Jaki topper na materac wybrać?

Topper na materac to rodzaj nakładki, która ma za zadanie zmienić funkcjonalność dotychczasowego materaca. Topper na materac sprawdzi się tak samo na kanapę, sofę, wersalkę czy inne podłoże. Nasz sklep internetowy oferuje toppery w różnych rozmiarach i o różnych właściwościach. Niektóre zmiękczają, podczas gdy inne mają za zadanie utwardzić miejsce do spania. Dowiedz się, czym się różnią poszczególne toppery i po czym poznać właściwy model.

Co to jest topper i kiedy warto go kupić?

Topper to rodzaj najczęściej kilkucentymetrowej nakładki w formie maty przypominającej materac do spania. Topper rozkłada się na posłaniu, nadając mu w ten sposób pożądane przez użytkownika cechy. Topper bywa też w skrócie nazywany topmateracem. To świetny sposób na to, żeby niewielkim kosztem i w zaledwie kilka sekund zmienić swoje miejsce do spania i znacznie poprawić jakość snu. Każdy przecież wie, że jeśli człowiekowi jest niewygodnie, to ciężko tu mówić o dobrze przespanej nocy. Topmaterac może być wykonany z różnych materiałów i właśnie od tego najbardziej zależą jego funkcje oraz właściwości.

Topper na materac z pianki wysokoelastycznej

Topper na materac z pianki wysokoelastycznej może pomóc nieco utwardzić lub poprawić komfort na dotychczasowym materacu, jeśli okazał się zbyt niewygodny. Pianka wysokoelastyczna zapewnia doskonałą elastyczność punktową i znacząco poprawia przewiewność materaca, a co za tym idzie jego higieniczność i trwałość. Topper na materac najczęściej ma wysokość 4,6 lub 8 cm i co ważne taka nakładka nie ulega deformacji ani zgniataniu nawet pod wpływem długotrwałego użytkowania. Dzięki temu, że pianka wysokoelastyczna jest zbudowana z milionów pęcherzyków powietrza, topper zapewnia nie tylko doskonałą wentylację powietrza, ale także jest super elastyczny, nie uciska i dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała użytkownika. Taki topper z pianki sprawdzi się na zbyt twardy materac i pomoże go zmiękczyć. Będzie to dobry wybór dla kogoś, kto intensywnie się poci i potrzebuje lepszej wentylacji, dla dwóch osób chcących wyrównać materac pod względem wagi. Topper świetnie sprawdzi się też pod namiot! Wiele oczywiście zależy od rozmiaru. Topper 70x180 cm sprawdzi się np. w pokoju dorastającego dziecka, którego materac z biegiem czasu okazał się zbyt twardy. Topper 60x200 cm może mieć podobne właściwości, ale lepiej sprawdzi się u osoby dorosłej, która jest wyższa. Są też topmaterace w rozmiarach, w jakich najczęściej wykonuje się kanapy i wersalki np.topper 140x180 cm czy topper 130x190 cm.

Topper z pianki lateksoidalnej LXI

Pianka lateksoidalna nazywana w skrócie LXI to nowoczesny i inteligentny materiał, który świetnie sprawdza się w profesjonalnych materacach do spania oraz w topmateracach. Toper LXI na materac charakteryzuje się znacznie wyższą sprężystością niż zwykła pianka. LXI jest niesamowicie elastyczna i komfortowa, ma właściwości higieniczne na poziomie lateksu, który uważany jest za najbardziej sprzyjający czystości materiał używany w sypialni. Pianka LXI jest antybakteryjna, nie przykleja się do niej kurz i jest odporna na odkształcenia, dzięki czemu topmaterac z pianki lateksoidalnej dobrze sprawdzi się dla alergika czy astmatyka. Dzięki wysokiej higieniczności topmaterac z pianki LXI nie gromadzi kurzu, nie ma warunków do rozwoju roztoczy, bakterii, grzybów czy pleśni. Topper 100x200 cm świetnie sprawdzi się jako warstwa zmiękczająca zbyt twardy materac, natomiast na kanapę czy wersalkę lepiej wybrać topper 140x180 cm czy topper 130x190 cm. Są też dostępne topmaterace w małych rozmiarach np. topper 70x180 cm, czy topper 60x200 cm.

Topper z pianki termoelastycznej

Pianka termoelastyczna to rodzaj inteligentnej pianki z pamięcią kształtu (stąd również taka jej nazwa jest często spotykana w sklepach). Topmaterac z pianki termoelastycznej dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała użytkownika pod wpływem nie tylko samego nacisku, ale także ciepła ciała. Pianka stopniowo dopasowuje się do ciała tworząc charakterystyczny odlew w strukturze toppera. Wrażenie to można przyrównać do zapadania się w delikatną chmurkę. Pianka termo rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi i jest po prostu bardzo wygodna. Dobrze sprawdzi się jako zmiękczenie materaca czy wersalki, powodując przyjemne wrażenie otulenia ciała. Na piankę termo powinny jednak uważać osoby otyłe oraz intensywnie pocące się, gdyż nagrzewający się materiał może wzmagać pot i powodować dyskomfort.

Topper z lateksu

Jeśli poszukujesz topmateraca o maksymalnych właściwościach higienicznych, który będzie przewiewny i będzie z łatwością odprowadzał nadmiar wilgoci nagromadzonej w trakcie nocy wraz z potem to warto wybrać lateksowy topper na materac. Lateks jest najtrwalszym i żywotnym materiałem, jaki stosuje się obecnie w wypełnieniach materacy. Jest solidny, wytrzymały, odporny na zgniatanie, szybko odzyskuje swoją pierwotną formę, a przy tym jest przyjemnie elastyczny i plastyczny w odbiorze. Lateksowy topper to wybór do sypialni alergika, gdyż ten materiał nie zbiera kurzu i nie utrzymuje wilgoci, dzięki czemu w strukturze materaca nie ma warunków do rozwoju roztoczy, bakterii, grzybów czy pleśni. Wśród produktów tego typu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na lateks naturalny produkcji Talalay, który jest produktem w 100% naturalnym i ekologicznym. Nasz sklep internetowy oferuje także nowoczesne topper na materac wykonane z inteligentnego lateksu Talalay Embrace, który dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła jednak nie nagrzewa się tak jak ma to miejsce w przypadku pianki termoelastycznej.

Jakie właściwości mają toppery na materac?

Topmaterac ma wiele zalet oraz mnóstwo zastosowań, wśród najważniejszych benefitów można wymienić:

Regulacja sprężystości podłoża,

Lepsza oddychalność i przepuszczalność powietrza,

Niwelowanie bólu pleców oraz ucisku kończyn, zwłaszcza ramion i barków,

Wyrównanie podłoża do spania,

Ochrona materaca przed zużyciem,

Zwiększona higieniczność w sypialni,

Łatwość przechowywania i transportu toppera,

Uniwersalność i wszechstronność, topper można stosować na materac, wersalkę, sofę czy siennik.

Kiedy warto rozważyć zakup toppera? Dla kogo to dobry wybór?

Topmaterac to świetne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Niewielki rozmiar materaca sprawia, że w razie potrzeby można go łatwo zwinąć i schować w szafie. Dobrze też sprawdza się w transporcie, bo taki topper na materac nie zajmuje dużo miejsca. Kiedy tak naprawdę warto kupić topmaterac?

Jest to idealne rozwiązanie do domu, w którym często przyjmuje się gości, bo topper można wygodnie schować w szafie i wyciągnąć w razie nocowania przyjaciół.

Dobrze sprawdza się w sypialni jako nakładka zabezpieczająca i chroniąca materac.

Świetny wybór dla alergików i astmatyków, bo topper poprawia higieniczność sypialni.

Topper stosowany na materac przedłuża jego żywotność i chroni przed zalaniem, poplamieniem czy innymi uszkodzeniami.

Dzięki łatwemu rolowaniu tooper na materac doskonale nadaje się do zabrania w podróż, pod namiot czy wizytę u rodziny lub przyjaciół.

Niewielki koszt toppera pozwala niskim kosztem odświeżyć stary materac do spania.

Doskonałe rozwiązanie dla osób z problemami z kręgosłupem czy dolegliwościami ortopedycznymi.

Jaką wysokość toppera wybrać?

Nasz sklep internetowy oferuje topmaterace o różnej wielkości i wysokości. Dzięki temu można idealnie dopasować go do swoich potrzeb, oraz do warunków sypialni. Topmaterace są najczęściej dostępne w wersji 4 cm, 6 cm i 8 cm. Topperac o wysokości 4 cm to dobre rozwiązanie, dla osób, które poszukują po prostu większego komfortu, wygody i lepszej higieny. Jednak już topper na materac 6 cm świetnie sprawdzi się, gdy chcemy zmiękczyć podłoże do spania, albo nieco je wyrównać. Z kolei topper na materac o wysokości 8 cm to już solidna warstwa dodatkowej nakładki na materac, która idealnie sprawdzi się w sytuacji, jeśli śpimy na boku i potrzebujemy lepszego zatopienia się w strukturze materaca.

Jak dbać i pielęgnować topper na materac?

Jak dbać o topmaterac, żeby dobrze nam służył przez wiele lat? Przede wszystkim warto skupić się na pielęgnacji pokrowca, gdyż to właśnie on chroni wypełnienie toppera przed kurzem, brudem czy nadmiarem wilgoci. Każdy topper na materac sprzedawany w naszym sklepie internetowym jest wyposażony w duży i wygodny zamek, dzięki czemu ściągnięcie go i wypranie w pralce nie stanowi większego problemu. Codzienna pielęgnacja toppera jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Warto regularnie prać pokrowiec toppera w pralce, a alergicy i astmatycy powinni na to zwracać uwagę nawet jeszcze bardziej. Dla alergików polecamy zwłaszcza toppery z pokrowcem z możliwością prania w 60oC. Taka temperatura może skutecznie pomóc w pozbyciu się roztoczy, bakterii, pleśni, grzybów czy innych drobnoustrojów. Topper należy także regularnie obracać i użytkować z obydwu stron, dzięki czemu można opóźnić proces zużywania się wypełnienia. Toppery tak jak normalne materace do spania, należy też w miarę możliwości wietrzyć na świeżym powietrzu, co pozwala dobrze usunąć nadmiar nagromadzonej w ciągu nocy wilgoci. Od czasu do czasu topmaterac można także odkurzyć domowym odkurzaczem aby pozbyć się kurzu z powierzchni pokrowca.

Sprawdź też jak wybrać nakładkę na materac.

Data: Jun 3, 2022

Kategorie: Poradnik , Materace

Wybrane produkty z naszej oferty