Łóżko kontynentalne - synonim komfortu i luksusu w Twojej sypialni

Łóżko kontynentalne – czy warto je kupić?

Lubimy bliskość, ale lubimy mieć też przestrzeń, zwłaszcza w nocy. Dla wielu synonimem komfortowego snu jest wielkie łóżko dające możliwość odpoczynku w każdej możliwej pozycji, na każdej stronie i boku materaca. Najdalej idące marzenia śpiochów idą w kierunku rozciągania się i turlania przez niezmierzoną płaszczyznę własnego łóżka.

Tak, mamy już w głowie zarys królewskiego łoża i zapewne to, co widzimy oczami wyobraźni to łóżko kontynentalne. Dokładnie takie, które znamy z amerykańskich filmów czy ekskluzywnych hoteli. Jeśli komfortowa noc mogłaby się zmaterializować, przyjęłaby formę łóżka kontynentalnego.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Cechą charakterystyczną łóżka kontynentalnego jest jego pozbawiona stelaża konstrukcja oraz wbudowany materac. Dzięki temu ten rodzaj mebli, którego przeznaczeniem jest zdrowy i komfortowy sen jest wyższy od klasycznych modeli. Tak, jak zostało to wspomniane, łóżka kontynentalneekskluzywne, co zatem idzie nie mają jednego, a dwa materace.

Budowa łóżek kontynentalnych

Pierwszym istotnym elementem jest skrzynia ze sprężynami bonellowymi znajdującymi się w materiale izolującym. Ich zadaniem jest utrzymanie kolejnego elementu, którym jest materac. W ten sposób łóżko zyskuje nie tylko na wysokości i wytrzymałości, ale nabywa także właściwości amortyzujące. Kolejnym plusem takiej konstrukcji jest odpowiednia cyrkulacja powietrza pomagająca w równomiernym rozłożeniu nacisku ciała na materac. Mamy jeszcze troper, czyli materac nawierzchniowy. Ważny element łóżka kontynentalnego stanowi wezgłowie. Tutaj nie ma sztywnych wytycznych odnośnie materiałów, z których powinno być ono wykonane. Zwykle są to tkaniny - pikowane lub nie, z przeszyciami bądź bez, w różnym stylu. Możliwości są naprawdę spore, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektanta.

Łóżko kontynentalne - zalety

Bezsprzeczną zaletą łóżek kontynentalnych jest komfort korzystania z nich - zaryzykujemy i określimy go mianem "absolutnego". Składa się na niego wysokość łóżka (są wyższe o ok. 15 cm w stosunku do klasycznych modeli), która ułatwia zmianę pozycji z leżącej na siedzącą i odwrotnie. Jest to ważna informacja szczególnie dla starszych osób, które cenią sobie wygodne położenie się i opuszczenie łóżka. Nie zapominajmy także o wcześniej opisanej cyrkulacji i wentylacji oraz wysokiej higienie. Ze względu na nią łóżka kontynentalne zostały ulubieńcami właścicieli hoteli. Wezgłowie pozwala na wygodne czytanie książki, a kilka warstw materacy o różnej sprężystości zapewnia komfort użytkownika. Istotny jest także designerski wygląd.

Łóżko kontynentalne wady

Czy luksusowe łóżko kontynentalne ma jakieś wady? Być może należałoby do nich zaliczyć wagę i wielkość mebla, która może sprawiać trudności w momencie, kiedy chcemy łóżko przesunąć, czy też umieścić w niewielkiej sypialni. Także integralny wkład sprężynowy nie wszystkim może przypaść do gustu. Część osób preferuje podłoże piankowe bądź lateksowe.

Wysokie łóżko kontynentalne w stylu amerykańskim czy niskie łóżko kontynentalne?

Jeśli podobają ci się komfortowe łóżka kontynentalne z uwagi na ich konstrukcję, ale typowe modele są dla ciebie zbyt wysokie - nic straconego! U nas znajdziesz także niższe łóżko kontynentalne! Możesz do niego dołączyć wybrany przez siebie materac, uzyskując mebel nieco niższy, lecz ciągle bardzo komfortowy.

Jakie materace do łóżek kontynentalnych?

Do części łóżek kontynentalnych możesz zastosować jeden z dedykowanych im materacy - wybierając zintegrowany model masz gwarancję najwyższego komfortu. Do niższych łóżek kontynentalnych możesz samodzielnie wybrać materac. Dopasuj go do swojej sylwetki, pozycji spania, tego czy sypiasz sam czy nie. Warto, by materac cechował się dobrą wentylacją - jak materac sprężynowy czy materac lateksowy.

Jakie łóżko kontynentalne z pojemnikiem

Łóżko kontynentalne nie dość, że stanowi niezwykle komfortowy, luksusowy mebel, to może być także bardzo praktyczne. W części modeli znajdziesz pojemnik na pościel. Wybierając łóżko kontynentalne z pojemnikiem, zyskujesz dodatkowe, bardzo duże miejsce do przechowywania, nie zajmując pozostałej przestrzeni w sypialni. w naszej ofercie znajdziesz kilkanaście łóżek kontynentalnych z pojemnikiem, jak na przykład Box Elite, Box Latino czy Box Funky.

Jakie łóżko kontynentalne z niskim zagłówkiem

Jeśli szukasz łóżka kontynentalnego z niskim zagłówkiem, warto byś zajrzał do naszej oferty systemów modułowych Box Multisystem. Znajdziesz tam korpusy kontynentalne przystosowane do połączenia nawet z bardzo niskim zagłówkiem, dostępne bez zagłowia lub w opcji z panelami ściennymi.

Jakie łóżko kontynentalne z wysokim zagłówkiem

Większość łóżek kontynentalnych posiada wysoki, efektowny zagłówek. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednią przestrzenią, aby ustawić w sypialni łóżko kontynentalne z wysokim zagłówkiem, warto tak zrobić. Uzyskasz efekt eleganckiego, luksusowego łoża. Dodatkowo zyskasz wygodne oparcie dla pleców, w momencie, kiedy będziesz korzystać z łóżka siedząc.

Łóżko kontynentalne czy zwykłe - które lepsze?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W zależności od parametrów mebla, które są dla nas istotne, warto swoją uwagę zwrócić ku jednej bądź drugiej stronie. Z pewnością lepszym wyborem będzie łóżko kontynentalne w sytuacji gdy lubimy, by powierzchnia spania znajdowała się stosunkowo wysoko oraz gdy dobrze czujemy się na zamortyzowanym łóżku, bez odczuwania pracy stelaża. Także w sytuacji gdy podoba nam się design “olbrzymiego”, luksusowego łóżka, lepszym wyborem będzie łóżko kontynentalne.

Jakie łóżko kontynentalne wybrać?

Kupowanie łóżka, czy to klasycznego, czy kontynentalnego rządzi się podobnym prawami. Kupujący powinni zwrócić uwagę na jego wymiary, styl oraz cenę. Zastanawiając się, jak wybrać komfortowe łóżko kontynentalne należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Warto rozpatrywać pożądaną szerokość mebla z jego ogólnymi wymiarami - łóżka kontynentalne są wysokie, lepiej więc będą prezentowały się szersze egzemplarze.

Łóżko kontynentalne jaki wymiar?

Jeśli chodzi o wymiary, to 180x200 jest w tym przypadku idealnym wyborem polecanym parom. Oczywiście są mniejsze rozmiary łóżek kontynentalnych (140x200cm czy 160x200cm), ale pamiętajmy, że są to wysokie modele, które lepiej prezentują się w większych gabarytach. Każdy mebel, który trafia do sypialni, czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia, powinien korespondować z jego stylem.

Luksusowe łóżka kontynentalne

Oferta łóżek kontynentalnych jest szeroka, a ich projektanci często stawiają na niebanalne rozwiązania i design, dzięki czemu zyskujemy oryginalny i komfortowy mebel. Na koniec zostaje oczywiście cena. Łóżka kontynentalne ze względu na skomplikowaną konstrukcję, wykorzystanie w produkcji materiałów wysokiej jakości oraz status mebla luksusowego utożsamianego z komfortem snu uchodzą za droższe. Jednak jest to inwestycja nie tylko we własne zdrowie i wygodę, ale i na długie lata.

Który model łóżka kontynentalnego wybierzesz?

Łóżka kontynentalne to wysokie łóżka kojarzone z luksusem i wygodą. Wybierając odpowiednią podstawę, materac i ewentualnie przekładkę wierzchnią w wybranym kolorze i materiale tapicerskim tworzymy wymarzone łóżko jedyne w swoim rodzaju.

Łóżko kontynentalne Box 81 to łóżko składające się z korpusu zbudowanego z ramy drewnianej z wkładem ze sprężyn bonelowych, materaca ze sprężynami kieszonkowymi oraz przekładki wierzchniej z pianki termoelastycznej. Taka budowa zapewnia nie tylko elegancki i ponadczasowy wygląd, ale również (co najważniejsze) zdrowy i komfortowy sen. Pianka termoelastyczna zapewnia idealne działanie punktowe, dzięki czemu obudzimy się rano pełni sił.

Łóżko kontynentalne Box 174 to łóżko składające się z korpusu zbudowanego z ramy drewnianej z wkładem ze sprężyn bonelowych, materaca ze sprężynami kieszonkowymi oraz przekładki wierzchniej. Łóżko posiada wysoki, elegancki zagłówek. Jest to idealny wybór do przestronnej, nowoczesnej i eleganckiej sypialni.

Data: Mar 4, 2021

Kategorie: Poradnik , Łóżka

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 014,00 zł

80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz na długość 210 i 220

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj korpusu: tapicerowany
Pojemnik na pościel: dostępny
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się