Pokaż filtry
od 1 995,00 zł

dla seniora, nastolatka, pary, osób pocących się, z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 21 cm
- opinie:
od 2 380,00 zł

dla par, nastolatka, osób pocących się, mających problemy z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy, termoelastyczny
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 643,00 zł

dla par, nastolatków, sportowców, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 2 302,00 zł

dla par o dużej różnicy wagi, sportowców, osób śpiących na boku, osób z problemami z kręgosłupem...

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 26 cm
- opinie:
od 1 922,00 zł

dla par, seniorów, sportowców, osób nadmiernie pocących się, osób z problemami z kręgosłupem

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 22 cm
- opinie:
od 4 236,00 zł

dla osób z problemami z kręgosłupem, seniora, par, osób pocących się, sportowców

  • Bestseller
Producent: GUENO
Rodzaj: sprężynowy, lateksowy
Twardość: H2
Wysokość: 25 cm
- opinie:
od 4 206,00 zł

dla seniora, osób z problemami z kręgosłupem, pocących się, par, sportowców

Producent: GUENO
Rodzaj: lateksowy, piankowy
Twardość: H2 i H3
Wysokość: 25 cm
- opinie:
od 548,00 zł

sprężyny Punktoflex, pianka T25

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj: sprężynowy
Twardość: H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:
od 2 421,00 zł

sprężyna Multipocket, pianka Komfort Soft, pianka Komfort Hard

  • Bestseller
Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: sprężynowy
Twardość: H2 i H3
Wysokość: 24 cm
- opinie:
od 1 366,00 zł

pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna

Producent: M&K foam Koło
Rodzaj materaca: piankowy
Twardość: H2 lub H3
Wysokość: 18 cm
- opinie:


Expert Snu Reviews with ekomi-pl.com

Materace do spania - 1 strefa twardości

Jeśli wybieramy materac do spania, z pewnością zauważymy termin „strefy twardości”. Tego rodzaju pojęcie odnosi się zarówno do modeli kieszeniowych, jak i piankowych. Głównym zadaniem stref twardości jest zagwarantowanie podparcia dla cięższych partii ciała. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że biodra zapadną się nadmiernie względem innych części ciała. W takiej sytuacji mogłyby zostać zachwiane naturalne krzywizny kręgosłupa, a jest to z pewnością niepożądane. By utrzymać ciało w naturalnej pozycji, mięśnie byłyby zmuszone do naprawdę intensywnego wysiłku, co przekłada się na zmniejszony komfort oraz zdrowotne właściwości wypoczynku.

Materace strefowe

Do wyboru mamy różnorodne materace z wieloma strefami twardości. Przykładowo, materace trzystrefowe są dodatkowo utwardzone w środkowej części ciała, czyli tam, gdzie znajdują się biodra. Modele pięciostrefowe, oprócz utwardzonej środkowej części, mają dodatkowo twardszą część w rejonie ramion. Warto pamiętać, że po przeciwnej stronie materaca na tej samej wysokości powierzchnia również będzie dodatkowo utwardzona. To właśnie dzięki temu możemy czerpać korzyści ze stref twardości bez względu na to, w jaki sposób odwrócimy materac. Bardzo ciekawym wyborem są materace siedmiostrefowe. Uwzględniają one podział materacu na siedem części. Możemy również spotkać się z materacami, które mają jeszcze więcej stref twardości, jednak nie wiąże się to z dodatkowymi korzyściami z punktu widzenia anatomii.

Materace ze strefami twardości gwarantem wysokiej jakości i komfortu snu

Jeśli chcemy się cieszyć ogromnym komfortem podczas snu, warto wybrać materace właśnie ze strefami twardości. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju podział jest dostosowany do osób o średnim wzroście. By w pełni korzystać z zalet stref twardości, osoby wysokie powinny kłaść się bardzo blisko wezgłowia łóżka. Z kolei osoby niskie muszą starać się, aby biodra spoczywały w środkowym odcinku. Jeśli należymy do grona osób, które często zmieniają pozycję podczas snu, strefy twardości będą dla nas sprawą drugorzędną. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie dopasowanie materaca do wzrostu, wagi użytkownika. Trzeba także zastanowić się, czy materac ma być do łóżka jednoosobowego, czy dwuosobowego. Warto uwzględnić także wszelkie ewentualne schorzenia. Jeśli cierpimy z powodu bólu kręgosłupa, wybór stelaża, łóżka i materaca będzie niezwykle istotny. Nasz sklep posiada bogatą ofertę przedmiotowych produktów - zapoznaj się z nimi, dokonaj zakupu i zapewnij sobie wysoki komfort snu!

Czym są strefy twardości?

Warto zwrócić uwagę na strefy twardości w materacu. Niektóre materace mają jedną strefę twardości, inne zaś siedem stref. Przy wyborze materaca powinniśmy rozważyć wszelkie za i przeciw, aby wiedzieć, który materac wybrać, by mieć stuprocentową satysfakcję z korzystania. Obecnie wybór materacy jest naprawdę ogromny. Od klasycznych sprężynowych, poprzez kieszeniowe, aż po nowoczesne materace z pianki termoelastycznej. Przeglądając różnorodne oferty i sprawdzając ich dane techniczne, z pewnością zauważymy coś takiego, jak strefy twardości. Czym są strefy twardości? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane pojęcie, dlatego warto je poznać. Jeśli zastanawiamy się nad odpowiednim materacem, przeważnie zastanawiamy się nad tym, czy wybrać materac twardy, średniej twardości, czy miękki materac. Trzeba podkreślić, że nie istnieje uniwersalne rozwiązanie dla każdego, dlatego wybór materaców jest indywidualny. Zalecana wartość jest po prostu wypadkową wagi ciała, sylwetki, wzrostu, osobistych preferencji, np. pozycji podczas snu. Wyróżnia się jednak trzy typy materacy: miękkie, średnie i twarde. Pierwsze dwa rodzaje przede wszystkim poleca się osobom, których ciężar ciała nie przekracza 80 kilogramów. Dzięki temu idealnie dopasowują się do budowy ciała i gwarantują odpowiednią elastyczność. Głowa znajduje się w odpowiednim miejscu.

Strefy twardości to spora innowacja i udogodnienie w materacach. Jest to rozwiązanie w budowie materaca, które zapewnia wydzielenie poszczególnych poziomych odcinków, które wyróżniają się zmienną wypornością. Tego rodzaju podział pozwala na to, że każdy fragment podłoża jest przeznaczony do podtrzymania innych partii sylwetki. Jak łatwo się domyślić, masywne nogi i biodra potrzebują nieco bardziej solidnego podłoża niż np. linia głowy i szyi. Specjaliści, którzy zajmują się badaniem komfortowego snu, zauważyli tę prawidłowość, dlatego postanowili zapewnić odpowiednie warunki do wypoczynku dla każdej z partii.

Najpopularniejsze są materace jednostrefowe, jednak na rynku występują także materace o 3, 5 jak i o 7 strefach twardości. Odpowiednio - pierwszy z nich zapewnia 3 wzmocnione części w miejscu bioder, drugi podpiera głowę, ramiona, pas, biodra i nogi. Materace siedmiostrefowe zapewniają komfort głowie, barkom, lędźwiom, miednicy, udom, łydkom, a także stopom. Jeśli podejmujemy decyzję co do kupna materaca, warto rozważyć zakup tego ze strefami twardości. Dla tradycjonalistów odpowiedni będzie jednak materac z jedną strefą twardości. Do wyboru mamy całe mnóstwo różnorodnych rozwiązań, dlatego każdy wybierze odpowiednie dla siebie. W szerokim asortymencie znajdują się m.in. materace sprężynowe, a także materace sprężynowo-lateksowe. Co istotne, są także przygotowane specjalne materace z pokrowcem dla alergików. Jeśli cierpimy na różnego rodzaju alergie, będzie to doskonały wybór dla nas. To, co jest istotne, to fakt, że oferujemy jedynie materace od sprawdzonych producentów. Posiadają długoletnią gwarancję. Warto zakup materaca traktować jak inwestycję. Jeśli odpowiednio o niego zadbamy, posłuży nam nawet 10 lat. To bardzo dużo, dlatego nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną, gdyż wysokiej klasy materac będzie wymagał wymiany dopiero po kilku latach. Zastanówmy się także nad indywidualnymi potrzebami. Inne materace będą trafne dla dorosłych, a inne dla dzieci. Pamiętajmy, że młodsi mają inne wymagania,dlatego warto wszystkie te aspekty uwzględnić na etapie zakupu. Zalecamy także, by odwiedzić stacjonarny salon Experta Snu, gdzie czekają specjaliści. Chętnie udzielimy fachowych porad! Dzięki temu możesz cieszyć się wymarzonym materacem!