komfort snu - tak jak materac - jest odpowiednio dobrana poduszka. Polski producent Koło oferuje kilka rodzajów. Są to poduszki ortopedyczne, a każda z nich ma inne działanie. Marka M&K foam Koło ma w swojej ofercie poduszki z pianki żelowej, która doskonale oddycha, a jej największym atutem jest możliwość prania razem z wkładem poduszki co czyni ją bardzo higieniczną. Znajdziesz tutaj też poduszki wykonane z lateksu naturalnego, wykonane z dbałością o środowisko i ekologię. Posiadają właściwości bakteriobójcze oraz antyroztoczowe. W asortymencie znajdują się również poduszki profilowane, z pianki termoelastycznej, które doskonale dopasowują się do kształtu głowy lub z ekologicznej pianki Naturalis z dodatkiem olejku rycynowego.

Autentyczność polskiej marki Koło 

Firma M&K foam Koło pokazuje swoją autentyczność na każdym kroku. Na stronie internetowej zamieszczone są wszystkie gęstości pian, specyfikacje każdego materaca, opisy materiałów użytych do produkcji włącznie z wyszczególnieniem wszystkich certyfikatów. Jednym słowem, nic nie jest tutaj tajemnicą. Marka pokazuje swoją uczciwość wobec każdego, we wszystkim co robi.

Każdy produkt tworzony jest z najwyższej jakości materiałów, podlegających rygorystycznym badaniom oraz testom. Specjaliści pracujący w firmie M&K foam Koło posiadają niezwykle dużą wiedzę merytoryczną, ale również ogromne doświadczenie, co przekłada się na wysoką jakość produktów i ich długą żywotność. Od ponad 30 lat materace Koło dostępne są na rynku krajowym i zagranicznym, co tylko utwierdza w przekonaniu o doskonałej jakości ich produktów.

Marka M&K foam Koło

M&K Foam Koło jest firmą, która konsekwentnie dąży do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Podejmują liczne działania mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Starają się osiągnąć równowagę pomiędzy wzrostem gospodarczym a ochroną środowiska naturalnego. M&K Foam Koło stosuje innowacyjne technologie produkcji, które zmniejszają zużycie energii i emisję dwutlenku węgla, a także wykorzystuje ekologiczne materiały do produkcji swoich wyrobów.