Materac lateksowy dla alergika - 4 powody, dlaczego to najlepszy wybór

Cierpisz z powodu alergii, która utrudnia Ci życie każdego dnia, a zwłaszcza w nocy? Może chcesz zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i regeneracji podczas snu, ale obawiasz się alergizujących czy szkodliwych dla zdrowia materiałów? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, brzmi ono: materac z lateksu! Dlaczego to świetny pomysł dla alergika? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, gdzie wskazujemy 4 konkretne powody, dlaczego warto zwrócić uwagę na materace z lateksu.

Największe problemy alergików w sypialni - roztocza i pleśń

Osoby cierpiące na alergię na roztocza nie mają łatwego życia. Kurz, który uwielbiają roztocza, jest obecny w naszych domach, miejscu pracy, samochodzie. Najgorzej jednak gdy jest w sypialni. Czy wiesz, że zdaniem naukowców największym siedliskiem roztoczy, jest właśnie materac do spania? To właśnie tam można spotkać ich najwięcej. Ciepło, wilgoć i duże ilości martwego naskórka regularnie produkowanego przez ludzkie ciało w trakcie snu, to wręcz idealne warunki do rozwoju roztoczy, których odchody są silnym alergenem! Nie brzmi to apetycznie, ale gdy w grę wchodzi zdrowie, nie ma się co krzywić i obrzydzać, bo to nie rozwiązuje problemu.

Kolejnym problemem jest pleśń, a dokładniej jej zarodniki. Nie jest to tak popularny problem, jak alergia na kurz i roztocza, ale może być równie niebezpieczny dla zdrowia. Sypialnia to miejsce, w którym nie sposób uniknąć podniesionego poziomu wilgotności.

Warto też pamiętać o tym, że drogi oddechowe alergika są dużo bardziej wrażliwe na kurz, pyły i inne cząstki w powietrzu niż u osoby zdrowej, dlatego też nawet stosunkowo niewielka ilość alergenów może spowodować znaczny spadek komfortu snu.

materac dla alergików

Jaki materac będzie najlepszy dla alergika?

Dobry materac antyalergiczny w tym przypadku jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto boryka się z alergią. Wybierając materac dla alergika, należy pamiętać o tym, że oprócz odpowiednich właściwości antyalergicznych, produkt do sypialni powinien także zapewniać inne korzyści dla śpiącego - przede wszystkim odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Najlepszy wybór dla alergika to bez wątpienia materac lateksowy. Nie zbiera kurzu, nie rozwijają się w nim roztocza czy wilgoć z potu. Lateks jest najbardziej hipoalergicznym tworzywem używanym do produkcji wypełnień materacy, ponieważ tworzy niesprzyjające środowisko dla rozwoju alergenów. 

Materac lateksowy dla alergika - 4 istotne cechy

Materace z lateksu, a zwłaszcza ekskluzywne wyroby z lateksu naturalnego to najlepsze wyjście, jeśli podejrzewasz u siebie alergię. Równocześnie lateks ma naprawdę wiele zalet, o których nie mówi się powszechnie, bo lateks wciąż kojarzy się ludziom bardziej z rękawiczkami gumowymi. To poważny błąd. Wypełnienie w materacach lateksowych to świetny wybór, chociaż ze względu na wysoką cenę takich materacy, nie każdy może sobie pozwolić na to, aby przekonać się na własnej skórze o zaletach lateksu. Dlaczego jednak warto się nad nim pochylić?

  1. Materac z lateksu nie zbiera kurzu

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii, polecamy materace jednolite (wykonane tylko z lateksu). Materac lateksowy posiada specjalne kanaliki, dzięki którym przepływające powietrze odświeża wypełnienie. W przypadku alergików bardzo istotne jest to, aby w produktach do spania unikać organicznych komponentów (np. kokos, trawa morska, wełna), bo są one dobrym środowiskiem do rozwoju alergenów. Podobnie nie sprawdzi się materac sprężynowy, bo w środku jest zbyt dużo miejsca, w którym chętnie urządzą się roztocza czy zarodniki pleśni.

Jedynymi w 100% naturalnymi surowcami zalecanym dla alergików jest bawełna i lateks naturalny, który wytwarza się z mleczka drzewa kauczukowego, występującego w rejonach Ameryki Południowej. Lateks wyrabia się w ten sposób, że najpierw ubija się na sztywno pianę lateksową (którą w przypadku lateksu mieszanego łączy się z różnymi dodatkami poprawiającymi żywotność materaca), a następnie taką masę zamraża się błyskawicznie przy pomocy specjalnych prętów. W ten sposób w strukturze lateksu powstają mikro kanały powietrzne, które zapewniają doskonałą wentylację i sprawiają, że kurz nie gromadzi się w strukturze materaca.

Lateks Talalay

  1. Otwartokomórkowa struktura - brak problemów z nadmiarem wilgoci

Materace lateksowe są najbardziej higieniczne spośród wszystkich rodzajów podłoża do spania. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji, o których wspomnieliśmy wcześniej, lateks dobrze odprowadza nadmiar wilgoci, którą nasze ciało wytwarza w trakcie snu. Otwarte komórki struktury lateksu sprawiają, że materac po prostu przepuszcza wilgoć czy pot. Dzięki temu nie ma warunków do rozwoju bakterii, grzybów, pleśni czy roztoczy. Przy doborze materaca dla alergika bardzo istotną kwestią jest wybranie odpowiedniego pokrowca.

  1. Możliwość dobrania specjalnego antyalergicznego pokrowca na materac

Każdy materac ma pokrowiec, który powinno się od czasu do czasu prać. Najlepiej, żeby pokrowiec miał cechy, które podniosą poziom higieniczności materaca (np. antybakteryjne cząstki srebra czy włókno bambusowe). Materiał musi być przewiewny, ale równocześnie wytrzymały i trwały. Dobrze sprawdzają się pokrowce bawełniane lub z tkaniną Tencel. Regularne pranie pokrowca (przynajmniej raz na pół roku) pomoże utrzymać materac w stanie wolnym od alergenów. W naszym sklepie polecamy pokrowce odpowiednie dla alergików:

  • Silver Active

  • Cotton Lux

  • Amicor

  • Tencel

Pokrowce

  1. Wytrzymałość i trwałość lateksu

Lateksowe wypełnienia są uznawane za najtrwalsze spośród wszystkich rodzajów materacy dostępnych na rynku. Materac z lateksu przeżyje spokojnie wyrób piankowy, sprężynowy czy praktycznie każdy inny. Lateks jest nie tylko trwały, ale również odporny na zgniecenie, nie kruszy się, nie deformuje z czasem i nie traci swoich właściwości. Jest to też bardzo elastyczny materiał, więc świetnie nadaje się do stelaży regulowanych ręcznie lub elektrycznie. Materace lateksowe to solidny wybór i produkt na lata. Dobry materac lateksowy może wytrzymać nawet kilkanaście lat.

Najlepsze materace lateksowe dla alergika - poleca Expert Snu

Potrzebujesz pomocy z wyborem odpowiedniego materaca? Masz wątpliwości, czy wybrany przez Ciebie model będzie odpowiedni? Napisz do nas na czacie na stronie internetowej, skontaktuj się mailowo albo zadzwoń na numer podany na stronie - mamy najlepszą obsługę klienta i chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Data: Jul 27, 2021

Kategorie: Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 1 995,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się