90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200
Producent: | WIÓR |
Rodzaj łóżka: | drewniane |
Materiał: | drewno olchowe |
Pojemnik na pościel: | bez pojemnika |
Nietypowe rozmiary: | na zamówienie |
Aranżacje wnętrz w stylu vintage cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Atutem takich aranżacji jest to, że każda jest zupełnie inna i nietuzinkowa. Nawiązują one do przeszłości, oddają to, co najlepsze z lat 50. czy 70. Bardzo często można wykorzystać przedmioty, które już mamy w posiadaniu, np. na strychu. Wystarczą nowe obicie, odmalowanie dawnych krzeseł, kultowa meblościanka. Jeśli jednak nie mamy takich skarbów w posiadaniu, możemy sprawdzić ofertę w sklepach internetowych. Obecnie można kupić naprawdę komfortowe łóżka ze stelażem i materacem, które wpisują się w styl vintage, a jednocześnie zapewniają wygodę. Sypialnia w stylu vintage musi spełniać określoną rolę. Tu odpoczywamy, regenerujemy siły, nabieramy dystansu. To także intymny pokój w naszych czterech kątach. Jak zatem ją urządzić? Spis treści:
Z wpisu dowiesz się, jak dopasować łóżko, meble i dodatki do sypialni w stylu vintage oraz na co zwracać uwagę, aranżując pomieszczenie.
Każdy element sypialni musi nawiązywać do czasów, których ducha chcemy oddać. Nieco inaczej urządzimy sypialnię vintage w nurcie lat 50., a inaczej lat 70. Łóżko vintage może posiadać zdobioną metalową ramę, lecz równie dobrze możemy postawić na drewnianą konstrukcję, która przypomina styl shabby chic. Łóżko musi wyglądać niczym wyposażenie z duszą i mieć ponadczasowy charakter. Najprostszym wyborem będzie minimalistyczne łóżko, które ozdobimy ciekawymi poduszkami czy narzutami. Oczywiście nadal najważniejszym kryterium jest wygoda. Łóżko musi być komfortowe, więc wybieramy je z rozwagą - podobnie jak stelaż i materac.
Drugim bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiednich mebli. Oczywiście, jak zostało wspomniane na wstępie, warto udać się na strych rodziców czy dziadków. Być może w piwnicy mamy również skarby, które warto wykorzystać. Często meble nawiązujące do dawnych epok znajdziemy także na pchlich targach. Meble, które tam znajdziemy, możemy przerobić. Wystarczy nowa, ciekawsza tapicerka fotela lub krzeseł. Na fali popularności stylu vintage również w sklepach internetowych z meblami pojawiły się ciekawe interpretacje. Warto również i tam poszukać inspiracji.
Żadna sypialnia nie będzie kompletna bez odpowiednich dodatków. Przede wszystkim na ściany wybieramy pastelowe kolory, np. błękit, zieleń, róż, fiolet. Dobrze sprawdzi się także beż lub jasne odcienie szarości. Popularnym wyborem są tapety o kwiatowych wzorach. Nieodłącznym elementem każdej aranżacji w stylu vintage jest dywan. Im będzie bardziej wzorzysty, tym lepiej. Dywany sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne, a dodatkowo chronią podłogę przed zarysowaniem. Jeśli chodzi o wzory, stawiamy na dywany przypominające te perskie lub w geometryczne figury. Jeśli stawiamy na wzorzystą podłogę, ściany powinny być stonowane.
W przypadku dodatków pożądane będą wszelkie te, które są stylizowane na lata 50. czy 70. Mogą to być stare radia, obrazy, plakaty, gramofony czy telewizory. Wszystkie te elementy nadają wnętrzom określony charakter, a jednocześnie mogą być bardzo użyteczne. Warto podkreślić swoją sypialnię, wybierając przedmioty oddające nasze zainteresowania. Stary gramofon oraz kolekcja winyli przepięknie się prezentują i tworzą prawdziwą atmosferę vintage. Nie trzeba mieć ogromnej kolekcji - wystarczy kilka akcentów. To właśnie one uczynią sypialnię oryginalną.
Data: kwi 25, 2021
Kategorie: Poradnik , Inspiracje
Wybrane produkty z naszej oferty