Jaki materac dla nastolatka będzie najlepszy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego materaca dla dorastającego dziecka?

Kupowanie materaca dla dorosłego, a dla dziecka, to zupełnie różna para kaloszy. Na rynku można znaleźć wiele modeli materacy stworzonych z myślą o maluchach, kilkuletnich szkrabach. Jednak wydaje się, że w kategorii ‘materace dla nastolatka’, jest pewna nisza. Jak wybrać zatem odpowiedni materac dla nastolatka i czym taki wyrób powinien się charakteryzować?

Materac dla nastolatka

Materace dla nastolatków - prawidłowy rozwój rosnącego i zmieniającego się ciała

Sen to jedyny moment, kiedy ciało może odpocząć, zregenerować się. Podczas snu rośnie też ciało dziecka, dlatego zapewnienie odpowiednich warunków jest niezbędne do prawidłowego rozwoju. Podobnie jest z nastolatkiem, którego ciało zmienia się zarówno na poziomie układu kości, kręgosłupa, jak i hormonów.

Nastolatek w okresie dojrzewania może bardzo gwałtownie rosnąć w krótkim czasie. Absolutnie niezbędne jest zapewnienie zmieniającemu się ciału czasu oraz warunków do regeneracji i komfortowego odpoczynku. Idealny materac dla nastolatka powinien zapewniać zdrowe podparcia dla ciała, a zwłaszcza kręgosłupa, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które spędzają codziennie wiele godzin w pozycji siedzącej najpierw w szkole, a potem jeszcze w domu podczas nauki i odrabiania lekcji.

Ponadto dzieci w wieku szkolnym czy nastolatkowie to osoby, które często są także bardzo aktywne i ruchliwe. Wychowanie fizyczne w szkole, zajęcia pozalekcyjne, uprawianie sportu i rekreacja ze znajomymi na świeżym powietrzu. Organizm nastolatka jest poddawany codziennie wielu próbom, dlatego dobrze, aby mógł komfortowo odpocząć w nocy. W istotny sposób może to wpłynąć na lepsze wyniki w nauce czy sporcie.

Materac dla dzieci

Jaka twardość materaca dla nastolatka? 

Odczucia typu “twardy” czy “miękki” to bardzo subiektywna sprawa. Dla jednej osoby materac może wydawać się twardy, podczas gdy dla kogoś innego ten sam model będzie miękki. Inaczej twardość będzie postrzegać osoba o dużej masie ciała i mocnym nacisku na materac, a zupełnie w inny sposób może to odczuwać ktoś lekki albo o drobnej budowie ciała.

Poza tym każdy może też odczuwać to indywidualnie, podobnie jak ma to choćby miejsce w przypadku doprawiania potraw - skala ostrości smaku może być całkowicie różna u dwóch osób! Zatem, jaka twardość materaca dla nastolatka będzie najbardziej odpowiednia dla jego zdrowego rozwoju i gwarantuje regenerację?

Materac dla nastoletniego dziecka nie powinien być zbyt twardy ani zbyt miękki. Możesz celować w materace o średniej twardości. Wśród materacy sprzedawanych w Expert Snu będzie to oznaczenie H2 dla materacy marki GUENO oraz M&K Foam Koło. 

Trzeba bardzo uważać, bo nie zawsze to, co jest dla nas wygodne, jest równocześnie zdrowe. Nie kupuj materaca dla nastolatka samodzielnie, poproś o pomoc w wyborze albo skonsultuj swój typ z naszym Doradcą - znajdziesz ich zarówno w trakcie zakupów w salonie stacjonarnym, jak i podczas wizyty w sklepie online. Wśród materacy dla nastolatków bardzo popularne są zwłaszcza materace z pianki termoelastycznej, o której więcej będzie w dalszej części tekstu.

Materac dla nastolatka - termoelastyczny GUENO Osmo

Nowoczesny materac piankowy GUENO Osmo to luksusowe materiały i zastosowanie najnowocześniejszych technologii na rynku. Ten inteligentny w działaniu materac jest tak wszechstronny, że nadaje się zarówno dla osoby dorosłej, jak i nastolatka.

Materac Osmo

GUENO Osmo to materac termoelastyczny, ale w jego wypełnieniu można znaleźć aż 3 rodzaje funkcjonalnych pianek:

  • prozdrowotnej pianki GUENO Fresh z dodatkiem oleju rycynowego, który zwiększa higieniczność materaca i działa antybakteryjnie, co może być szczególnie istotne w przypadku aktywnego nastolatka,

  • termoelastycznej pianki GUENO Thermo, która dopasowuje się do ciała i daje uczucie przyjemnego zapadania,

  • pianki wysokoelastycznej GUENO Elastik, która gwarantuje zdrowe podparcie w szczególnie istotnych partiach ciała nastolatka: nogach, plecach i ramionach.

Jeśli szukasz wysokiej jakości materaca dla nastolatka - wybierz GUENO Osmo, które zapewni zdrowe podparcie i wygodę podczas snu. Wybierz materac w większym rozmiarze, tak aby za parę lat, kiedy dziecko urośnie, nie trzeba było go wymieniać na większy model. W Expert Snu możesz też zamówić materac w niestandardowym wymiarze - o szczegóły zapytaj pracownika w salonie, albo napisz do nas na czacie w sklepie internetowym.

Materace dla nastolatka - termoelastyczny model GUENO Flemino

Siła materaca z pianki termoelastycznej GUENO Flemino tkwi w najwyższej jakości materiałach oraz prostocie. Dobry materac tej klasy nie potrzebuje ‘bajerów’, żeby dobrze się sprzedawać. Flemino to popularny i dostępny w atrakcyjnej cenie materac termoelastyczny, który świetnie sprawdzi się jako wybór dla dorastającego nastolatka. W jego wypełnieniu znajduje się pianka GUENO Thermo oraz pianka wysokoelastyczna.

Materac Flemino

Ta pierwsza odpowiada za wrażenie przyjemnego zapadania się w materac pod wpływem nacisku ciała i jego temperatury, a druga dba o zdrowe podparcie dla ciała podczas snu przez całą noc i na każdym centymetrze.

Materac GUENO Flemino jest (podobnie jak Osmo) sprzedawany w specjalnym pokrowcu GUENO Silver Plus. Dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji polskiej marce udało się stworzyć świetnie oddychający pokrowiec o właściwościach termoregulacyjnych. Pokrowiec chroni materac przed nadmiarem wilgoci z ciała i świetnie komponuje się w zestawie zwłaszcza z materacem z pianki termoelastycznej, bo doskonale reguluje temperaturę.

Oczywiście Osmo i Flemino to nie jedyne typy jeśli szukasz materaca dla nastoletniego dziecka. To również nie jedyne materace z pianki termo w ofercie uznanego polskiego producenta GUENO, którego Expert Snu jest oficjalnym dystrybutorem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materacach termoelastycznych, sprawdź również inne nasze artykuły na ten temat.

Data: Jun 29, 2021

Kategorie: Materace

Wybrane produkty z naszej oferty

od 2 427,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 646,00 zł

dla par, nastolatków, sportowców, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 2 306,00 zł

dla par o dużej różnicy wagi, sportowców, osób śpiących na boku, osób z problemami z kręgosłupem...

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:

Wyślij komentarz

Zaloguj się