Tanie materace – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku znajdziemy wiele modeli materacy z niższej półki. Niektóre modele są lepsze, a inne gorsze, dlatego warto wiedzieć, co składa się na końcową cenę danego materaca i w jakiej sytuacji można sobie pozwolić na oszczędność i kupić tańszy materac, a kiedy nie warto oszczędzać bo może się to odbić na naszym zdrowiu. Nasz sklep internetowy to profesjonalny salon z materacami online. Można tu znaleźć zarówno tanie, jak i drogie luksusowe materace.

Dlaczego ludzie kupują tanie materace?

Może być wiele powodów, dla których ktoś decyduje się na zakup tańszego materaca. Czasami po prostu mamy bardzo ograniczony budżet, ale zależy nam na tym, aby kupić materac z jak najlepszymi parametrami w swojej półce cenowej. Dobry producent materacy zawsze będzie miał różnorodną ofertę, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Tani materac wcale nie musi być zły, wiele zależy od jego konstrukcji i zastosowanych materiałów. Często też klienci po prostu nie widzą potrzeby kupowania droższego materaca, wolą kupić np. tanie łóżko jednoosobowe z materacem. Inni z kolei twierdzą, że nie odczuwają znaczącej różnicy między materacem droższym a tańszym, która skłoniłaby ich do większych wydatków finansowych. Czasami także klienci decydują się świadomie na wybór taniego materaca bo ma być to model do pokoju dziecka, które i tak za parę lat z niego wyrośnie, albo jest to materac kupowany do wynajmowanego mieszkania np. dla studenta. Zdarza się też, że w trakcie przeprowadzki i remontu ktoś nie ma obecnie większego budżetu na porządny materac i kupuje najtańszy model na parę miesięcy, byle tylko mieć na czym spać. Tanie materace nie muszą być złe, ale warto wiedzieć, co ma wpływ na ostateczną cenę produktu.

Tanie materace do spania – co wpływa na cenę?

Jest wiele czynników, od których zależy cena materaca:

Koszty materiałów – im lepsze, trwalsze, bardziej higieniczne materiały, tym lepiej, ale równocześnie wzrasta też wówczas cena materaca. Wpływ na końcowy koszt mogą mieć zwłaszcza różne nowoczesne pianki i inteligentne materiały, których proces produkcji wymaga zastosowania zaawansowanych technologii.

Pokrowiec na materac - z reguły producenci oferują kilka pokrowców do wyboru. Rodzaj pokrowce, to z czego został wykonany wpływa na cenę materaca. Możliwość zdjęcia pokrowca w celu wyprania to dodatkowy czynnik podwyższający cenę. Najtańsze będą materace z pokrowcem, którego nie można zdjąć i wyprać.

Wysokość materaca - im więcej użytego materiału do wyprodukowania materaca tym wyższa cena.

Miejsce produkcji – wyroby sprowadzane spoza granic Polski zwykle są droższe, bo do ceny końcowej materaca trzeba jeszcze doliczyć koszty transportu i magazynowania. Z drugiej strony wielkie międzynarodowe marki produkujące w Chinach po najniższych kosztach mogą oferować materace w bardzo atrakcyjnych cenach, chociaż zwykle jakość i trwałość takich wyrobów nie zawsze jest idealna.

Materac wykonany na zamówienie vs produkcja masowa i magazynowanie – duże firmy idą na ilość, nie jakość. W potężnych halach magazynowych czasami latami przechowywane są materace, co do których ciężko jest jednoznacznie zweryfikować ich jakość oraz kondycję. Często dopiero w momencie zakupu okazuje się, że materac został uszkodzony w trakcie produkcji, albo, że w trakcie przechowywania do środka dostała się wilgoć i wnętrze materaca kompletnie zgniło. Materace produkowane na zamówienie wyróżniają się zwykle dłuższym czasem oczekiwania, jednak mamy wówczas gwarancję, że otrzymaliśmy nowy, nieuszkodzony produkt wysokiej jakości. Opcja produkowania materacy na bieżąco jest też korzystniejsza dla klienta pod względem higieny materaca, bo produkt nie zalega przez długi czas w halach magazynowych, gdzie panują nieraz różne warunki przechowywania.

Koszty produkcji – chodzi przede wszystkim o wynagrodzenie pracowników, ale także koszty energii, prądu, wody czy gazu. Tutaj wiele zależy tak naprawdę od regionu czy miejsca, gdzie dany materac został wykonany.

Marketing i reklama – Im większa marka, tym wyższe nakłady na marketing i promocję wyrobów, aby być bardziej widocznym od konkurencji. Niestety nie ma nic za darmo, więc jeśli decydujesz się na zakup materaca, który widziałeś w reklamie w TV, to musisz mieć świadomość, że część jego ceny nie wynika wcale z jego jakości czy materiałów, ale z kosztów marketingowych.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru taniego materaca?

Tanie łóżka z materacem często można znaleźć w wynajmowanych mieszkaniach, w pensjonatach czy akademikach. Czym się kierować podczas kupna materaca z niższej półki, aby mimo wszystko znaleźć dobry i wygodny model? Tanie materace nie muszą być złe, jeśli wiesz, na co zwrócić uwagę!

Każdy materac, bez względu na jego cenę, powinien być dopasowany indywidualnie do konkretnej osoby, a dokładnie do jej wagi, wzrostu i budowy ciała.

Wybierając materac do wynajmowanego mieszkania należy także zwrócić uwagę na to, aby twardość materaca była odpowiednia zarówno dla osób szczupłych, jak i dla kogoś o większej masie ciała. Najbardziej uniwersalne i wszechstronne są materace w twardości H2 oraz H3.

Ważny jest też rozmiar materaca aby był dopasowany do wzrostu oraz ilości osób, które mają na nim spać. Dla jednej dorosłej osoby można wybrać już materac 90x200, a materac 120x200 cm pozwoli na komfort i wygodę. Tani materac 160x200 czy materac 140x200 cm sprawdzi się idealnie dla dwóch osób.

Warto także wybrać odpowiedni rodzaj komponentów, czyli wypełnienia. Dla osób chcących spać częściej na plecach można wybrać klasyczny materac sprężynowy ze sprężyną kieszeniową. Z kolei dla osób lubiących spać na boku lepszym wyborem będzie materac piankowy czy lateksowy, którego struktura pozwala na zatopienie się barków i bioder.

Jeśli mamy już wybrany typ materaca, to warto poszukać takiego modelu, który w swojej kategorii oferuje najlepszy stosunek parametrów do ceny. Np. wśród materacy piankowych warto wybierać modele o wysokiej gęstości pianki, bo to bezpośrednio przekłada się na trwałość materaca i jego zdolność do zapobiegania zgniataniu. Z kolei wśród materacy sprężynowych warto zwrócić uwagę na wielkość i rodzaj sprężyn. Dzisiaj opłaca się kupować materace kieszeniowe z jak najmniejszą średnicą pojedynczej sprężyny i jak największym ich zagęszczeniu.

Lepiej kupić tańszy materac za gotówkę czy nieco droższy na raty? Czasami udaje nam się znaleźć wymarzony materac, ale jego cena przekracza nasz budżet o 200-300 zł. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup materaca na raty, co pozwoli nie nadwyrężać budżetu i równocześnie kupić taki materac, jaki jest wygodny.

Kupuj na promocji. Nasz sklep internetowy praktycznie zawsze oferuje jakieś materace w obniżonej cenie. Warto być na bieżąco ze wszystkimi ofertami i akcjami specjalnymi oraz zapisać się do newslettera. Warto także uważać na manipulacje cenowe, jakich czasem dopuszczają się producenci. Jeśli jakaś firma jest w stanie zrobić na dany produkt rabat aż 70% – to warto zastanowić się, jaki jest pierwotny koszt produkcji takiego materaca i jaka jest realna marża, którą zarabia producent, skoro może sobie pozwolić na sprzedaż materaca w cenie o ¾ niższej niż pierwotnie!

Tani materac do 1000 zł – nasze propozycje

Tanie łóżko jednoosobowe z materacem to świetny wybór do pokoju dziecka czy nastolatka, do wynajmowanego mieszkania albo w sytuacji gdy po prostu mamy ograniczony budżet, jednak zależy nam na tym, aby materac był wygodny i w miarę trwały, aby posłużył chociaż kilka lat. Tanie materace, jakie możemy zaoferować w budżecie do max. 1000 zł to:

Materac Texel

Materac Estrella

Materac Bionatural

Materac Amsterdam

Tanie materace do 1500 zł – nasze propozycje

Sprawdź nasze tanie materace w budżecie do max. 1500 zł:

Materac Bahrain H3

Materac Estrella Lux

Materac Aruba Lux H2

Tanie materace – podsumowanie i porady

Mając ograniczony budżet lepiej kupić materac o prostej konstrukcji i wybrać dobrej jakości materiały. Im większy rozmiar materaca, tym wyższa cena. Im więcej właściwości ma materac, tym również będzie droższy. Specjalistyczne, super higieniczne i antyalergiczne materiały czy nowoczesne inteligentne pianki o różnych ciekawych właściwościach mogą sprawić, że końcowa cena materaca będzie wyższa.

Data: Jun 2, 2022

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 548,00 zł

sprężyny Punktoflex, pianka T25

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 1 027,00 zł

pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 
Wysokość: 18 cm
- opinie: