Jaki ochraniacz na materac?

Kiedy sprawdzi się ochraniacz na materac?

W porównaniu do ceny nowego materaca ochraniacz jest stosunkowo tani, bo można go kupić w cenie już od kilkudziesięciu złotych w przypadku najprostszych modeli. Oczywiście są nie tylko proste bawełniane ochraniacze, ale także bardziej zaawansowane tkaniny, które często mają różne ciekawe właściwości czy prozdrowotne dodatki.

  • Jeśli w sypialni masz wilgotno.
  • Jeśli należysz do potliwych osób.
  • Jeśli chcesz prawidłowo zabezpieczyć swój materac.
  • Jeśli zależy ci na najwyższym poziomie higieny i czystości w łóżku.
  • Jeśli zdarza ci się w łóżku pić lub jeść.
  • Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, które czasami śpią z tobą w łóżku.
  • Jeśli szukasz ochrony materaca dla osoby starszej albo bardzo małego dziecka.
  • Jeśli chcesz poprawić sobie komfort snu i sprawić, że będzie jeszcze bardziej wartościowy.

Jaki ochraniacz na materac najlepiej wybrać?

Ochraniacz musi być wysokiej jakości, wykonany z odpowiednich tkanin. Dobrze jest na przykład wybrać bawełnę z dodatkiem antybakteryjnego bambusa albo z inteligentnym włóknem Outlast, które pomaga regulować temperaturę pod kołdrą i doskonale sprawdzi się w sypialni osoby, która często się poci, albo po prostu jest jej zbyt ciepło. Dobry i higieniczny ochraniacz na materac powinien być wykonany z materiału, który łatwo można wyprać w wyższych temperaturach. W ochraniaczach zwykle dobrze sprawdza się wysokogatunkowa bawełna. Dobrej jakości bawełniana tkanina spokojnie znosi nawet pranie w 60oC, co pozwala wyeliminować groźne bakterie, roztocza, a także grzyby czy pleśń. Poza tym bawełna jest bardzo miła w dotyku, umożliwia prawidłową cyrkulację powietrza między ciałem a materacem a ponadto dobrze radzi sobie sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci. Takie ochraniacze na materac mogą mieć różny wygląd, rozmiar i kształt. Ochrona materaca może mieć formę nakładki materiałowej lub przypominać prześcieradło z gumką Oprócz odpowiedniego rozmiaru spore znaczenie ma także to, żeby ochraniacz pasował do rozmiaru materaca. Wbrew pozorom liczy się nie tylko szerokość i długość, ale nawet wysokość materaca, która może się znacznie różnić przy niektórych modelach materacy. Na bardzo wysokich materacach można mieć niekiedy problem z założeniem uniwersalnego ochraniacza. Jaki rozmiar ochraniacza wybrać, jeśli chodzi o długość i szerokość? Na materac dla pojedynczej osoby sprawdzi się ochraniacz 80x200 czy 90x200. Do łóżka dwuosobowego trzeba wybrać minimum ochraniacz 140x200 cm, popularne są też duże łóżka dwuoosbowe 160x200 czy 180x200 cm.

Ochraniacz na materac – dla kogo?

Ochraniacz na materac to zawsze dobry wybór, choć z pewnością można znaleźć lepsze i gorsze ochraniacze. Codziennie mierzymy się z wieloma sytuacjami, kiedy dobry ochraniacz na materac może się przydać. W porównaniu do kosztu zakupu materaca ochraniacz wypada dużo lepiej. Najtańsze zabezpieczenia na materac można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak zależy ci na dodatkowych właściwościach np. antybakteryjnych czy prozdrowotnych, antypotnych, to trzeba nastawić się na nieco większy wydatek, jednak i tak będzie to koszt rzędu ok. 200 zł w zależności od typu i wielkości. Jest to niewielka cena tak naprawdę, jak za gwarancję ochrony materaca i wydłużenie jego żywotności nawet o kilka lat! Kiedy naprawdę warto kupić ochraniacz na materac? Na pewno w sytuacji, gdy chcesz ochronić materac przed nasiąkaniem potem i bakteriami, a samemu należysz do grona osób, które intensywnie się pocą. Kiedy jeszcze warto kupić ochraniacz? Jeśli w twojej sypialni panuje podniesiony poziom wilgotności w powietrzu, co może sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów zwłaszcza w delikatnym i wrażliwym wypełnieniu materaca, albo po prostu gdy chcesz dobrze zabezpieczyć swój nowy materac. Tak samo w sytuacji jeśli jesteś osobą, która przykłada dużą wagę do higieniczności w sypialni i po prostu lubisz spać w czystym łóżku. Ponadto ochraniacz na materac powinny kupić także osoby, które lubią rano wypić w łóżku kawę, herbatę, zjeść śniadanie czy wieczorem napić się lampki wina do filmu czy książki. Obowiązkowo trzeba wybrać ochraniacz, jeśli masz w domu małe dzieci czy zwierzęta.

Data: Mar 17, 2023

Kategorie: Poradnik , Materace , Pościel i dodatki

Wybrane produkty z naszej oferty

od 89,00 zł
  • Bestseller
Producent:                           M&K Foam Koło
Materiał: 100% bawełna, membrana PE/PP
Motyw: jednokolorowy
Wysokość: około 0,3 cm
- opinie: